Kaune – sovietinio pastato transformacija į šiuolaikišką ugdymo įstaigą: Jūratės gatvės darželyje atlikta pusė darbų

Kasmet bent po vieną naują ugdymo įstaigą atidaryti siekiantis Kaunas sėkmingai įgyvendina dar vieną projektą. Vilijampolėje įsibėgėja vadinamojo Jūratės darželio atnaujinimas. Čia rekonstruotas dar 1962 metais iškilęs statinys, sumūryti du nauji dviaukščiai priestatai, ryškėja vaikų žaidimų aikštelės. Bendrovė „Statybų vizija“ darbus planuoja baigti gerokai anksčiau laiko – dar šių metų lapkritį. Darželį lankys apie 160 vaikų, bus sukurta beveik pusšimtis darbo vietų pedagogams bei kitam personalui. 

Planuoja baigti 8 mėnesiais anksčiau

Vilijampolėje, adresu Jūratės g. 19, pokyčiai jau matomi plika akimi – sovietinius laikus menantis pastatas įgauna modernaus darželio kontūrus. Per devynis mėnesius sutankinti senojo statinio pamatai, pašalintos sutrūkinėjusios perdangos, drėgmės ir pelėsio pažeistos sienos. Pietrytinėje dalyje ir iš šiaurės vakarų pusės iškilo erdvūs dviaukščiai priestatai.

Pastato rekonstrukcijai numatyta 19 mėnesių – iki 2023 metų liepos. Pagal dabartinį grafiką numatyta kapitalinę konversiją užbaigti 8 mėnesiais anksčiau – šių metų lapkritį.

„Vis dažniau girdime, kad dėl kylančių kainų dalis rangovų nutraukinėja sutartis, stabdo statybas ar renovacijas. Mūsų įmonė laikosi kitos pozicijos – efektyviai paskirstydami darbus ne tik sutilpsime į suplanuotas lėšas, bet ir anksčiau priduosime objektą. Jau dabar esame atlikę daugiau kaip 50 procentų visų darbų, todėl realu apie lapkritį darželio įrengimo estafetę perduoti kitiems“, – kalbėjo „Statybų vizijos“ statybos darbų vadovas Tomas Macius.

Pasak jo, procesai nenutrūksta: per gerus orus dirbama lauke, o jiems pabjurus – statybininkai keliasi į vidų. Šiuo metu visoje teritorijoje perkloti vandentiekio, telekomunikacijų ir buitinių nuotekų tinklai, įrengtos lietaus nuvedimo ir vėdinimo sistemos. Atliepiant šių dienų technologijas, 70 proc. pastato bus šildoma šilumos siurbliais, kitur – montuojami radiatoriai.

Pirmame pastato aukšte betonuojamos grindys, jau statomos pertvaros. Antrajame – glaistomos sienos, ruošiamasi montuoti palanges ir kloti grindis. Visos patalpos įrenginėjamos taip, kad jose laisvai judėtų negalios paliesti vaikai. Čia nebus slenksčių, jau įrengta šachta pirmą ir antrą aukštą sujungsiančiam liftui.

Darželis žalumos apsuptyje

Būsimo darželio aplinka tvarkoma taip, kad laisvalaikis būtų noriai ir aktyviai leidžiamas lauke. Sklypo gilumoje išsaugoti ilgaamžiai medžiai ir po jais sukurtos žaidimų erdvės, vaikų grupėms sumontuotos individualios pavėsinės, numatytos vietos mokomiesiems daržiukams – auginti ir pažinti įvairius augalus.

Teritorijos centre suformuota universali uždara žaidimų aikštelė. Ją apjuosė dviejų takų bėgimo trasa. Čia jau paruoštas pagrindas, artimiausiu metu planuojama jį užlieti gumos danga. Taip pat baiginėjami kalneliai su tuneliais. Juos beliko padengti apdaila, apsodinti žaluma.

Didelėje dalyje teritorijos išliks pieva, kuri taps piknikų erdve ar dar viena vaikų žaidimų vieta. Čia atsiras ir basų kojų takas.

Jau ruošiasi atidarymui

„Šiemet Kaune – dviguba šventė. Pastatytas 200 vietų darželis Šilainiuose, Kuršių gatvėje, o netrukus dar 160 vietų vaikams atsiras Vilijampolėje. Kol Jūratės gatvėje dar pluša statybininkai, mes raitojamės rankoves ir ieškome personalo, žvalgomės baldų bei įrengimų, organizuojame kitus procesus naujoms įstaigoms“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Rekonstrukcijos sulaukusio dviaukščio namo Jūratės gatvėje paskirtis pasikeis – iš kultūros į mokslo. Čia veiks 9 grupės: 4 – lopšelio, tiek pat darželio ir viena priešmokyklinė. Planuojama sukurti apie 44 darbo vietas pedagogams bei kitam personalui.

Būsimo darželio erdvės tampa maksimaliai funkcionalios – čia sutilps vaikų žaidimo ir poilsio zonos, miegojimo, persirengimo ir valgymo patalpos, multifunkcinės salės aktyviam mažamečių laisvalaikiui bei personalui skirti administraciniai kabinetai.

Baigiant pastato išorės ir vidaus patalpų modernizavimo darbus, jau numatyta šios ugdymo įstaigos steigimo procedūra. Ji bus patvirtinta Kauno tarybos posėdyje liepos 19 dieną.

Lopšeliui-darželiui siūlomas pavadinimas – „Pelėdžiukas“. Atnaujinimo darbus už daugiau kaip 2,1 mln. eurų atlieka bendrovė „Statybų vizija“.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content