LSMU Kauno ligoninėje pradedamos naujojo Ortopedijos traumatologijos korpuso statybos

Pirmadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje, Šilainių padalinio teritorijoje įkasta Laiko kapsulė ateities kartoms, kuri žymi svarbų įvykį tiek ligoninės, tiek viso miesto istorijoje – naujojo Ortopedijos traumatologijos korpuso statybą. Jame įsikurs šiuo metu Kauno centre veikiantis Traumatologijos punktas, bus įrengtos modernios operacinės, palatos pacientams, konsultacijų ir tyrimų kabinetai.

Aktą ateities kartoms pasirašė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, sveikatos apsaugos ministras dr. Arūnas Dulkys, LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis, LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas.

Kauno meras V. Matijošaitis dėkojo ligoninės vadovams, kad projektas vyko sklandžiai. „Šios idėjos autorius yra šios ligoninės vadovas (prof. A. Naudžiūnas). Jis siūlė statyti naują korpusą kuo greičiau nelaukiant 2028 m.“, – pabrėžė jis. Būtent tais metais baigiasi LSMU Kauno ligoninės patalpų, kur yra įsikūrę keli įstaigos skyriai miesto centre, panaudos sutartis su Kauno miesto savivaldybe.

„Kauno ligoninei, kuri išbarstyta po daugelį vietų, labai svarbu koncentruoti paslaugas vienoje vietoje. Labai džiaugiuosi, kad ne tik valstybė, bet ir savivaldybė prisideda prie sveikatos apsaugos sistemos problemų ir kokybės didinimo“, – akcentavo sveikatos apsaugos ministras dr. A. Dulkys.

LSMU rektorius prof. R. Benetis kalbėjo, kad LSMU ši ligoninė svarbi ne tik dėl to, kad Universitetas yra ligoninės dalininkas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, bet čia yra ir labai svarbi klinikinė bazė, kurioje ruošiami studentai bei rezidentai. „Džiaugiamės, kad turėsime naują korpusą ir galimybes čia taikyti naujas metodikas“, – sakė jis.

Kaip teigė LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. A. Naudžiūnas, puikiai dirbantiems ir profesionalumu garsėjantiems įstaigos ortopedams traumatologams bei jų pacientams bus sukurtos geresnės sąlygos darbui. „Šiame padalinyje visus metus turime vieną didžiausių pacientų srautų, čia atliekama daug operacijų, teikiama konsultacijų. Dabartinės patalpos miesto centre mena ilgą ir garbingą istoriją, tačiau jos jau sunkiai tenkina dabartinius poreikius, jas reikėtų iš esmės rekonstruoti. Tuo tarpu didesnė paslaugų koncentracija vienoje vietoje yra daug ekonomiškesnė ir naudingesnė tiek darbuotojams, tiek pacientams“, – kalbėjo prof. A. Naudžiūnas.

LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė pažymėjo, jog ligoninėje sparčiai vykdomi infrastruktūriniai projektai siekiant gerinti gydymo sąlygas, darbo aplinką bei optimizuoti ir koncentruoti teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. „Pritrauktų investicijų ir ligoninės pajėgumų dėka remontuojamos gydymo palatos, operacinės bei kitos patalpos ir erdvės, keičiami liftai, didinamas pastatų energetinis naudingumas, atnaujinama medicininė įranga. Naujo Ortopedijos traumatologijos korpuso statyba – tai yra bendradarbiavimo su Kauno savivaldybe, ligoninės dalininkais – Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetu gerosios patirties pavyzdys sprendžiant miesto ir šalies gyventojams reikšmingus klausimus, įsigyjant medicininę įrangą bei gerinant ligoninės mokslo bazę“, – kalbėjo dr. H. M. Kauzonė.

Statant naują korpusą pacientams ir lankytojams bus įrengtos automobilių parkavimo vietos, elektromobilių įkrovimo stotelės, dviračių stovėjimo vietos, greitosios pagalbos automobiliams.

Naujas pastatas bus taupus ir atitiks šiuolaikinius standartus, darbuotojų bei pacientų poreikius. Ortopedijos traumatologijos korpuse veiks modernus traumatologijos punktas, bus įrengtos 5 modernios operacinės, pacientams skirta 50 lovų, įsigyta nauja diagnostinė ir gydymo įranga.

Trijų aukštų pastatas turės A++ energinio naudingumo klasę, korpusas užims 4784,3 kv. m. plotą. Projektą parengė UAB „Projektų ekspertai“, statytojas – UAB „Autokausta“. Pastato statybą finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

LSMU Kauno ligoninės Šilainių padalinyje planuojama ir daugiau statybų. Netoli naujojo korpuso iškils statinys, kur įsikurs modernus terapinių ir chirurginių ligonių priimamasis, Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius, laboratorija.

Šiais metais LSMU Kauno ligoninėje taip pat bus baigtas Geriatrijos centro įkūrimo bei Vaikų tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos, gydymo kokybės ir sąlygų gerinimo projektai.

 

Ryšių su visuomene ir LSMU Kauno ligoninės informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content