Investicijos į kokybišką vaikų mitybą: Kaune perskaičiuoti maitinimo įkainiai lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose

Sparčiai kylančios maisto produktų, kuro ir logistikos kainos verčia perskaičiuoti maitinimo įkainius ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigose. Kauno mieste jie nesikeitė daugiau kaip dešimtmetį ir buvo bemaž mažiausi visoje šalyje. Siekiant užtikrinti, kad vaikai gautų kokybiškus bei įvairiapusiškus maisto produktus, kainos padidintos iki 35 proc. arba nuo 10 iki 32 euro centų. Miesto tarybai pritarus, pokyčiai įsigalios Rugsėjo 1-ąją. Net ir tuomet vaikų maitinimo įkainiai Kauno švietimo įstaigose išliks mažesni arba atitiks kitų šalies miestų kainų lygį. 

„Centralizavęs viešuosius maisto produktų pirkimus Kaunas galėjo daugiau kaip dešimtmetį siūlyti vienas mažiausių vaikų maitinimo kainų šalyje. Dabartinis ženklus produktų brangimas verčia didinti įkainius ir mus. Tik tokiu būdu užtikrinsime subalansuotą ir įvairiapusį racioną mūsų mažiesiems“, – kalbėjo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pasak jos, maisto produktų kainos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, lyginant su praėjusiais metais, vidutiniškai pabrango apie 40–50 proc. Ryškiausi pavyzdžiai – lašišos kaina už kilogramą pakilo nuo 15,98 iki 29,04 eurų, kvietinių miltų ar grikių – padvigubėjo. Įtaką daro kuro, elektros bei kitų išteklių kainų šuoliai. Jeigu miestas nekeistų dabartinių įkainių, tektų peržiūrėti vaikų racioną ir rinktis pigesnius produktus.

Išanalizavus dabartinę situaciją, naujus mokslo metus Kaunas pasitiks skiriant 0,10–0,32 eurų daugiau vaikų maisto produktų pirkimui. Tai bus pirmas maisto produktų įkainių perskaičiavimas nuo pat 2010 metų. 

Priklausomai nuo amžiaus grupės – lopšelio, darželio ar priešmokyklinės – pusryčių kainos pakils iki 0,65–0,70 Eur vaikui, pietūs – iki 1,10–1,30 Eur, o vakarienė – 0,65–0,70 Eur. Atitinkamai priešpiečių arba pavakarių užkandžių kainos padidės iki 0,35 arba 0,40 Eur. 

Birželio 21 d. Taryba patvirtino sprendimą, o tėvelių indėlis į vaikų maitinimą tapo lygus arba išliko mažesnis nei Vilniuje ar Klaipėdoje.

Didesnis maitinimo įkainis bus taikomas ir drauge su vaikais pietaujantiems darbuotojams – jis kils nuo 1,16 iki 2,30 eurų. Maisto gaminimo bei kitas virtuvės išlaidas ir toliau numatyta dengti miesto biudžeto lėšomis.

Skaičiuojama, kad šie pokyčiai palies apie 14 tūkst. Kauno lopšelių-darželių bei pradinių mokyklų auklėtinių. Keli šimtai vaikų, augančių socialiai jautresnėms grupėms priskiriamose šeimose, ir toliau gaus nemokamą maitinimą. 

Pokyčiai palies ne tik kainas, bet ir pačius valgiaraščius – per vasarą jie bus tobulinami, papildant maisto korteles naujais naudingais produktais.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content