Kauno centriniame pašte skamba ukrainiečių kalba: „CulturEukraine“ erdvėje įsikūrė menininkų bendruomenė

Buvusiuose Kauno centrinio pašto rūmuose jau kelis mėnesius skamba ukrainiečių kalba. Čia įsikūrusi „Kaunas 2022 CulturEukraine“ erdvė tapo laikinu kūrybiniu prieglobsčiu ne vienam dėl karo iš Ukrainos pasitraukusiam žmogui. Atvėrus centro duris, pasitinka aktyvi bendruomenė – čia vyksta susibūrimai, gimsta parodų ir koncertų, įvairių iniciatyvų idėjos.

„CulturEukraine“ – atvira bendradarbiavimo erdvė Ukrainos kūrybininkams ir menininkams. Jau nuo kovo mėnesio centre vyksta įvairios veiklos, o čia įkurtose erdvėse, individualiose studijose bei dirbtuvėse verda gyvenimas. Šiuo metu „CulturEukraine“ centre dirba bei veiklas organizuoja 15 bendruomenės narių.

Anot „Kaunas 2022“ Tarptautinių ryšių koordinatorės Monikos Inčerytės džiugina tai, kad centras tapo terpe naujoms pažintims – čia kyla bendrų projektų ir veiklų idėjos. Prie jų prisijungia tiek į Kauną neseniai atvykę, tiek mieste jau ne vienerius metus namus kuriantys ukrainiečiai. Centre vyksta šokių pamokos, studentų susitikimai. Nuo pat centro veiklos pradžios vedamos kūrybinės dirbtuvės vaikams, dirba psichologės.

Idėjų centre netrūksta, o užsimezgusios draugystės miestui dovanoja ir naujus renginius. Birželio 8 d. pasirodymą surengė trys muzikantės – dainininkės Katerina ir Aliona bei profesionali pianistė Zlata. Anot moterų, jas į centrą atvedė noras kurti muziką bei galimybė kartu repetuoti. „Kiekvienas koncertas yra svarbus įvykis, tačiau šis pasirodymas ypatingas ir tuo, kad man jis buvo pirmasis tokio masto renginys Kaune. Lietuva mums labai draugiška ir atvira, tad norėjau su šios šalies žmonėmis pasidalinti savo muzika, padovanoti ukrainietiškų dainų skambesį,“ – šiltai apie savo patirtį Kaune atsiliepia dainininkė Aliona Kravtsova.

„Smagu, kad centre žmonės gali bendrauti – tiek dirbdami prie bendrų projektų, tiek susitikę prie arbatos puodelio. Čia įsikūrę žmonės atsidavę savo veikloms – bendruomenės nariai nusiteikę ne laukti, kol situacija pasikeis, o aktyviai iš naujo kurti savo gyvenimus – veikti, integruotis į miesto kasdienybę,“ – pasakoja Monika Inčerytė.

Anot jos, Ukrainiečių bendruomenė įsitraukė ir į ne vieną mieste vykusį renginį – dalyvavo Kiemų šventėje, didžiojo Santakos savaitgalio renginiuose, o tradicinėje amatų mugėje pristatė ukrainiečių rašytojų knygas bei rankdarbius, atvežtus iš Lvivo. Bendruomenė vis geriau pažįsta laikinais namais tapusį Kauną – gegužės pabaigoje, visi norintys dalyvavo ekskursijoje, kuri supažindino su Kauno modernizmo architektūra.

Jau birželio 15 d. „CulturEukraine“ erdvė taps traukos centru ir dėl čia atidaromos parodos „Menas tarp sienų“. Parodoje bus eksponuojami aštuonių menininkų, gyvenančių trijose sulaikymo stovyklose Lietuvoje, kūriniai. Ši socialinė meno ekspozicija leis naujai pažvelgti į žmones, kurie jau daugiau nei dešimt mėnesių gyvena visai šalia mūsų. Liepos viduryje planuojama ukrainiečių menininkių ir vaikų paroda.

„CulturEUkraine“ – vieta dirbti ir kurti, bendrauti ir susitelkti. Centras atviras visiems, savo laikinais namais pasirinkusiems Kauną. Rezervuoti nemokamą darbo erdvę ar studiją galima čia. Daugiau informacijos apie centre vykstančius renginius ir veiklas rasite čia.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content