Išskirtinis mokslo metų finišas: gabiausi Kauno vaikai baigė „studijas“ universitetuose ir teatruose

Šiemet beveik pusketvirto šimto 3–10 klasių mokinių Kaune švęs dvigubą mokslo metų pabaigą. Jie žinių bagažą pildė ne tik įprastose pamokose, bet ir unikaliame Kauno savivaldybės projekte – Itin gabių mokinių ugdymo programoje. Vaikai išbandė studentų batus, išklausę specialiai jiems parengtas paskaitas aukštojo mokslo įstaigose ir teatruose. KTU „Santakos“ slėnyje surengtoje šventėje mokiniams įteikti programos kurso baigimo pažymėjimai.

Nuo menų iki tiksliųjų mokslų

„Gyvenimas susideda ne vien iš tiksliųjų mokslų: matematikos, fizikos, chemijos ar gamtos dalykų. Menas, net ir matematikoje, skatina kūrybiškumą. Kai žmonės yra kūrybingi, jie gali pasiekti kitokių, geresnių rezultatų“, – pasakojo programos partneris ir Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys.

Ištisus metus jaunuoliai drauge su šimtu universitetų dėstytojų, teatro ir meno edukatorių integraliai derino skirtingas kryptis: matematiką, gamtos, socialinius, humanitarinius mokslus bei sportą ir menus. Mokomieji dalykai apėmė psichologiją, biochemiją, komunikaciją ir kalbas, vaiko teises, ekonomiką, politologiją, kibernetinį saugumą ir daugelį kitų. Tuo pačiu dėmesys skirtas vaikų asmenybiniams gebėjimams ugdyti.

Į KTU „Santakos“ slėnį sukviesti gabiausi Kauno mokiniai atšventė finišo tiesiąją – mokslo metų pabaigą Tarpdisciplininėje itin gabių vaikų programoje. 326 vaikams įteikti mokymosi pasiekimų pažymėjimai.

Moksleiviams šventinę nuotaiką kūrė Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo skyriaus vokalinės grupės „LDo“, „Super team“ bei solistė Vakarė Bivainytė su populiariais muzikos kūriniais ir simboline daina ukrainiečių kalba.

Ateities kūrėjų karta

„Mūsų miestas auga, bet visos pastangos būtų bevaisės, jeigu negalvotume apie ateitį. O Kauno ateitis esate jūs. Mūsų pareiga – padėti jums užaugti, kad vėliau pakeistumėte mus – rektorius, teatro vadovus, miesto tarybos narius. Toliau ateitį kursite jūs“, – sveikindamas vaikus mokslo metų pabaigos šventėje kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Itin gabių mokinių ugdymo programa pradėta įgyvendinti daugiau kaip prieš penkerius metus. Per tą laiką ši unikali Kauno miesto savivaldybės iniciatyva sulaukė didžiulio susidomėjimo bei palankių specialistų vertinimų. 

Augimas kartu

„Vaikų dėka miesto savivaldybė, visi universitetai, teatrai bei daugybė žmonių tapo viena šeima. Visiems jiems rūpi ateitis, kuri be švietimo ir talentingų žmonių – sunkiai įsivaizduojama“, – kalbėjo Kauno technologijos universiteto rektorius prof. dr. Eugenijus Valatka.

Rektorius padėkojo jauniesiems auklėtiniams, programos kūrėjams, edukatoriams ir pakvietė švęsti universitetų metus. Būtent Kaune prieš 100 metų įkurtas Lietuvos universitetas, šalies aukštojo mokslo įstaigų pirmtakas. Čia užaugo ne viena akademinės bendruomenės karta, todėl simboliška, kad jie dabar vieningai ugdo savo įpėdinius.

Tarpdisciplininėje itin gabių vaikų programoje edukatoriais dirba patyrę lektoriai iš Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos sporto, Mykolo Romerio, Vilniaus universitetų bei Vilniaus dailės akademijos. Meno sritį kuruoja scenos profesionalai iš Nacionalinio Kauno dramos ir Kauno valstybinio muzikinio teatrų.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content