Kaune apsilankę Lucko miesto atstovai perdavė ukrainiečių padėką

Kauno miesto-partnerio Lucko vicemerė Iryna Chebeliuk šią savaitę susitiko su meru Visvaldu Matijošaičiu. Viešnia drauge su Kultūros departamento vadove Tetiana Hnativ bei Tarptautinių ryšių vadove Anna Vintsiuk perdavė Ukrainos žmonių padėką kauniečiams už operatyvią pagalbą jų miestui bei šaliai, dalijosi, kaip ir kur panaudota iš Kauno atkeliavusi humanitarinė parama. Drauge aptartas tolesnis miestų-partnerių bendradarbiavimas.

Gyvybiškai svarbi pagalba

„Luckas – tarpinė bėgančiųjų nuo karo stotelė. Srautai dideli, mieste jaučiamas pastovus dalies maisto produktų ir vaistų trūkumas. Gyvename nuolatinėje baimėje, laukdami, kada pradės kristi bombos, vėl įsijungs pavojaus signalai. Dėl to kenčia visų psichologinė sveikata, ypač vaikų. Esame dėkingi Kaunui ir jo žmonėms už paramą, kuri mums gyvybiškai svarbi. Tai priminimas, kad nesame likę vieni“, – apie patiriamus sunkumus pasakojo Lucko mero pavaduotoja I. Chebeliuk.          

Kaune viešėjusi vicemerė, bendraudama su miesto vadovais, prašė tęsti humanitarinę pagalbą karo niokojamai šaliai. Pasak jos, Ukraina nepraranda vilties, kad karas greitai baigsis, todėl jau dabar ruošiamasi šalies atstatymui. 

Kovo pradžioje Lucką pasiekę 6 „Solaris“ autobusai su humanitarine siunta iš Kauno sėkmingai kursuoja Ukrainos miesto gatvėmis. Medikamentai, įvairios higienos ir švaros priemonės, sauskelnės vaikams bei suaugusiems, ilgo galiojimo maisto produktai ir kūdikių maistas – išdalinti tiems, kam šių produktų ir prekių labiausiai trūko

Dalis humanitarinės siuntos perduota giliau į frontą – pasiekė net Mariupolio gyventojus bei gynėjus, Kyjivo prieigose esančius kaimelius. 

Vaikams – siuntinys iš namų

Susitikime daug dėmesio skirta ir Kaune gyvenantiems ukrainiečiams – apgyvendinimo, darbo ir socialinių garantijų klausimams. Domėtasi ir Ukrainos vaikų integracija į Kauno mokyklas bei darželius, psichologine ir emocine būkle.

Miesto vadovams perduotas jautrus siuntinys iš namų – Lucko žmonių suaukotos vaikiškos knygelės čia gyvenantiems Ukrainos mažamečiams. Daugiau kaip pusšimtis knygų įvairaus amžiaus vaikams jau pasiekė Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos fondus. 

Jos bus paskirstytos po bibliotekos padalinius. Kaune apsistoję ukrainiečiai knygas galės užsisakyti elektroniniu būdu ar pasiskolinti į namus iš bibliotekos lentynų.

Apsimainyta kvietimais

„Humanitarinę pagalbą tęsime tiek, kiek jos reikės, tačiau ne mažiau svarbūs ir Ukrainos atkūrimo darbai. Luckas domisi Kauno aplinkosaugos politika, miesto tvarkymo, transporto valdymo ir kitais projektais. Šis vizitas tam buvo per trumpas, bet jau planuojame kitą. Jame ne tik dalinsimės gerąja patirtimi, bet planuosime realius darbus, kaip Kaunas gali padėti Luckui ateityje“,  – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Lucko administracijai perduotas kvietimas į lapkričio pabaigoje vyksiantį Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 uždarymo renginį – šiuolaikinio Kauno mito trilogijos III veiksmą: „Sutartis“. Tuo pačiu planuojami darbiniai susitikimai su aktualių savivaldos sričių specialistais.

Lucko delegacijos narės, kalbėdamos apie bendrą Ukrainos ir Lietuvos istoriją, priminė, kad 1429 metais jų mieste lankėsi Vytautas Didysis. Čia įvyko pirmasis istorijoje Europos vadovų suvažiavimas, todėl tokį susitikimą tikimasi pakartoti ir po 600 metų – 2029-aisiais. Į jį pakviesti ir Kauno miesto atstovai.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content