Vilniaus gatvė Kaune netrukus atgims naujai: duotas startas paskutiniam akcentui – klojamas akmens grindinys

Iš pagrindų atnaujintoje Vilniaus gatvėje rangovai pradėjo pagrindinio pėsčiųjų tako grindinio klojimą. Kauno savivaldybei pasiekus kompromisą su Kultūros paveldo departamentu, vieną seniausių susisiekimo arterijų mieste po kapitalinio remonto dengs autentiškų nugludintų ir tašytų akmenų derinys.

Surastas bendras sprendimas

Aktyvi diskusija dėl Vilniaus gatvės grindinio vyko nuo pat kapitalinio remonto pradžios. Pagal parengtą projektą savivaldybė kėlė pagrindinį tikslą – šią senamiesčio atkarpą pritaikyti visiems kauniečiams ir miesto svečiams – tiek neįgaliesiems, tiek ir tėveliams su vežimėliais. Anksčiau dėl grubių akmens nelygumų ši gatvė buvo įveikiama toli gražu ne visiems, todėl siekta padaryti ją prieinamą visiems.

„Atlikti visus darbus planavome iki vasaros, todėl akivaizdu, kad suspėti į numatytą terminą nepavyks. Tačiau svarbiausia, kad pagaliau pavyko rasti visoms pusėms bendrą kompromisą. Išvengę nereikalingų teisminių procesų, galime tęsti darbus pilnu pajėgumu.

Suprantame, kad pabaigos labiausiai laukia vietos gyventojai ir čia veikiantys verslai, tad stengsimės kapitalinį remontą užbaigti kaip įmanoma greičiau“, – tikino Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Kadangi diskusija dėl akmens grindinio dangos užsitęsė, planuojama, kad iki Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos, liepos 6-osios, bus paklota akmens danga atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki Palangos gatvės. Pasak A. Pakalniškio, savivaldybė sieks, kad rangovai dirbtų maksimaliomis pajėgomis ir grindinio klojimo darbus užbaigtų iki rugpjūčio pradžios.

„Po išsamių diskusijų su Kultūros paveldo departamento atstovais nuspręsta visų akmenų nelyginti – akmuo tašytu paviršiumi nuguls gatvės pakraščiuose. Taip pat iš nelygintų akmenų bus įrengti borteliai ir lietaus nubėgimo latakai. Tuo metu centrinę gatvės dalį, kaip ir planuota projekte, ties viduriu papuoš lygi ir visiems pėstiesiems patogi akmenų danga“, – paaiškino A. Pakalniškis.

Ryškėja nauji šaligatviai

Pavasarį, vos atšilus orams, rangovai ėmėsi kloti bortus ir įrengti pagrindus naujiems gabro šaligatviams, pradėję nuo Rotušės aikštės. Darbai ženkliai pasistūmėjo – plokštėmis jau išgrįsta apie du trečdaliai visos atkarpos.

Dabar didžiausias dėmesys bus skiriamas pagrindinio pėsčiųjų tako įrengimui su autentiško akmens danga.

Lygiagrečiai su pagrindinės gatvės dalies bei šaligatvių įrengimu bus užbaigti ir mažosios architektūros atnaujinimo darbai.

Pakeistos požeminės komunikacijos

Vilniaus gatvės kapitalinis remontas prasidėjo praėjusių metų liepą. Dėl gilių tranšėjų aklinai uždarytoje atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki pat Laisvės alėjos bendrovė „Kauno vandenys“ atnaujino dar nuo tarpukario giliai po žeme neliestas požemines komunikacijas.

Iš viso pokyčių sulaukė apie 1,7 km lietaus nuotekų surinkimo, kone kilometras vandentiekio ir beveik 300 metrų buitinių tinklų, besidriekiančių po žeme 4–5 metrų gylyje.

Visus kasimo darbus Vilniaus gatvėje akylai stebėjo archeologai, tuo pačiu aptikę juos sudominusių įvairių laikotarpių radinių – monetų, puodų šukių ir gyvūnų kaulų.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content