Kaunas stiprina paramą Ukrainai: mieste dirbę policijos automobiliai persikėlė į Charkivo gatves

Septynerius metus Kauno gatvėmis kursavę buvę tarnybiniai policijos automobiliai nuo šiol pasitarnaus Charkivo pareigūnams. Kauno savivaldybės atstovai penkias transporto priemones pristatė vis smarkiau nuo karo kenčiančiam miestui-partneriui Ukrainoje. Automobiliai nugabenti drauge su miesto surinkta humanitarine parama.

Pustrečio mėnesio tęsiama brutali Rusijos karinė agresija su kiekviena diena pareikalauja vis didesnių išteklių iš Ukrainos gynėjų. Jiems ypač reikalingos transporto priemonės. Kariai bei pareigūnai šaržuoja, kad automobiliai karo sąlygomis „lukštenami“ lyg saulėgrąžos.

„Nuo pat karo pradžios užsibrėžėme tikslą padėti Rusijos užpultai broliškai ukrainiečių tautai. Kaunas laikosi duoto žodžio ir tęsia paramą. Viena pagalbos kryptis yra rūpintis Kaune prieglobstį radusiais pabėgėliais, pasirūpinti jų pilnavertišku apgyvendinimu, vaikų ugdymu bei užimtumu. Ne mažiau svarbu teikti paramą ir Ukrainoje likusiems žmonėms. Palaikome nuolatinį ryšį su miestais-partneriais ir žinome, ko jiems labiausiai trūksta, todėl tieksime humanitarines siuntas ir toliau“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybės atstovų komanda nuvyko į Ukrainą ir pristatė penkis „Dacia Dokker“ automobilius, pakrautus medikamentais, tvarsliava, vaistinėlėmis, turniketais, buitinėmis ir higienos priemonėmis, taip pat policijos pareigūnų specialiai kolegoms Ukrainoje skirtu siuntiniu.

Šias komercinio tipo transporto priemones Kauno savivaldybė 2015 metais nupirko miesto policijai. Dabar jie iš pagrindų sutvarkyti ir tolesnei eksploatacijai perleisti miestui-partneriui Charkivui.

„Brangūs draugai, ačiū visiems Kauno žmonėms, miesto merui ir visai komandai, kad padedate mums kovoti prieš Rusijos agresiją. Jūs žinote, kad Charkivas dabar patiria stiprius artilerijos apšaudymus. Deja, situacija labai sudėtinga. Todėl bet kokia pagalba dabar yra labai vertinga. Esame labai dėkingi visiems už rūpestį ir stiprią paramą mūsų miestui bei visai šaliai“, – kalbėjo kauniečius pasitikęs Charkivo miesto tarybos narys Gabriel Mikhailov.

Dar kovo pradžioje Kaunas į Ukrainą išsiuntė du greitosios medicinos pagalbos automobilius ir 10 keleivinių autobusų su humanitarine siunta. Pastarieji paskirstyti Kaunui giminingiems miestams – Luckui, Charkivui bei Lvivo sričiai. Vertinant ligšiolinius karo padarinius, šiuo metu didžioji dalis paramos iš Kauno nukreipiama labiausiai nukentėjusio Charkivo miesto žmonėms.

„Mūsų organizuotos paramos rinkimo akcijos prie didžiųjų prekybos centrų parodė, kad kauniečiai tikrai turi dideles širdis ir yra neabejingi Ukrainos žmonių skausmui. Pozityviai nuteikia ir verslas, kuomet savivaldybės kolegos į užklausas dėl maisto produktų ar medikamentų įsigijimo sulaukė atsakymų iš kelių bendrovių: „Ukrainai – ne parduosim, o atiduosim.“ Tad kviečiu visus suremti pečius dėl bendro tikslo. Krauname dar vieną vilkiką ir siunčiame Charkivui jau artimiausiu metu“, – ragino Kauno meras V. Matijošaitis.

Kauniečiai ir verslo organizacijos, galinčios prisidėti prie humanitarinės siuntos, plačiau sužinoti apie tai gali internete: ukraina.kaunas.lt.

Artimiausiomis dienomis rengiamasi išsiųsti dar aštuonis „Volkswagen“ greitosios pagalbos mikroautobusus. Septyni iš jų keliaus į Kyjivą – Ukrainos sveikatos ministerijos Nacionalinei specializuotai vaikų ligoninei „Okhmatdyt“. Būtent į šią ligoninę Ukrainos sostinėje vežama dauguma nukentėjusių vaikų. Dar vienas automobilis perleidžiamas tarptautiniam paramos fondui „Ostanij bastion“, su kuriuo dirba Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

Kauno savivaldybė taip pat perduos per viešuosius pirkimus įsigytas medicininės pagalbos ir asmens higienos priemones Jurijaus Semeniuko klinikinei ligoninei Rivno srityje bei Lvivo regionui.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content