Korekcija Čečėnijos aikštės pavadinime: kauniečių pamėgta erdvė – už laisvę kovojusiems čečėnams

Dėl sąsajų su Rusijos karine invazija Ukrainoje klausimų kėlusi Čečėnijos aikštė Kaune sulaukė korekcijų. Antradienį posėdžiavusi miesto taryba patvirtino Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo darbo grupės siūlymą erdvę greta Kalniečių parko pavadinti Čečėnijos Nepriklausomybės aikšte.

Anksčiau Kalniečiuose esančiai aikštei Čečėnijos pavadinimas suteiktas norint pagerbti už laisvę kovojusius čečėnus ir pirmąjį šalies prezidentą Džocharą Dudajevą.

Išreikšdamas solidarumą su karą išgyvenančia Ukrainos tauta, Kaunas vienas pirmųjų tarp didžiųjų šalies miestų oficialiai nutraukė partnerystės sutartis su Sankt Peterburgu ir Kaliningradu. Realus bendradarbiavimas su šiais Rusijos miestais jau ilgą laiką nevyko ir anksčiau. Baltarusijoje miestų-partnerių Kaunas išvis neturėjo.

Griežtas asmeninis verdiktas priimtas ir šalies agresorės piliečio Sergejaus Roldugino atžvilgiu. Šis asmuo sulaukė Europos Sąjungos sankcijų dėl glaudžių sąsajų su Vladimiru Putinu ir dalyvavimo finansiniame tinkle bei pinigų plovimo schemose. Violončelininkas išbrauktas iš Santakos garbės ženklu apdovanotų asmenų sąrašo.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content