Kaunas tęsia tradiciją: geriausios poezijos knygos autoriui – Maironio premija

Kauno miesto savivaldybės įsteigta Maironio premija šiemet bus skirta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui už poezijos knygą „Paliktos paletės“. Ji autoriui bus įteikta gegužę vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Poezijos pavasaris“. Antradienį tam vienbalsiai pritarė miesto taryba. 

„Šis įvertinimas – miesto padėka ir pagarbos ženklas autoriui už ilgametį kūrybinį darbą. Knygų lentynos atnaujintose miesto bibliotekose ar tiesiog kauniečių namuose būtų mažai ko vertos be kokybiškų literatūros leidinių. Džiugu, kad čia jaučiame svarų indėlį iš mūsų šalies kūrėjų“, – sako Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Maironio premija skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Ją gavęs autorius tituluojamas tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Tokia nominacija ir premija kūrėjui teikiami tik vieną kartą.

Šiais metais įvertinimas dedikuotas ilgamete kūrybine ir žurnalistine veikla užsiimančiam rašytojui Liudvikui Jakimavičiui už poezijos knygą „Paliktos paletės“.

Dramaturgas yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą: premiją už pjesę „Gaisrininkų legendos“, Kultūros ministerijos premiją už aktualiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis, Lietuvos rašytojų sąjungos premiją už eilėraščių apysaką „Elio“, Juozo Tumo-Vaižganto premiją už knygą  „Vamzdis“ ir Vlado Šlaito premiją už eilėraščių knygą „Paliktos paletės“.

Pretendentus Maironio premijai siūlo Lietuvos rašytojų sąjunga. Taip pat pasiūlymus gali teikti ir Kaune veikiančios kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, menininkų asociacijos, leidyklos bei patys menininkai.

Šiemet gautos ir svarstytos dar 4 paraiškos: Dainiui Gintalui už eilėraščių knygą „Vienos vasaros giesmė“, Vytautui Kazielai už poezijos knygą „Sapnų slidininkas“, Aušrai Kaziliūnaitei už poezijos knygą „Jūros nėra“ ir Aivarui Veikniui už poezijos knygą „Mamuto medžioklė“.

3 tūkst. eurų siekianti premija L. Jakimavičiui bus įteikta festivalyje „Poezijos pavasaris“, laureato vainikavimo iškilmėse.  Tarptautinis renginys vyks gegužės 15–29 d.

Nuotraukos autorius – Simonas Švitra

Ryšių su visuomene skyriaus informacija 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content