Į Kauną atkeliavo 150 modernių el. dviračių: veiks paspirtukų nuomos principu

Kauno miesto savivaldybė drauge su pirmaujančia Europoje susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ antradienį Kauno Laisvės alėjoje pristatė naujuosius miesto elektrinius dviračius. Paslauga startuoja su 150 visiškai naujų dviračių, o esant didesnei paklausai, parkas gali būti plečiamas.

Laikinoji sostinė tapo pirmuoju ir vieninteliu Lietuvos miestu, kurio gyventojai išbandys modernaus dizaino ir technologiškai pažangų „Bolt“ elektrinį dviratį, šiais metais pristatomą 17 Europos šalių.

„Esu tikras, kad tokios paslaugos pristatymui Kaunas greta kitų Europos miestų pasirinktas neatsitiktinai. Dviračių kultūrą skatiname ne žodžiais, bet realiais darbais: tęsiamas projektas „Like Bike“, plečiama dviratininkams skirta infrastruktūra. Jau dabar dviračių takų tinklas driekiasi daugiau kaip 110 kilometrų. Elektriniai dviračiai mūsų miestui itin pravartūs, nes keliaujant iš centro daugeliui tenka įveikti gana stačias įkalnes. Siekiame, kad šis ekologiškas transportas būtų ne tik laisvalaikio atributas, bet ir saugi bei patogi kasdienio susisiekimo priemonė. Tai ypač dera su Kauno pasirinktu žaliuoju kursu bei darnaus judumo idėjomis“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

„Bolt“ atstovų teigimu, platformos tikslas yra pasiūlyti šiuolaikiniam miesto gyventojui kuo daugiau alternatyvų, leidžiančių atsisakyti nuosavo automobilio. Kelionės naujaisiais el. dviračiais Kaune kainuos tiek pat, kiek ir paspirtukais.

„Prieš dvejus su puse metų į Kauno gatves išriedėję el. paspirtukai nepraranda populiarumo, nes užėmė svarbią nišą nuolat judančio kauniečio gyvenime, tačiau paspirtukai sukurti ir idealiai tinka trumpiausioms kelionėms mieste, o elektriniu dviračiu galima efektyviai nukeliauti 5 ir daugiau kilometrų”, – teigia Eimantas Balta, „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalims.

Pasak jo, naujasis dviratis automobiliui nenusileidžia tiek iš techninės, tiek iš komforto pusės. Dviratininkui kelionės metu gelbsti išmanus prietaisų skydelis, sekantis greitį, baterijos įkrovimo lygį, taip pat įspėja apie mieste taikomus greičio ribojimus. Pažangi GPS sistema padeda dviratininkui rasti geriausią maršrutą, o vairo konstrukcijoje integruotas telefono įkroviklis – nelikti be ryšio.

Dviračio kūrėjai pabrėžia, kad ypatingas dėmesys buvo skiriamas saugumui: maksimalus greitis neviršija 25 km/h; tvirtos pneumatinės padangos užtikrina gerą sukibimą su danga; efektyvus stabdymas – abiejų ratų būgniniais stabdžiais; galinio rato sparnas, patikimai saugantis prastomis oro sąlygomis, o tamsiu paros metu tinkamą matomumą palaiko ryškūs žibintai.

Tikimasi, kad el. dviračiais Kaune bus naudojamasi taip pat aktyviai kaip ir „Bolt“ paspirtukais, tačiau net ir tokios intensyvios eksploatacijos atveju, naujasis dviratis sukurtas 5 metų gyvenimo ciklui. Be to, jo korpusas pagamintas iš 100 proc. perdirbamo aliuminio, o integruota baterija – gali būti keičiama. Tai reiškia, kad prižiūrinčiai komandai nereikės pakrovimui kaskart gabenti dviračių į sandėlį, kas reikšmingai mažina anglies dvideginio emisijas ir leidžia išlaikyti patrauklią paslaugos kainą.

Apie „Bolt

„Bolt“ – pirmoji Europoje daugiafunkcė programėlė, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. „Bolt“  paslaugomis šiuo metu naudojasi daugiau nei 100 mln. klientų iš 45 šalių bei daugiau nei iš 400 miestų Europoje ir Afrikoje. Kompanija siekia paspartinti perėjimą nuo nuosavų automobilių naudojimo iki bendro ir tvaresnio mobilumo pasitelkiant „Bolt“ teikiamas paslaugas. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas, mikromobilumą gerinančios automobilių ir elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugos, maisto į namus bei maisto prekių pristatymas. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką bei siūlyti aplinkai draugiškas paslaugų alternatyvas. „Bolt“ paslaugos teikiamos net 23-uose Lietuvos miestuose.

 

Susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content