Kaune populiarios švedų knygos ekranizacija – Šilainiuose vyks filmavimo darbai

Lietuvos kino gamybos kompanija „Dansu“ kartu su Švedijos įmone „SF Studios“ Kaune filmuos šešių dalių TV filmą darbiniu pavadinimu „Blogis“. Tai žinomo švedų rašytojo Jan Guillou, to paties pavadinimo, knygos ekranizacija. Filmavimo aikštele trumpam taps Šilainių baseinas. Balandžio 12–15 dienomis įstaigoje nevyks veiklos, prie pastato nebus galima statyti automobilių.

Filmas „Blogis“ pasakoja istoriją apie 8-tojo dešimtmečio Švedijos mokyklų ugdymo sistemą, kurioje vyresnieji vaikai savavališkai auklėjo jaunesnius. Pagrindinis filmo veikėjas – Erikas Ponti sugebėjo pasipriešinti daugybę metų mokykloje vykusiam terorui, kol ši sistema galutinai sužlugo.

Tai jautri istorija apie paauglio kovą su savo vidinėmis abejonėmis, patyčiomis bei baimėmis, ryžtingą pasipriešinimą neteisybei ir smurtui. Taip pat drąsą ir valią griauti senamadiškas tradicijas, ieškoti tolerancijos ir mokytojų pagalbos.

Kauno Šilainių baseine (Baltų pr. 8) bus filmuojamos kadetų mokyklos plaukimo varžybų scenos. Filmo kūrėjai ilgą laiką žvalgėsi tam tinkamos lokacijos. Anot filmo režisieriaus Erik Leijonborg, Šilainių baseinas atitiko svarbiai scenai keliamus reikalavimus: jis autentiškas ir labai kinematografiškas.

Dėl filmavimo darbų, balandžio 13–15 d., nedirbs Šilainių baseinas. Nuo balandžio 12 d. 09.00 val. iki balandžio 15 d. 22.00 val. mašinų parkavimo aikštelę, šalia baseino pastato, okupuos filmavimo komanda. Čia gyventojams nebus galima statyti transporto priemonių.

„Džiaugiamės vėl atvykdami filmavimo darbams į Kauną, nes tai ne tik gražus, bet ir itin svetingas miestas. Kaune visi pasiruošimo ir filmavimo darbai visada vyksta sklandžiai“, – kalbėjo „Dansu“ vadovė Gabija Siurbytė.

Filmavimo studija „Dansu“ su švedų kūrėjais į Kauną sugrįžta ne pirmą kartą. Visai neseniai čia buvo filmuojamas NETFLIX serialas „Clark“,  o dar anksčiau į Kauną atvyko filmuoti švediško serialo „Dirigentas“ bei filmo „Džentelmenai ir gangsteriai”.

KAUNO FILMŲ BIURAS informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content