Kultūringos kelionės Kaune: renginių kalendorius balandžio mėnesiui

Šį mėnesį Kaune einant ten, kur nosis veda, nejučiomis galima apkeliauti visą pasaulį. Balandžio mėnesio kelionės kryptys: Šilainiai–Japonija (ir atgal). Kultūrai erdvė neribota: renginiai vyks kiemuose, mikrorajonuose, vitrinose ir kino salėse. Viena iš erdvių nusipelnė ypatingo palaikymo – tai „CulturEUkraine“ centras, vieta kurti ir leisti laiką kartu, skirta nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tačiau laiką įprasminti Kaune visada gali kiekvienas: teatro mėgėjai ir džiazo entuziastai, vyriausieji kultūros dalyviai ir mažiausi Kauno Mitinio Žvėries gerbėjai.

Kultūros kelionių maršrutas paruoštas jūsų balandžio mėnesio išvykoms:

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių, Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai atskleidžiama M. Abramović kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų, o taip pat paroda dėmesį traukia unikalia forma – pirmą kartą ji rengiama kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių šios menininkės performansų dokumentacijų ir filmų.

Kada: iki liepos 31 d.

Kur: Kauno paveikslų galerija

Parodos lankymas mokamas.

Organizatorius: galerija ,,Meno parkas“ ir ,,Kaunas 2022“.

Programa „Europietiškos kino kelionės“

Balandžio 22 d. pagaliau duris atvers atsinaujinęs kino teatras „Romuva“. Jame balandžio 22–rugpjūčio 18 d. vyks Europos kino naujienų kelionė. 12 išankstinių šiuolaikinio kino kūrėjų filmų premjerų, vyksiančių kino teatre ir lauko kino seansuose, kviečia atrasti spalvingą europietiško kino kultūros įvairovę. Programa pristato šiuolaikines temas nagrinėjančius filmus bei svarbiausius šiandienos kino kūrėjus Europoje. „Europietiškos kino kelionės“ – išrankiam gero kino žiūrovui ir vertintojui!

Kada: balandžio mėnesį.

Kur: Kino centras „Romuva“

Parodos lankymas mokamas.

Organizatorius: Kauno Kino centras „Romuva“.

Kultūra į kiemus: Šilainiai

Bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ jau antrą kartą rengia karantino metu sumanytą, tarptautinį pripažinimą pelniusį projektą „Kultūra į kiemus“ tam, kad netoliese gyvenančius pripildytų laukimo jauduliu, iš balkonų aidėtų plojimai ir džiaugsmas, nes kultūra ir vėl užpildys Kauno kiemus! 11 seniūnijų kiemuose pasirodymus surengs teatro, šokio, šiuolaikinio cirko, muzikos profesionalai. Šį kartą kviečiame įsitaisyti Šilainių balkono ložėse ar išsirinkti stovimą vietą kiemo teritorijoje.

Kada: balandžio 19–21 d.

Kur: Šilainių mikrorajonas

Parodos lankymas nemokamas.

Organizatorius: „Kaunas 2022“.

 Japonijos dienos Kaune „WA!“

„Japonijos dienos Kaune WA“ – jūsų bilietas į tekančios saulės šalį. Festivalio programoje – Kauno šokio teatro „Aura“ ir garsaus Japonijos modernaus šokio choreografo Ryu Suzuki jungtinis projektas, pasaulyje pripažintos kaligrafijos menininkės Aoi Yamaguchi performansas, per įspūdingą spektaklį kviečiantis pažinti šį meną, roboto gyvai kuriami piešiniai, daugiau nei 1000 metų skaičiuojanti tradicinė Sakurų stebėjimo šventė Hanami Matsuri, vienos garsiausių Japonijoje tradicinio instrumento liutnios atlikėjos Tanaka Kyokusen koncertas, parodos, paskaitos, koncertai, maisto degustacijos ir kiti renginiai.

Kada: nuo balandžio 25 d.

Kur: Kaunas

Parodos lankymas nemokamas.

Organizatorius: „Kaunas 2022“, MB „Azija LT“, Kauno šokio teatras „Aura“, VšĮ „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“, VšĮ „KyūmeikanKendo“.

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“

Miestų konkurentų – Kauno ir Vilniaus – draugystės paslaptis atskleis MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus tuo pačiu metu Vilniuje ir Kaune veikianti paroda. Ekspozicijose bus galima pažinti dviejų miestų priklausomybę, kaip jie formavo vienas kitą ir kaip iš jų įtampos atsirado šiuolaikinė Lietuva. Parodos kalnai ir motyvai atsikartoja abiejų muziejų ekspozicijų salėse, bet pasakoja skirtingas istorijas. Šitaip parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ koncepcija ir architektūra pati įkūnija Kauno ir Vilniaus būtinybę būti kartu: norint pamatyti visą parodą, reikia aplankyti abu miestus.

Kada: nuo balandžio 23 d. iki rugpjūčio 28 d.

Kur: Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija, MO muziejus Vilniuje

Parodos lankymas mokamas.

Organizatorius: Kauno miesto muziejus, MO muziejus

Anksčiau atvertos parodos laukia lankytojų

Paskutines ekspozicijos dienas skaičiuoja Kauno architektūros ir jos konteksto svarbą atskleidžianti tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“. Nemokamai galima aplankyti meno pasaulio  nonkonformistės  Yoko Ono instaliaciją istoriniuose Lietuvos banko rūmuose arba šimtmetį švenčiančios Kauno meno mokyklos kas mėnesį atnaujinamą parodų ciklą „Kauno meno mokyklai – 100. 12 parodų. 12 mėnesių“. Laisvės alėjos vitrinose eksponuojama paroda „Lietuvos dizainas: from Temporary to Contemporary tebekviečia grožėtis dizaino istorija. Dialogui su savimi gilinti primename litvakiškų šaknų turinčio kūrėjo iš Pietų Afrikos Williamo Kentridge’o parodą „Tai, ko nepamename“.

Visa programa: www.kaunas2022.eu.

„Kaunas 2022“ informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content