Naujovės Neptūno įlankoje: paskirtas prieplaukos administratorius, startuoja išankstinė vietų rezervacija

Metų pradžioje Kauno marių pakrantėje prasidėjęs vadinamosios Neptūno įlankos atgimimas įgauna pagreitį. Petrašiūnuose, adresu R. Kalantos g. 130 įrengiama nauja pontoninė prieplauka patogiai laivybai. Darbus planuojama užbaigti gegužę. Prie įtvirtintų pusšimčio pontonų švartuosis iki 200 laivelių. Tarybai pritarus, nuo gegužės 1-osios prieplauką administruos biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“.

Viena mažiausių kainų šalyje

Naujame uoste, kaip ir kitose šalyje įrengtose prieplaukose, nustatytas sezoninis ir metinis kainoraštis. Mažesnių, iki 5 metrų ilgio, laivelių laikymas metams kainuos 400 eurų, o sezonui (6 mėn.) – 300 Eur. Ilgesnių kaip 10 metrų laivų švartavimas atsieis atitinkamai 880 ir 780 Eur.

„Mažiausių laivelių laikymo kainos bus vienos pigiausių Lietuvoje. Taip pat svarbu, kad naujai įrengtoje prieplaukoje laivų šeimininkai juos laikys ne tik patogiai, bet ir saugiai – teritoriją stebėsime visą parą“, – pasakojo biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“  direktorius Justas Limanauskas.

Taryba pritarė nuo paslaugos mokesčio atleisti vaikų ir jaunimo saviraišką skatinančią, talentingų sportininkų ieškančią ir jų rengimu Olimpinėms žaidynėms, pasaulio bei Europos čempionatams bei kitiems tarptautiniams renginiams užsiimančią Kauno sporto mokyklą „Bangpūtys“.

Be to, laivų savininkai ir valdytojai, nusipirkę metinę švartavimo Neptūno įlankos prieplaukoje ir stovėjimo krante paslaugą, bus atleisti nuo vietinės rinkliavos už automobilių parkavimą teritorijoje tarp R. Kalantos g. 128 ir 130.

Naująją pontoninę prieplauką planuojama įrengti gegužės viduryje, todėl oficiali laivelių registracija bus pradėta tik užbaigus visus infrastruktūros darbus. Išankstinę vietų rezervaciją vykdo BĮ „Parkavimas Kaune“. Daugiau informacijos – el. paštu [email protected] arba telefonu +370 610 25762. Rezervacijos vietos ir darbo laikas: parkavimaskaune.lt/prieplauka.

Neliks chaoso ir savivalės

Pagal projektą naujosios laivų laikymo vietos taip pat turės vadinamuosius švartavimosi pirštus ir serviso kolonėlę, nuo kurios į prisišvartavusius laivus bus teikiama elektra bei vanduo. Iki šiol Kauno marių įlanka tokios infrastruktūros neturėjo.

„Sulig prieplaukos įrengimu vadinamojoje Neptūno įlankoje neliks chaoso ir savivalės. Bus užtikrintos vienodos sąlygos visiems. Šioje teritorijoje gyventojai savo laivelius galės laikyti ištisus metus.

Čia bus galima ir pramoginė, ir keleivinė laivyba. Vos tik užbaigę pirmąjį darbų etapą, toliau tvarkysime krantines. Projekte numatytas ir laisvalaikio parko įrengimas gyventojams, mėgstantiems ramų poilsį ir pasivaikščiojimus aplink vaizdingą Kauno marių įlanką“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Sąlygos patogiai laivybai

Vadinamojoje Neptūno įlankoje numatyta įrengti reikiamą infrastruktūrą vaikų užimtumui bei neformaliam ugdymui. Čia planuojamas vaikų buriavimui skirtas pastatas ir kokybiškos, sutvarkytos erdvės jaunųjų sportininkų užsiėmimams.

Šiltuoju metų laiku mokiniai saugiai patektų į marias atskiru taku, o žiemą mokytųsi teorijos ir palaikytų fizinę formą moderniose patalpose su sporto sale, persirengimo kambariais ir kita reikalinga infrastruktūra.

Ateityje planuojama sudaryti reikiamas sąlygas patogiam laivų transportavimui tiek šiltuoju, tiek ir šaltuoju metų laiku, ko iki šiol uoste išvis nebuvo. Tam suprojektuoti atitinkami krantinės sutvirtinimai.

Kituose etapuose taip pat laukia elingų statybos, slipo įrengimas patogiam laivų nuleidimui bei iškėlimui iš vandens, kapitonatas ir net laivų remonto dirbtuvės, kuriomis naudotųsi vandens transporto priemonių savininkai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content