Kauno sporto ir kultūros įstaigos atvers duris iš Ukrainos atvykusiems vaikams

Saugų prieglobstį Kaune jau rado apie 500 Ukrainos vaikų. Siekiama, kad mieste jiems būtų prieinamos ne tik švietimo paslaugos, būtina socialinė ar psichologinė pagalba, bet ir platus spektras kultūrinių bei sporto veiklų, neformalaus ugdymo užsiėmimai bei edukacijos. Artimiausiame posėdyje Kauno miesto taryba priims sprendimus dėl sporto mokyklų, teatrų, kultūros centrų, muziejų ir bibliotekų atvėrimo Ukrainos vaikams.

„Norime, kad iš karo Ukrainoje ištrūkę vaikai Kaune jaustųsi saugiai. Neatsiejama to dalis – užimtumas ir sugrįžimas į kiek įmanomą įprastesnį ritmą. Jie turi būti tarp vaikų, lankyti darželius ir mokyklas, popamokines veiklas, sporto bei kultūrinius renginius“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pasak jos, šiuo metu Kauno mieste jau įsikūrė apie 500 vaikų iš Ukrainos. Čia jie gauna visą reikiamą paramą – nuo apgyvendinimo, maitinimo, aprūpinimo trūkstamais daiktais iki emocinės bei psichologinės pagalbos. 257 vaikai jau mokosi aštuoniuose miesto lopšeliuose-darželiuose ir pasiskirstę po daugiau kaip dvi dešimtis mokyklų. Kitiems planuojamos nuotolinės pamokos internetu tiesiogiai iš Ukrainos.

Siekiant, kad mažųjų ukrainiečių integracija ir pažintis su mūsų miestu būtų sklandesnė, Kauno kultūros ir sporto įstaigos pasirengusios pakviesti juos į nemokamas veiklas bei renginius. 

Mieste apsistojusiems ukrainiečiams spektaklių, meno festivalių, renginių ir koncertų bilietus dovanos Kauno šokių studija „Aura“, „Kauno Santakos“ kolektyvas, Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kamerinis teatras bei netrukus duris atversiantis kino teatras „Romuva“.

Kauno kultūros centras siūlys įsitraukti į edukacines veiklas, kūrybines dirbtuves, stovyklas, judesio laboratorijos pamokas, meninius kolektyvus bei kitus pramoginius renginius. Koncertuose, filmų peržiūrose ar edukaciniuose renginiuose Ukrainos vaikų taip pat lauks Kauno menininkų namai.

Savo ekspozicijas nemokamam lankymui atvers ir miesto muziejai bei jų padaliniai. Miesto bibliotekos nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms nemokamai išduos skaitytojų bilietus, kvies jungtis prie edukacinių veiklų ir neformalaus ugdymo programų.

Taip pat bus sudarytos visos sąlygos aktyviai leisti laisvalaikį ir lankyti norimų sporto šakų treniruotes Kauno miesto sporto mokyklose. Tiek patyrusių sportininkų, tiek pradedančiųjų lauks „Žalgirio“, „Bangpūčio“, „Starto“, „Gajos“ ir Kauno plaukimo mokyklos. Pačios įstaigos bei jų bendruomenės nusiteikusios parūpinti ir reikiamą inventorių sportuoti norintiems vaikams..

Šiuos sprendimus dėl kultūros ir sporto įstaigų atvėrimo ukrainiečiams jau kitą antradienį (kovo 22 d.) turės patvirtinti posėdžiausianti Kauno miesto taryba.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content