Vieta saviraiškai: Kaune bus atvertas kultūros centras, įgalinantis Ukrainos žmonių kūrybą

Lietuvai sulaukiant vis daugiau žmonių iš Ukrainos, visuomeninės organizacijos ir pavieniai piliečiai aktyviai prisideda prie įvairių paramos formų iniciatyvų. Viena jų – kultūrinė plotmė, todėl kovo 17 d. (ketvirtadienį) „Kaunas 2022” drauge su partneriais kviečia į Kauno centrinio pašto rūmus. Čia bus atverta kūrybinė erdvė „CulturEUkraine“, skirta Ukrainos kūrėjams ir menininkams, savo laikinais namais pasirinkusiems Kauną. 

Kultūrinė parama: galimybė tęsti pradėtus darbus, vieta kurti ir būti matomiems Europoje

„Šiuo metu Lietuvoje veikiančios pilietinės iniciatyvos, visuomeninės organizacijos ir valstybinės institucijos, suvienijusios jėgas, prisideda prie saugaus ukrainiečių atvykimo į šalį, apgyvendinimo ir aprūpinimo pirmo būtinumo priemonėmis. Tai – lyg sinergiškai veikiantis mechanizmas, kuriame „Kaunas 2022“ misija yra pasiūlyti kultūrinę užuovėją, kūrybos erdvę ir matomumo platformą kūrėjams iš Ukrainos“, – kalbėjo „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

„CulturEUkraine“ vieta kovo 17 d. taps Kauno centrinio pašto rūmai, 3 ir 4 aukštai. Planuojama, kad čia įsikurs atviros erdvės kūrybai ir bendradarbystei (co-working), zonos meno terapijos užsiėmimams, bendravimui, taip pat – parodų erdvės.

„Siekiame, kad šis centras būtų ta vieta, kurioje Ukrainos žmonių balsas ir Ukrainos aktualijos  būtų išgirstos Europos mastu. Tikimės, kad čia atvykę kūrėjai galės tęsti savo veiklas, palaikydami ryšius tiek su Ukrainoje likusiais, tiek su vietos menininkais.

Teikiant pagalbą, svarbu užtikrinti kuo sklandesnę ir emociškai lengvesnę adaptaciją mūsų šalyje, todėl sudarysime galimybę tęsti savo įprastas veiklas ir kūrybiniais sprendimais prisidėti prie kuo greitesnės karo baigties ir Ukrainos pergalės. „CulturEUkraine“ centras taps vieta susitikti, bendrauti, kurti, atsipalaiduoti, ar susisiekti su artimaisiais. Tikimės, kad Pašto erdvėse įsikurs įvairūs kultūros partneriai, menininkai. Taip pat prisidėsime prie paramos rengiant parodas, susitikimus. Kultūra ir kūryba padeda įveikti sunkumus, tad, viliamės, kad projektas prisidės ir prie emocinės būklės gerinimo“, – mintimis dalinosi V. Vitkienė.

Kultūrinio centro įrengimui svarbiausia žmonių parama

Prieš centro atidarymo renginį, organizatoriai kviečia visus galinčius prisidėti prie jaukesnės, funkcionalesnės erdvės įkūrimo.

„CulturEUkraine“ kūrimo ir vystymo procesuose ypatingai svarbus ir verslo sektoriaus indėlis, todėl kviečiame tiek didesnius, tiek mažesnius verslo atstovus prisidėti prie kūrybinės erdvės „įjaukinimo” ir tuo pačiu padėti pamatą naujos bendruomenės gimimui. Žinoma, labai svarbi ir pavienių miestiečių parama ir įsitraukimas į erdvės kūrimo procesą. Be žmonių sutelktos energijos, be jų pagalbos rankų ir idėjų pasiekti kilnius tikslus būtų neįmanoma, tad ir kiekvieno įsitraukimas yra labai svarbus”, – kalbėjo viena iniciatyvos organizatorių, „Kaunas 2022“ rėmimų kuratorė Irutė Tumaitė.

Kūrybinės erdvės atstovai pabrėžia, kad šiai akimirkai reikalingiausi daiktai, kurie padėtų įrengti kokybišką vietą kurti, o  vėliau, jau projektui įsibėgėjus, visuomenės ir verslo indėlis ir palaikymas galėtų būti išreiškiamas ir kitomis formomis – organizuojamomis akcijomis, edukacinėmis ar sveikatinimo veiklomis, skirtomis bendruomenei.

„Dabar reikalingiausia įranga yra įvairūs buities daiktai – nuo lempučių, šviestuvų, šildytuvų, veidrodžių, sėdimųjų ir rašomųjų baldų, vaikų inventoriaus (žaislai, dėlionės) iki buityje naudojamų – šluotų, siurblių, indų, stalo įrankių ir smulkios buitinės technikos daiktų“, – vardijo I. Tumaitė.

Miestiečiai kviečiami daiktus atvežti į Kauno centrinio pašto patalpas nuo kovo 11 dienos. Jie bus priimami Kauno centriniame pašte (Laisvės al. 102, Kaunas ) iki kovo 17 dienos kasdien nuo 10–18 val.  Jei turite stambiagabaričių krovinių, kviečiame susisiekti ir šiuos daiktus paimsime iš jūsų nurodytos vietos (el. paštas informacijai – [email protected]).

Kovo 17-ąją vyks Kultūrinio centro Ukrainai atidarymas, paramos iniciatyvų susitelkimas ir svetingumo koncertas

Kovo 17 d. Kauno centriniame pašte bus oficialiai atverta kūrybinė „CulturEUkraine“ erdvė. Čia pat, 3-ajame aukšte, įsikurs ir organizacijos bei iniciatyvos, teikiančios ir organizuojančios paramą Ukrainai. Bendrauti, gauti informacijos ir kontaktuoti bus galima nuo 16 iki 2o val.

Šio susitelkimo tikslas – į vieną vietą suburti visą aktualią informaciją apie veiklas, kurios yra organizuojamas Kaune apsistojusiems ukrainiečiams priimti. Taip pat svarbu parodyti, kad esame kartu. Čia bus galima įsigyti suvenyrų, simbolikos, meno kūrinių, veiks „Kaunas 2022” erdvė.

Tiek pašto viduje, tiek prieigose bus išreiškiamas svetingumas ukrainiečiams: vakarop istorinis pastatas bus apšviestas Ukrainos dvispalve, o visai čia pat – Laisvės alėjos ir Kanto gatvės sankryžoje, vyks gyvo garso koncertas, skirtas išreikšti paramą Ukrainai ir jos žmonėms.

„Kaunas 2022” informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content