Savaitgalį kauniečiai kviečiami prisidėti prie paramos Ukrainai: trūksta higienos priemonių ir prekių vaikams

Kaunas nuolat palaiko ryšį su miestais-partneriais Ukrainoje – Lucku, Lvivo sritimi ir Charkivu. Atsiliepdami į pagalbos siūlymus, ukrainiečiai prašo vis labiau trūkstamų produktų. Jau šį savaitgalį kauniečiai kviečiami paaukoti būtiniausių prekių – kūdikių maisto, sauskelnių bei higienos reikmenų. Šeštadienį ir sekmadienį nuo 10 val. savivaldybės savanoriai rinks labdarą aikštelėje prie „Akropolio“, šalia Karmelitų bažnyčios.

Kaunas pasirengęs perduoti Ukrainos miestams 10 keleivinių autobusų, kurių šiuo metu ten irgi trūksta. Pirmosios transporto priemonės į karo niokojamą šalį iškeliaus jau kitą savaitę.

Siekiama, kad autobusai išvyktų ne tuščiomis. Miestai pateikę sąrašus trūkstamų daiktų, todėl būtent tokia humanitarine siunta planuojama užpildyti ištisus keleivinius autobusus.

„Palaikome nuolatinį ryšį su Ukrainos miestais-partneriais, kurie atsiliepė į mūsų siūlomą pagalbą. Šiuo metu jiems praverstų ir autobusai. Darome viską, kad šie išvyktų pilni humanitarinės paramos.

Visus kauniečius, norinčius ir galinčius prisidėti prie labdaros, kviečiame tai padaryti jau šį savaitgalį. Dabar koncentruokimės į kūdikių ir vaikų maistą, sauskelnes bei suaugusiųjų higienos reikmenis, todėl jų ir prašome paaukoti nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms“, – sako Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Gyventojai kviečiami pasirinkti konkrečius produktus ar jų grupę iš pateikiamo sąrašo ir pirkinius pristatyti tvarkingose pakuotėse. Visa tai padės kompaktiškiau pakrauti autobusus, kad būtų išgabentas kuo didesnis kiekis paramos.

Sandėliavimui paruošti autobusai stovės aikštelėje prie Karmelitų bažnyčios, greta Kauno „Akropolio“ – šeštadienį ir sekmadienį nuo 10 iki 20 val. Atvykusius geradarius čia pasitiks savivaldybės savanoriai.

Gyventojų prašoma perduoti paketus vadovaujantis šiuo sąrašu:

  • maistas kūdikiams ir vaikams, ypač alergiškiems (vadinamieji mišinukai, tyrelės, košės ir pan.);
  • sauskelnės ir drėgnos servetėlės;
  • asmeninės švaros prekės, tualetiniai reikmenys (dušo reikmenys ir kt.);
  • intymios higienos priemonės (paketai, įklotai, tamponai).

„Stengiamės, kad humanitarinė pagalba nukeliautų į vietą ir būtų kuo operatyviau bei patogiau išskirstyta žmonėms, kuriems šių prekių dabar trūksta labiausiai. Drauge su visa surinkta labdara Ukrainos miestuose pasiliks ir visi ją nugabenę keleiviniai autobusai – Kaunas nusprendė perleisti juos karo agresijos krečiamai šaliai.

Greta gyventojų teikiamos labdaros savivaldybė savo ruožtu pasirūpins didelio kiekio pirkimu ilgo galiojimo maisto produktų, tvarsliavos, medikamentų ir vaistų, todėl šiomis prekėmis kauniečių prašome kol kas nesirūpinti. Tuo labiau kad medicininės paskirties siuntoms keliami papildomi reikalavimai, todėl jų įsigijimą organizuosime koordinuotai. Taip pat komunikuojame su verslu dėl stambesnės paramos“, – teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų ir operacijų valdymo centro vadovas Paulius Keras.

Atsižvelgiant į gyventojų aktyvumą, paramos rinkimas gali būti pratęstas ir kitą savaitę.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content