Kaunas nutraukė ryšius su dviem Rusijos miestais, Ukrainai perduos greitosios pagalbos automobilius

Antradienį sušauktame neeiliniame Kauno tarybos posėdyje priimti strateginiai miesto sprendimai dėl pagalbos Ukrainai ir nuo karo bėgantiems šios šalies žmonėms. Vieningu tarybos narių sprendimu nutarta padėti tašką atsisakant partnerystės su Kaliningradu ir Sankt Peterburgu. Kaunas šį sprendimą priėmė vienas pirmųjų tarp didžiųjų Lietuvos miestų.

Pirmiausia miesto politikai sutarė skirti paramą karo agresiją patiriančiai Ukrainai. Atsižvelgus į nevyriausybinių organizacijų viešumoje išsakytą poreikį, nutarta perduoti du automobilius nukentėjusiems žmonėms gelbėti. 

Ne vienerius metus Kauno miesto Greitosios medicinos pagalbos stotyje naudoti mikroautobusai į karą išgyvenančią šalį išvyks pakrauti tvarsčių, medikamentų ir papildomos įrangos. Šia ekipuote pasirūpino Kauno miesto poliklinika.

Kaunas pasiruošęs pilnavertiškai pasirūpinti nuo karo bėgančiais ukrainiečiais. Jau šiuo metu parengta per tūkstantį vietų jiems apgyvendinti. Pasak Kauno mero, miestas privalo užtikrinti, kad Ukrainos žmonės čia nesijaustų tik laikinais svečiais.

Kauniečiai kviečiami dalintis į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams aktualia bei nuolat atnaujinama informacija: bit.ly/kaunas-ukraina

Tarybos sprendimu, Ukrainos vaikai Kaune galės nemokamai lankyti darželius, o mokyklose bus aprūpinti nemokamu maitinimu. Miesto mokyklose skaičiuojama iki 3400 vietų mokyklinio amžiaus Ukrainos vaikams ir apie 250 – darželinukams. Taip pat bus taikomos viešojo transporto lengvatos – nemokamos kelionės miesto viešuoju transportu. 

Vieningu tarybos narių pritarimu Kaunas vienas pirmųjų tarp didžiųjų Lietuvos miestų vienašališkai nutraukė saitus su dviem karinę agresiją Ukrainoje pradėjusios Rusijos Federacijos miestais. Apie tai jie bus nedelsiant informuoti.

Kaunas jokių bendrų projektų, tęstinių veiklų ir įsipareigojimų su Kaliningradu bei Sankt Peterburgu pastaruoju metu neturėjo, o partnerystės sutartys buvo sudarytos dar 1999 ir 2007 metais. Su Baltarusijos miestais Kaunas partnerystės ryšių išvis neturėjo.

Greta šių klausimų nutarta miesto biudžete atskira „eilute“ numatyti 500 tūkst. eurų, kurie bus skirti pagalbos priemonėms įsigyti užtikrinant kokybišką ukrainiečių apgyvendinimą Kaune. Atitinkamos korekcijos priimtos ir miesto strateginiame plane.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content