Į Vilniaus gatvę sugrįžta darbymetis: pradedami šaligatvių įrengimo darbai

Atsitraukus žiemiškiems orams pagrindinės Kauno senamiesčio gatvės rekonstrukcija persirito į antrąją pusę. Atnaujinę ilgus metus pokyčių reikalavusias požemines komunikacijas, rangovai ėmėsi kloti bortelius ir įrengti pagrindus naujiems granito šaligatviams atkarpoje nuo Rotušės aikštės. Siekiant užtikrinti praeivių saugumą, kol vyks šie darbai, laikinai centrinė darbų zona bus aptverta, paliekant praėjimus pakraščiuose.

Šaligatviai primins Laisvės alėją

„Kaip ir planavome, Vilniaus gatvės kapitalinį remontą tęsiame vos tik sulaukę atšilimo. Pėstieji susidurs su laikinais nepatogumais, tačiau šį kartą, net ir vykstant darbams, gyventojai netrukdomi pasieks namus ar įstaigas.

Įrengti nauji granitiniai šaligatviai bus lygūs ir patogūs visiems, o bendras jų vaizdas atlieps Laisvės alėjos motyvus, kurią ir pratęsia Vilniaus gatvė iki pat Rotušės aikštės. Šių pokyčių laukia ne tik pėstieji, bet ir čia esančios senamiesčio kavinės“, sako Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Vėlesniuose etapuose laukia pagrindinio pėsčiųjų tako grindinio klojimas ir mažosios architektūros atnaujinimas. Planuojama viską užbaigti laiku – iki šių metų vasaros.

Kompromisas dėl grindinio

Nuo praėjusių metų pabaigos šalia Rotušės aikštės kauniečiai galėjo gyvai pamatyti ir išbandyti pavyzdinį Vilniaus gatvės grindinio fragmentą iš nulygintų akmenų. Gyventojai nugludinto autentiško akmens ploto patogumą tikrino ir vežimėliais bei dviratėmis transporto priemonėmis.

Tąkart pastabų dėl grindinio turėjo Kultūros paveldo departamentas, tad iki šiol vyksta darbinės diskusijos šiuo visuomenei svarbiu klausimu.

„Turime galiojantį patvirtintą projektą, todėl tikimės, kad pavyks rasti kompromisą ir sėkmingai atlikti Vilniaus gatvės kapitalinį remontą, atliepiantį visų visuomenės grupių lūkesčius bei realius poreikius. Naujojo šaligatvio klojimas šiam procesui netrukdo“, teigė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Rekonstruoti požeminiai tinklai

Vilniaus gatvės kapitalinis remontas prasidėjo praėjusių metų liepą. Dėl gilių tranšėjų aklinai uždarytoje atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki pat Laisvės alėjos bendrovė „Kauno vandenys“ atnaujino dar nuo tarpukario giliai po žeme neliestas požemines komunikacijas.

„Atnaujinti tinklai atitinka šių dienų ekologinius reikalavimus. Atskirta mišri nuotekų surinkimo sistema neabejotinai pagerins situaciją tiek pačioje gatvėje, tiek aplinkinėse. Dabar lietaus vanduo neperpildys buitinių nuotekų tinklų ir neapsunkins nuotekų valyklos darbo“, – paaiškino A. Pakalniškis.

Iš viso pokyčių sulaukė apie 1,7 km lietaus nuotekų surinkimo, kone kilometras vandentiekio ir beveik 300 metrų buitinių tinklų, besidriekiančių po žeme net 4-5 metrus siekiančiame gylyje.

Visus kasimo darbus Vilniaus gatvėje akylai stebėjo archeologai, tuo pačiu aptikę įvairių laikotarpių daiktų: monetų, puodų šukių ir net gyvūnų kaulų.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content