Kauno centrinio pašto rūmuose fiksuotas rekordas: sukurta didžiausia žaislų mozaika

Praėjusį mėnesį Kauno centrinio pašto rūmai vėl tapo atviri plačiajai visuomenei – čia įkurdinta Kauno architektūros ir jos konteksto svarbą atskleidžianti tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“. Šiandien, vasario 10 dieną, istoriniuose rūmuose įvyko kitas unikalus reginys, susijęs su vienu iš eksponuojamų darbų – čia buvo fiksuojamas Lietuvos rekordas, pavadinimu „Didžiausia žaislų mozaika“.

Pretendentė į rekordą – LEGO modelių kūrėjo, architektūrinio ir kultūrinio paveldo puoselėtojo Roko Mikšiūno kurta mozaika, kuri sudaryta net iš 70000 LEGO kaladėlių. Unikalus kūrinys savo raštais atkartoja istorinių Kauno centrinio pašto rūmų operacijų salės grindis. Autorius pasakoja, jog nenorėjo, kad parodoje eksponuojama instaliacija būtų buvusi tiesiog baltos spalvos užuolaida, tad gimė sumanymas kurti tautinėmis juostomis puoštą LEGO sieną.

„Vizualizacija gimė Excel programos lentelėje, o vėliau jos fragmentai buvo sumodeliuoti su specialia programa, skirta LEGO kaladėlių modeliavimui. Detalūs skaičiavimai parodė, kad idėjai įgyvendinti reikalinga net 70000 detalių, sveriančių apie 130 kg”,- pasakojo R. Mikšiūnas.

Instaliacijos autoriaus teigimu, kuriant meno kūrinį pirminis siekis buvo paprastas – sukurti įdomų, modernizmo svarbą pabrėžiantį, meno kūrinį. Tik proceso metu, konstruojant sieną su didele Kaunas 2022 savanorių komanda, buvo pagalvota, jog su šiuo kūriniu būtų galima siekti Lietuvos rekordo. Atidumo ir kantrybės reikalaujantis projekto realizavimas, net gi su didele pagalbininkų komanda, užtruko beveik 3 savaites. Rokui tai nėra pirmas darbas, „pasipuošęs“ rekordo titulu – 2015 metais, pagal jo idėją, buvo sukurtas ilgiausias lankstinių junginys – 20,3 m ilgio – vaizduojantis DNR (deoksiribonukleorūgšteis) grandinę

Rokas tokio tipo kūrinių srityje nėra naujokas – konstruoja jis jau nuo 2018 metų, yra sukūręs nemažai modernistinių pastatų su 3D lego modelių programa. Jo darbai eksponuojami muziejuose, vienas  jų – Venclovų namuose – muziejuje Vilniuje. Kūrėjo ateities planuose – tarptautiniai vandenys – gegužės mėnesį R. Mikšiūnas Tel Avive, Izraelyje, interpretuos bei iš LEGO kaladėlių kurs Max Liebling‘o namą. Tai – to paties projekto „MoFu 360/365“ dalis.

Lietuvos rekordas „Didžiausia žaislų mozaika“ bus patvirtintas per savaitę nuo fiksavimo datos ir paskelbtas Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ oficialiame interneto puslapyje. Rekordu tapusį meno kūrinį bei kitus, parodos „Modernizmas ateičiai 360/365“ eksponatus, galite apžiūrėti Kauno centrinio pašto rūmuose. Paroda veikia iki balandžio mėnesio.

Fotografijų autorius – A. Aleksandravičius.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content