Laivybos sezonui pradėta ruoštis dar žiemą: Kauno marių įlankoje iškils nauja prieplauka

Prasta buriavimo ir laivybos infrastruktūra vadinamojoje Neptūno įlankoje jau greitai taps praeitimi. Metų pradžioje prasidėjo pirmasis teritorijos atnaujinimo etapas – vežami prieplaukai skirti pontonai, prie kurių jau šią vasarą galės švartuotis keli šimtai laivelių. Ateityje šį Kauno marių uostą planuojama atnaujinti iš esmės, jį paverčiant prieinamu traukos centru visiems gyventojams.

Neišnaudotas potencialas laivybai

„Ilgą laiką dėmesio stokojusi Kauno marių įlanka pasitinka pirmuosius rimtus pokyčius. Netrukus čia iškils šiuolaikiškas uostas. Iki metų vidurio įrengsime naują pontoninę prieplauką. Ne paslaptis, kad anksčiau ši miesto erdvė atrodė gana chaotiška, buvo nemažai savivalės. Parengtas teritorijos sutvarkymo planas  ateityje užtikrins vienodas sąlygas visiems. Užbaigę pirmąjį darbų etapą, toliau tvarkysime krantines. Norime sudaryti geras sąlygas jaunųjų buriuotojų ugdymui. Atgyjantis uostas turi potencialo tapti visiems prieinamu traukos centru ir puikia vieta vandens pramogų entuziastams.

Prasidedantys pokyčiai pasitarnaus tiek pramoginei, tiek ir keleivinei laivybai. Tikiu, kad ateityje visa tai dar labiau sustiprins projektuojamas šliuzas ties Kauno hidroelektrine“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Praėjusiais metais savivaldybė paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą pontoninėms prieplaukoms įsigyti bei įrengti. Konkursą laimėjo ir darbus atlikti įsipareigojo Estijos bendrovė „Top Marine Infra OÜ“.

Iš viso į krantinę bus atvežta kone pusšimtis specialių betoninių pontonų. Pirmieji po 12 tonų sveriantys laivybai skirti infrastruktūros elementai jau pasiekė įlanką.

Sąlygos buriuotojų ugdymui

Pagal projektą naujosios laivų laikymo vietos taip pat turės vadinamuosius švartavimosi pirštus ir serviso kolonėlę, nuo kurios į prisišvartavusius laivus bus teikiama elektra bei vanduo. Po rekonstrukcijos vien šioje priekrantėje tilps iki 200 laivų.

„Pokyčiai pasitarnaus ne tik pramoginei ar keleivinei laivybai, bet ir vaikų užimtumui bei neformaliam ugdymui. Neptūno įlankoje taip pat numatytas vaikų buriavimui skirtas pastatas ir kokybiškos, sutvarkytos erdvės jaunųjų sportininkų užsiėmimams.

Šiltuoju metų laiku mokiniai saugiai patektų į marias atskiru taku, o žiemą mokytųsi teorijos ir palaikytų fizinę formą moderniose patalpose su sporto sale, persirengimo kambariais ir kita reikalinga infrastruktūra“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Artėja dar daugiau pokyčių

Ateityje planuojama sudaryti reikiamas sąlygas patogiam laivų transportavimui tiek šiltuoju, tiek ir šaltuoju metų laiku, ko iki šiol uoste nebuvo. Tam numatyta tvirtinti krantinę.

Tolesniuose etapuose laukia elingų statybos, slipo įrengimas patogiam laivų nuleidimui bei iškėlimui iš vandens, kapitonatas ir net laivų remonto dirbtuvės, kuriomis naudotųsi vandens transporto priemonių savininkai.

Projekte yra ir laisvalaikio parko įrengimas gyventojams, mėgstantiems ramų poilsį ir pasivaikščiojimą vaizdingose Kauno marių įlankos vietovėse.

Skaičiuojama, kad iš trijų etapų susidedančio uosto atnaujinimas kainuotų apie 10 mln. eurų. Jo įgyvendinimui greta miesto skiriamų lėšų bus siekiama pritraukti ir fondų finansavimą.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content