Daugiabučių renovaciją skatins Kauno būsto modernizavimo agentūra

Spartesnio daugiaaukščių namų atnaujinimo siekiantis Kaunas imasi iniciatyvos – dar šiais metais veiklą pradės ir visą reikalingą informaciją gyventojams suteiks Kauno būsto modernizavimo agentūra. Biudžetinės įstaigos steigimui antradienį vieningai pritarė pirmą kartą šiemet posėdžiavusi savivaldybės taryba. Pagrindinis naujai kuriamos organizacijos tikslas – greitesnių ir efektyvesnių renovacijos procesų skatinimas bei koordinavimas mieste.

„Lietuva ilgalaikėje strategijoje išsikėlė tikslą iki 2050 metų į renovacijos procesą įtraukti bent 75 proc. visų šalyje esančių daugiabučių. Turimi skaičiai rodo, kad be papildomų pajėgų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus bus išties sudėtinga.

Per šiuos metus planuojame suformuoti agentūros komandą, iškelti jai konkrečius siektinus tikslus ir pradėti darbus. Tikimės, kad per ateinančius kelerius metus situacija mieste ženkliai pagerės“, – viliasi Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis.

Iki 2022 metų mieste modernizuota 6 proc. visų daugiabučių gyvenamųjų namų. Pasak R. Endrikio, tokia situacija susiklostė dėl nepakankamo gyventojų informavimo apie renovacijos naudą.

„Kauno būsto modernizavimo agentūra aktyviai įsitrauks į gyventojų švietimą renovacijos klausimais, inicijuodama gyventojų susirinkimus bei prisiimdama atsakomybę už visus renovacijos procesus nuo apklausų iki renovacijos darbų organizavimo.

Daugiabučių namų modernizavimo procesus sujungus su kiemų tvarkymo ir infrastruktūros skatinimo mechanizmais ne tik padidėtų gyvenamųjų namų modernizavimo tempai, bet ir būtų pagerinta žmonių gyvenimo kokybė, bendras estetinis vaizdas mieste. Tuo pačiu Kaunas svariau prisidėtų prie ilgalaikės renovacijos strategijos įgyvendinimo Lietuvoje“, – sakė R. Endrikis.

Nuo 2018 metų gyventojai, renovuojantys savo daugiabučius namus, gali tikėtis didesnės savivaldybės paramos dalies dalyvaujant programoje „Svajonių kiemas“. Ši suteikia galimybę ne tik įsirengti automobilių stovėjimo ar vaikų žaidimo aikšteles, bet ir apšvietimą, lietaus nuotekų sistemas ar net dviračių stogines. Daugiau informacijos: svajoniukiemas.kaunas.lt.

Kaune iš viso esama apie 4800 daugiabučių, kuriuose gyvena maždaug 70 proc. visų miesto gyventojų. Dauguma pastatų yra penkių ir devynių aukštų, dominuoja plytų mūro bei gelžbetonio plokščių konstrukcijų namai. Daugiausia jų statyti 1955–1993 metais.

Iki šiol mieste atnaujinta apie 250 daugiabučių namų, kuriuose pritaikytas visas energiją taupančių priemonių komplektas ir pasiekti aukšti energijos taupymo rodikliai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content