Kaunas uždaro vakcinavimo centrą Ledo rūmuose: gyventojus skiepys gydymo įstaigose ir netgi „Akropolyje“

Naujuose Ledo rūmuose įkurtas didžiausias vakcinavimo centras Kaune ir visoje šalyje baigia darbą – medikai gyventojus skiepys kitur. Nuo sausio 24 dienos suplanuotos kauniečių revakcinacijos keliasi į Kauno miesto poliklinikos padalinius, o nemokamas skiepijimas bus tęsiamas iš viso net 48 vakcinavimo vietose. Nuo penktadienio gyventojai be išankstinės registracijos ar Galimybių paso laukiami naujame skiepų punkte – Kauno „Akropolyje“.

Pavyzdiniai metai Kaune

„Ledo rūmai beveik metus veikė kaip skiepijimo nuo COVID-19 epicentras. Nenuilstančiai dirbančių gydytojų, slaugytojų bei savanorių dėka vakcinavimas vyko nenutrūkstamai ir sklandžiai, o rezultatai viršijo lūkesčius. Čia už sąmoningą elgesį, siekiant apsaugoti save bei aplinkinius, reikia pasakyti „ačiū“ ir patiems kauniečiams, supratusiems skiepų naudą.

Kauno vakcinavimo centro veikla tapo geruoju srautų ir skiepijimo algoritmų pavyzdžiu ne tik šalies savivaldybėms, bet ir kaimyninių šalių skiepijimo organizatoriams. Nors vienos durys užsidaro, kitos atsiveria – planuojame jau kovą čiuožimo entuziastus bei sportininkus pakviesti ant ledo“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Skaičiuojama, kad nuo Ledo rūmų atidarymo praėjusių metų vasario 24 d. Kauno miesto poliklinikos specialistai suleido beveik pusę milijono vakcinos dozių – paskiepyta daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų.

Čia pamainomis nuolat dirbdavo daugiau kaip pusšimtis žmonių: gydytojai, slaugytojos, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties personalas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir kiti pagalbininkai.

Sustiprinančiam skiepui – kita vieta

Sausio 24 dieną uždarius Ledo rūmų vakcinavimo centrą, Kauno miesto poliklinika skiepijimo procesus perkels į savo padalinius. Čia gyventojai bus priimami su išankstine registracija (internetu vakcinavimas.kaunas.lt  arba Karštosios linijos telefonu 1808).

Vaikai nuo koronavirusinės infekcijos bus skiepijami Šilainių, Dainavos ir Kalniečių padaliniuose. Suaugę pacientai „Comirnaty“ („BioNTech ir Pfizer“) vakcina galės pasiskiepyti visose Kauno miesto poliklinikose, o „Spikevax“ („Moderna“) – Šilainių ir Kalniečių padaliniuose.

LR operacijų vadovo sprendimu, „Janssen“ vakcina nuo šiol skiriama tik sustiprinančiajai dozei. Antrą skiepą kauniečiai galės gauti poliklinikos Centro padalinyje (A. Mickevičiaus g. 4).

Pirmadienį numatytos kauniečių revakcinacijos „Comirnaty“ vakcina bus automatiškai nukreiptos į Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinį (Baltų pr. 7), o „Spikevax“ vakcina į Kalniečių padalinį (Savanorių pr. 369). Visą informaciją apie perkeltą skiepo laiką ir vietą gyventojai gaus trumpąja SMS žinute.

Jeigu pacientams paskirta revakcinacijos vieta nėra tinkama, jie savarankiškai galės persiregistruoti į kitus poliklinikos padalinius ar bet kurį parankesnį skiepijimo punktą Kaune.

Pusšimtis vakcinavimo punktų

Kauniečius nuo COVID-19 taip pat skiepija dauguma mieste veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų: privatūs medicinos centrai, šeimos klinikos ir kraujo tyrimų laboratorijos. Šiuo metu kauniečiai nemokamai pasiskiepyti gali net 48 vietose.

Dalis klinikų turimomis vakcinomis skiepija tik savo pacientus, o kitos priima visus gyventojus. Kai kurie vakcinavimo centrai vienišus senjorus ar sunkiai judančius asmenis skiepija ir namuose. Privačios įstaigos gyventojus priima tik su išankstine registracija.

Visų vakcinavimo punktų darbo laikas, kontaktiniai numeriai ir kita aktuali informacija skelbiama bei nuolat atnaujinama internete: svarbu.kaunas.lt/vakcinacija.

Be išankstinės registracijos

„Vienas svarbiausių tikslų pandeminiu laikotarpiu – aktyvus vakcinavimo procesas, todėl kauniečiai ir toliau galės gauti skiepą be išankstinės registracijos. Tam šią savaitę specialiai atidarome punktą prekybos ir laisvalaikio centre „Akropolis“.

Neabejojame, kad pakartosime „vakcibusų“ sėkmės istoriją, kuomet šiltuoju metų laiku didžiausi gyventojų srautai rinkdavosi būtent į autobusą prie prekybos centrų. Tąkart per dešimt dienų prie „Akropolio“ pasiskiepijo gerokai virš 2 tūkst. žmonių“, – pasakojo Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49) vakcinavimo punktas pradės veikti sausio 21 d. (penktadienį), erdvėje ties „Griunvaldo“ įėjimu. Gyventojų be išankstinės registracijos Kauno miesto poliklinikos specialistai lauks penktadieniais 14–19 val. ir šeštadieniais 12–18 val. Čia bus skiepijama „Comirnaty“ vakcina.

Į prekybos centre įsikūrusį skiepijimo punktą galės patekti ir asmenys be Galimybių paso. Jiems numatytas atskiras įėjimas iš „Griunvaldo“ pusės. Kauniečiai, norintys pasiskiepyti nuo COVID-19, su savimi privalo turėti asmens tapatybės dokumentą, laikytis saugių atstumų gyvoje eilėje bei dėvėti apsauginę medicininę kaukę ar respiratorių.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content