Iškiliems Kauno akademikams įteiktos Mokslo premijos – padėka ir įvertinimas už nuopelnus

Kaunas tęsia ilgametę tradiciją ir aštuntus metus iš eilės apdovanoja nusipelniusius miesto mokslininkus. Šiemet padėkos už indėlį į mokslo populiarinimą ir jo sklaidą mieste bei piniginės premijos įteiktos Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui habil. dr. Egidijui Aleksandravičiui ir Kauno technologijos universiteto profesoriui dr. Raimundui Šiaučiūnui.

Kasmet Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu už neeilinius pasiekimus moksle skiriamos dvi premijos – po 5 tūkst. eurų. Jos įteikiamos už ilgalaikę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius pasiekimus nacionaliniu ar tarptautiniu mastu, novatoriškas idėjas ir jų įgyvendinimą Kaune.

Šiais metais apdovanojimas už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje atiteko VDU Istorijos katedros profesoriui, „Academia cum laude“ vadovui, istorikui, habilituotam humanitarinių mokslų daktarui Egidijui Aleksandravičiui. Akademikas yra išleidęs daugybę knygų ir straipsnių Lietuvos bei užsienio mokslinėje spaudoje. Pagrindinės mokslinių darbų temos – XIX a. kultūros istorija, Lietuvos istoriografija, lietuvių išeivijos istorija.

Neseniai autorius pristatė biografinę knygą „Adamkus“, skirtą Prezidento ir VDU Garbės daktaro Valdo Adamkaus 95 metų jubiliejui.

Už pasiekimus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijų mokslo srityje įvertintas profesorius, inžinierius, chemikas, buvęs KTU rektorius Raimundas Šiaučiūnas. Mokslininkas parengęs šimtus mokslinių straipsnių, parašęs keletą vadovėlių.

„Kaunas nuo seno yra akademiškas miestas. To pagrindas – stipri ir gausi mokslininkų bendruomenė, kuri savo sukauptomis žiniomis, unikaliomis idėjomis ir darbais dalinasi su jaunąja ateities kūrėjų karta.

Mokslas yra pagrindinis raktas, leidžiantis spręsti iškylančias problemas ir atveriantis duris į naujas perspektyvas. Todėl labai džiugu, kad mieste turime šviesuolių, kurių veikla ypatingai svarbi ne tik Kauno, bet ir visos šalies augimui“, – teigė Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Teisę siūlyti kandidatus Kauno miesto mokslo premijai gauti turi Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo ir studijų institucijos, mokslo sąjungos, asociacijos. Savo kandidatūras teikti gali ir patys mokslininkai. Teikimus skirti Kauno miesto mokslo premiją svarsto Lietuvos mokslų akademija. Šiais metais buvo gautos 8 paraiškos.

Miesto premijos mokslininkams skiriamos nuo 2013 m. Iš viso per šį laikotarpį jos įteiktos 15 akademikų.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content