Stoties turgaus atsigavimą stebintys prekeiviai: „Žmonės pagaliau nesibaimina čia atvykti“

Šiemet pokyčius pasitikusi ir ženkliai atsinaujinusi Stoties turgavietė sulaukia vis daugiau ne tik prekeivių, bet ir lankytojų dėmesio. Smalsūs praeivių žvilgsniai lydi atnaujintą fasadą, o užėjus vidun dėmesys krypsta į patrauklesnes prekybos vietas bei patogesnį grindinį. Pagyvėjusi prekyba vilioja prekeivius plėstis. Dar daugiau kardinalių pokyčių atneš būsima naujoji turgaus halė. Jos architektūrinis konkursas įgauna pagreitį – šiuo metu svarstomi gauti pasiūlymai.

Traukia aplinkinių dėmesį

„Viskas keičiasi į labai gerą pusę. Anksčiau bijodavome kažkam pasakyti, kad čia dirbame, nes tai buvo „lūšnynas“. O ir patys klientai vengdavo pirkti – buvo gėda. Ankstesnis turgaus vaizdas tikrai nepuošė miesto centro.

Dabar yra visos sąlygos. Tikrai džiaugiuosi matomais pokyčiais. Į juos dėmesį atkreipia ir aplinkiniai. Žmonės pagaliau nesibaimina atvykti į turgavietę“, – sakė jau beveik 30 metų Stoties turguje besidarbuojanti Danutė.

Pasak moters, permainų sulaukiantis Stoties turgus išties atsigavo, o atšilus orams prekeiviai tikisi sulaukti dar didesnio pirkėjų srauto.

„Prekyba pagerėjo. Dabar pas kai kuriuos ir paklausa didesnė. Atsiranda pasvarstymų, ar užteks paviljonų visiems norintiems čia prekiauti. Žmonės sako, kad turgus gražiai sutvarkytas. Negirdėjau nė vieno blogo žodžio“, – kalbėjo kaunietė Danutė.

Išsprendė senas problemas

Apie 25 metus Stoties turguje prekiaujanti Edita pridėjo, kad pokyčių sulaukusiai prekyvietei ypač daug davė naujasis grindinys – anksčiau duobėta danga keldavo nemenkų rūpesčių.

„Turgavietė stipriai pasikeitė, esame laimingi. Anksčiau buvo tragedija. Vien ką reiškia naujas grindinys. Anksčiau dėl duobių ir „pelkių“ kildavo problemų tiek mums, tiek ir pirkėjams. Akivaizdžiai pagerėjo estetinė išvaizda, visi patenkinti“, – teigė moteris.

Jai antrino gėlėmis prekiaujanti ir šiltojo sezono laukianti Nijolė. Jos teigimu, dabar Stoties turguje yra ne tik švariau, bet ir kur kas jaukiau.

„Darbininkai stengėsi viską atlikti greitai. O ir dabar tvarko, šluoja, atšalus paberia druskos. Tai, kaip turgus atrodė iki permainų ir koks vaizdas matomas dabar, tiesiog nesulyginama“, – tikino ponia Nijolė.

Laukia dar didesni pokyčiai

Nelaukiant būsimos turgaus halės architektūrinio konkurso rezultatų, šiemet nugriauti teritorijoje buvę seni kioskai. Juos pakeitė šiuolaikiškos konteinerio tipo prekybos vietos ir mediniai nameliai, o ištrupėjusį senąjį grindinį – betoninių trinkelių danga, užimanti 3465 kv. metrų plotą.

Be to, dabar Stoties turgus apjuostas nauja tvora, iš M. K. Čiurlionio gatvės lankytojus pasitinka pasikeitęs fasadas. Negalios paliesti gyventojai nuo šiol turgavietę pasiekia patogiais pandusais.

Greta pastebimų remonto darbų taip pat atnaujintos lietaus nuotekų sistemos, įrengti betoniniai šuliniai, sumontuotas kokybiškas apšvietimas, atskiras vandens įvadas gėlininkams.

Artimiausiuose planuose numatyti ir dar didesni pokyčiai. Jau greitai paaiškės, kaip ateityje atrodys pagrindinis Stoties turgaus halės tipo pastatas, kuris dar daugiau patogumų suteiks tiek prekeiviams, tiek ir pirkėjams.

„Stoties turgus yra savotiški miesto vartai, kuriuos pirmiausia pastebi į Kauną traukiniais ar autobusais atvykstantys svečiai. Tuo pačiu ši vieta itin gausiai lankoma ir pačių kauniečių, todėl ji privalo būti tvarkinga, patraukli. Miesto pareiga – pasirūpinti, kad čia dirbantys ir apsipirkinėjantys žmonės jaustųsi jaukiai, o ateityje įsikurtų šiuolaikiškame, moderniame pastate“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Jau pradėtos architektūriniam konkursui pateiktų darbų nagrinėjimo procedūros. Pasiūlymus vertina specialiai sudaryta komisija.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content