Ilgai lauktos permainos svarbioje Kauno vietoje: Stoties turgavietė keičia rūbą

Stoties turgus – ne vien prekyvietė, bet ir savotiški Kauno vartai, pirmiausia matomi traukiniais atvykstantiems miesto svečiams. Per pastarąjį pusmetį ši vieta ženkliai atsinaujino ir tai tėra dalis numatomų pokyčių. Senokai patrauklumo netekusiai erdvei sugrąžinta reprezentatyvi išvaizda ir funkcionalumas – atnaujintas fasadas, prekybos vietos ir teritorijos danga. Šiuo metu vyksta architektūrinis turgaus halės konkursas, kuris atsakys, kokia modernia ir patrauklia prekybos vieta ji taps ateityje.

Miestas vykdo pažadą

Nelaukiant architektūrinio konkurso rezultatų, per pastarąjį pusmetį buvo pradėti teritorijos tvarkymo darbai. Nugriauti seni kioskai. Suklypę medinukai ne tik gadino bendrą estetinį vaizdą Geležinkelio stoties prieigose iš M. K. Čiurlionio gatvės, bet ir neatitiko prekybininkų bei lankytojų poreikių.

 „Daugelio lankoma Stoties turgavietė jau ilgą laiką tikrai nepuošė mūsų miesto ir buvo visiškai praradusi savo patrauklumą. Turgus šioje vietoje veikia nuo seno ir liks čia toliau, tačiau norisi, kad jis būtų šiuolaikiškas, jaukus tiek kauniečiams, tiek ir užsukantiems miesto svečiams. Tuo pačiu patogesnes sąlygas darbui turės ir patys prekeiviai.

Prieš metus Kauno miestas perėmė Stoties turgaus rinkliavų administravimą, o dabar vykdome pažadą prikelti jį naujam gyvenimui“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Atsižvelgė į prekeivių poreikius

Ištrupėjęs ir duobėtas senasis turgavietės grindinys su daug kur telkšančiomis balomis jau tapo istorija. Visa lauko zona sutvarkyta, įrengtos naujos prekybos vietos. Teritorijoje paklota betoninių plytelių danga, užimanti 3465 kv. metrų plotą. Turgus apjuostas nauja tvora.

Kapitaliniai darbai palietė ir lietaus nutekėjimo sistemas – jos iš pagrindų atnaujintos, įrengti betoniniai šuliniai. Taip pat sumontuotas kokybiškas apšvietimas, o naująjį fasadą papuošė pagrindinio įėjimo iškabos. Turintieji judėjimo negalią į turgavietę nuo šiol patenka patogiais pandusais.

Kompleksiškai tvarkant Stoties turgaus teritoriją, nepamiršta ir prekybininkams reikalinga infrastruktūra. Sumontuota erdvi stoginė-paviljonas, pastatytos šiuolaikiškos konteinerio tipo prekybos vietos, kuriose gali įsikurti iki 12 prekeivių.

Siekiama atliepti čia dirbančių žmonių poreikius, įrengiant būtinus sanitarinius mazgus, vandens čiaupus gėlėms laistyti ir kitus patogumus.

Ateityje – daugiau permainų

Šiuo metu vyksta Stoties turgaus architektūrinis konkursas. Dar šiemet tikimasi sulaukti pasiūlymų, kaip turgavietė  atrodys netolimoje ateityje, pastačius pagrindinį halės tipo turgaus pastatą.

Remiantis geriausiomis profesionalų idėjomis, numatyta prekyvietę kapitaliai atnaujinti, kad ši vieta taptų estetiška, patogi ir tvarkinga.

„Stoties turgus tikrai nusipelno deramo dėmesio. Pirmieji darbai jau atlikti – tai startas tolesniam šios erdvės atnaujinimui. Administruodami rinkliavas matome, kokia patraukli yra ši vieta prekeiviams, o tuo pačiu ir lankytojams. Modernizavus visą aplinką, tikimasi, kad čia dirbančių prekybininkų skaičius dar ūgtelės, o jų darbo sąlygos taps kur kas kokybiškesnės“, – teigė už turgavietės rinkliavų administravimą atsakingos biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“ vadovas Justas Limanauskas.

Planuojama, kad naujosios turgavietės projektavimas, techninio projekto rengimas ir kitos reikiamos procedūros gali užtrukti iki poros metų. Kaunui tapus svarbia geležinkelio transporto projekto „Rail Baltica“ dalimi, ši erdvė miesto centre atitinkamai įgaus dar didesnę svarbą.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content