Penktadienį Kaune atidaroma tarptautinė meno paroda: laukia kelionė per 15 Europos šalių
Paskelbta: 2021-11-04 (Ketvirtadienis)
Penktadienį, lapkričio 5-ąją, prasidedanti tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „MagiC Carpets Landed“ tris mėnesius įvairiose Kauno erdvėse kvies išgirsti meno kūriniais pasakojamas bendruomenines istorijas, o specialus papildančios realybės gidas lankytojus nukels į patyriminę kelionę po ateities Europą.
2021 m. lapkričio 5 d. – 2022 m. sausio 23 d. Kaune vyksianti šiuolaikinio meno paroda – baigiamasis ketverius metus trukusio „Kūrybiškos Europos“ platformos projekto „Stebuklingi kilimai“ („MagiC Carpets“) renginys ir vienas pagrindinių vizualiojo meno įvykių, atidarančių „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą. Tris mėnesius truksiančiame renginyje netruks gyvų pasirodymų, kūrybinių dirbtuvių ir edukacinių programų.
Parodoje pristatomi 57-ių atrinktų Lietuvos ir užsienio menininkų kartu su vietos bendruomenėmis sukurti kūrybiniai projektai, kurie įsikurs Kauno paveikslų galerijoje, Geležinkelio stotyje, Laisvės alėjoje ir kitose miesto erdvėse. Pasitelkus įvairias meno formas: tekstilę, fotografiją, instaliacijas ir performansus, bus siekiama atvaizduoti tarpusavio santykių su „kitu“ kūrimo procesą, parodyti kūrybinio bendrumo svarbą ir sukurti unikalias patirtis lankytojams.
Duoklė vietos bendruomenėms ir šiuolaikinėms problemoms
Pasak parodos kuratorės Benedettos Carpi de Resmini, renginio koncepcija, įkvėpta „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakų simbolikos, ne tik suteikia galimybę kylantiems menininkams pristatyti savo idėjas, atkreipti dėmesį į globalias problemas per šiuolaikinio meno prizmę, bet ir pripažįsta vietos bendruomenių indėlį į kūrybos procesus.
„Ši paroda – ne tik meno kūrinių pristatymas, bet ir kūrybinis procesas, kurio pagrindinė idėja yra susijusi su transformacija. „Stebuklingi kilimai“ žiūrovams prabils apie šiuolaikinę visuomenę, kaip biologiškai kintantį organizmą. Meno kūriniai pasakos istorijas apie ribas ir laisvę, taršą ir ekosistemą, pasakas ir socialinę istoriją, lytis ir seksualumą. Šiuolaikinis menas turi kalbėti visiems, nes bendruomenės kuria tikrąją istorijos dalį, paversdamos meną ne tik estetiniu, bet ir politiniu bei socialiniu reiškiniu“, – parodos idėją aiškina profesorė, menotyrininkė, kuratorė ir Romoje įsikūrusio „Latitudo Art Projects“ meno vadovė B. Carpi de Resmini.
Atidarymo savaitgalį – performansas su Lietuvos krepšininkais ir kitos netikėtos patirtys
Parodos atidarymo savaitgalio programa – gausi skirtingų meninių išraiškų, susijungiančių į garso, vaizdo, erdvės ir virtualios realybės sintezę. Penktadienį Kauno geležinkelio stotyje Johnas Cascone (Jungtinė Karalystė) pakvies lankytojus į išskirtinį istorijų pasakojimo ir judesio performansą su „Žalgiris-2“ krepšinio komanda, Kauno paveikslų galerijoje Matthiaso Krinzingerio (Austrija) kuruojama interaktyvi stalo futbolo instaliacija mes iššūkį pergalės sampratai, o menininkė Yaryna Shumska (Ukraina) pristatys savo garso instaliaciją „Terra Matter“, įkvėptą Romoje esančio Corviale pastato istorijų.
Šeštadienį Žalgirio arenoje „Stebuklingų kilimų“ projekto partneriai kviečia į vienos dienos kultūros simpoziumą „Kūrybiškumas viešose erdvėse“, kuriame bus tyrinėjamos skirtingos auditorijų įtraukimo per meną ir kultūros veiklas viešosiose erdvėse praktikos. Tą pačią dieną architektūros agentūra „0101 Agency“ (Prancūzija) pakvies į kūrybines dirbtuves, skatinančias naujai pažvelgti į ekspozicines erdves, o sekmadienį menininkė Aistė Jančiūtė (Lietuva) lankytojus įtrauks į interaktyvią patyriminę ekskursiją.
Norintiems patirti parodą kitaip – specialus gidas
Organizatoriai lankytojus kviečia parodą patirti vaikščiojant mieste. Kelionėje po šiuolaikinio meno pasaulį lydės specialiai parodai sukurtas papildytos realybės gidas, kuriam istoriją parašė lietuvių dramaturgas Justas Tertelis. Gido pagalba lankytojai pasiners į XVII a. vykstančią pagrindinių veikėjų, Eglės ir Doron, kelionę per 15 Europos šalių bei susipažins su nauja, „Erab“ – Europos be geografinių ar ideologinių sienų, vizija.
Nuo Kauno geležinkelio stoties iki Paveikslų galerijos nusitęsiantis maršrutas sustos skirtingose stotelėse, taip lankytojams suteikiant galimybę patyrinėti miestą, patirti parodą visais penkiais pojūčiais ir susikurti asmeninį santykį su šio projekto vizija.
Visą „Stebuklingų kilimų“ programą galima rasti čia: https://landed.magiccarpets.eu/programme/.
Parodą Kaune organizuoja Kauno bienalė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos „Kūrybiškos Europos“ programa. Parodos partneris „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.
Paslaugos
- Kontaktų paieška ir struktūraSavivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
- Civilinė sauga ir mobilizacija
- PaslaugosČia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
- TransportasMaršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
- Asmenų aptarnavimasAptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
- Projektiniai pasiūlymaiStatinių projektų viešinimas
- KultūraĮstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
- Verslas ir finansaiLengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
- Korupcijos prevencijaAntikorupcijos komisija, kontaktai
- UrbanistikaTeritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai
- Civilinė metrikacijaSantuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
- ŠvietimasĮstaigos, ugdymas, premijos