„Kauno energija“ prisideda prie Europos žaliojo kurso – skatina daugiabučių renovaciją

Kompleksinę daugiabučių renovaciją skatinantis tarptautinis projektas „RenOnBill“, kuriame dalyvauja „Kauno energija“, įvertintas svarbiausiuose ES tvarios energijos apdovanojimuose „EU Sustainable Energy Awards“. Inovacijų kategorijoje bandomasis projektas laimėjo piliečių apdovanojimą.

Laimėtojus didžiausioje Europoje atsinaujinantiems energijos šaltiniams ir efektyviam energijos vartojimui skirtoje konferencijoje „EU Sustainable Energy Week“ (EUSEW) pasveikino už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson.

„Šiandien šie projektai ir asmenys yra ne tik lyderiai keičiant Europos energetikos ateitį, bet ir sektinas pavyzdys. Jų darbas liudija piliečių įsitraukimo svarbą siekiant, kad Europos žaliasis kursas (angl. Green deal) tikslas taptų realybe“, – pabrėžė K. Simson.

Šiaurės Amerikos patirtį taiko Europoje

„Kauno energija“, siekdama atitikti Europos Sąjungos (ES) energetikos efektyvumo iki 2050 m. viziją bei tikslus, kaip partneriai nuo 2019 m. dalyvauja tarptautiniame projekte „RenOnBill“ (sutrumpinta iš „Residential Building Energy Renovations with On-Bill Financing“). Juo siekiama paskatinti kompleksinę gyvenamųjų pastatų renovaciją, sukuriant jos išlaidų apmokėjimo per sąskaitas už energiją finansinius modelius.

Tokios finansavimo schemos yra plačiai paplitusios Šiaurės Amerikoje. „RenOnBill“ tikslas yra įvertinti tokių modelių tinkamumą visoje Europoje, pradedant bandomosiomis iniciatyvomis Italijoje, Lietuvoje, Vokietijoje ir Ispanijoje.

„Kauno energija“ šį modelį planuoja išbandyti bandomojo projekto vykdymo laikotarpiu vykdydama „mažąją“ renovaciją, kai atnaujinamas ne visas daugiabutis, o tik jo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemos, įvertinamas  jų valdymo efektyvumas. Šis renovacijos būdas yra greitas ir efektyvus, nereikalaujantis didelių finansinių išteklių, visą dokumentaciją tvarko šilumos tiekėjas.

Pagal Europos Sąjungos inovacijų programą „Horizon 2020“ vykdomo „RenOnBill“ rezultatus numatoma pristatyti 2022-aisiais. Daugiau informacijos: https://www.renonbill.eu/.

Renovaciją finansuoja tiekėjas

„Egzistuoja įvairios daugiabučių „mažosios“ ar pilnos apimties renovacijos finansavimo schemos. Viena paprasčiausių – kai finansuoja elektros, dujų ar šilumos tiekėjas (OBF – angl. on bill financing), o daugiabučio gyventojai išmoka visą renovacijai panaudotą sumą per sutartą laiką, pavyzdžiui, per 3–5 metus, mokėdami kasmėnesinius mokėjimus už energiją.

Renovacija finansuojama iš tiekėjo lėšų, todėl gyventojai iš karto jaučia renovacijos efektą matydami sąskaitose mažesnius priskaitymus dėka efektyviau vartojamos energijos“, – aiškino „Kauno energijos“ komercijos direktoriaus pavaduotojas Rimas Perevičius.

Jo teigimu, taikant OBF finansinę schemą, visą atsakomybę už renovaciją prisiima tiekėjas – revizuoja projektą, samdo rangos darbus, vykdo techninę priežiūrą ir t.t. Todėl gyventojams nebereikia gilintis į sudėtingas sutartis su bankais, kredito įstaigomis ar kitomis finansinėmis institucijomis, t.y. namo bendrija ar administratorius bendrauja su vienu juridiniu asmeniu – energijos tiekėju. Taip pat svarbu, kad naudojant ODF modelį finansinių įsipareigojimų neįvykdymo rodikliai yra ženkliai mažesni, todėl investuotojams kylanti rizika yra mažesnė.

 AB „Kauno energija“ informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content