Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje – skaitymai vaikams su terapiniais šunimis

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka atnaujina vieną sėkmingiausių savo projektų – skaitymus su šunimi, ir kviečia vaikus į įvadinį susitikimą. Skaitymų su terapiniais šunimis tikslas – padėti vaikams pamilti knygą ir skaitymą, suteikti jiems drąsos bei pasitikėjimo savimi. Šuo – puikus klausytojas, kuris nekritikuoja ir netaiso, o jau vien jo buvimas šalia padeda vaikams atsipalaiduoti ir sieti skaitymą su maloniomis emocijomis.

Skaitymų su šunimi įvadinis susitikimas vyks spalio 16 d., šeštadienį, 12 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57). Renginio metu bus pristatomas projektas, o norintys lankyti skaitymus galės į juos užsiregistruoti. Be to, vaikai turės galimybę susipažinti su „Kaniterapijos klubo“ šunimis, kurie ir klausysis mažųjų skaitytojų, su jais nusifotografuoti. Į skaitymų su šunimi įvadinį susitikimą būtina išankstinė registracija el. paštu: [email protected] arba telefonu: (8 37) 20 64 14.

Skaitymai skirti 5–11 m. amžiaus vaikams, tačiau įvadinio susitikimo dalyvių amžius neribojamas. Nors penkiamečiai ar šešiamečiai dažnu atveju dar neskaito, tačiau vien pasakojant tai, ką mato paveikslėliuose, jaučiamas toks pat teigiamas efektas.

Skaitymas vaikams yra labai naudingas. Jis siejamas su geresniais mokymosi rezultatais, aukštesniu raštingumo lygiu ir net sėkme ateities darbo rinkoje. Šuns buvimas vaikui skaitant ramina, mažina stresą, be to, terapinis šuo yra puikus klausytojas – jis niekada nekritikuoja, netaiso skaitančių vaikų, tad vaikai įgyja daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi. Jie pradeda lengviau reikšti mintis, atsipalaiduoja. Būtent dėl šios priežasties 15 min. trunkančioje skaitymo sesijoje nedalyvauja tėvai, joje būna tik vaikas, šuo ir šuns vedlys.

Skaitymai su šunimi nėra terapija, jais taip pat nesiekiama išmokyti vaikus skaityti. Užsiėmimų tikslas – įkvėpti vaikus pamilti knygą, skaitymas jiems turėtų sietis su teigiamomis emocijomis, kurias ir kelia jauki bibliotekos erdvė, šuns buvimas šalia, bendravimas su juo, kailiuko glostymas.

Skaitymai su šunimi Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje organizuojami bendradarbiaujant su „Kaniterapijos klubu“. Jie vyks kartą per savaitę. Užsiėmimai individualūs, kiekvienam vaikui skiriama 15 min.

Dalyvavimas įvadiniame skaitymų su šunimi susitikime tik su Galimybių pasu (arba kitu jam prilyginamu dokumentu).

Kauno Vinco Kudirkos viešoji bibliotekos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content