Kauno kultūros centras pradeda naują kūrybinį sezoną

Kauno kultūros centras (KKC) kviečia drauge pradėti naują – jau 82-ąjį – kūrybinės veiklos sezoną. Spalio 14–16 dienomis gyventojams siūloma gausi ir įvairi programa, skirta tiek suaugusiems, tiek vaikams. Visi sezono atidarymo renginiai – nemokami.

Praėję metai buvo kupini iššūkių ne tik centrui, bet ir jame veikiantiems mėgėjų kolektyvams, lankytojams. Dėl siaučiančios pandemijos užsisklendus pasauliui, buvo jaučiama kultūros ir jos renginių, tarpasmeninių ryšių stoka. Siekiant tai sumažinti, KKC organizavo nuotolinius renginius, virtualias parodas, ekskursijas.

Tačiau 82-ąjį sezoną Kauno kultūros centras pasitinka gyvas ir pilnas kultūros. Atidarymo programoje – spektakliai, elektroninės muzikos performansai, šiuolaikinių, sportinių, liaudiškų šokių pasirodymai, chorinės muzikos koncertai. Taip pat – dailės ir fotografijos darbų pristatymai, tekstilės kūrybinės dirbtuvės. Renginiuose norintys dalyvauti žiūrovai kviečiami užpildyti anketą.

Renginiai vyks Kauno kultūros centre (Vytauto pr.79). Įėjimas – tik su Galimybių pasu. Visas numatomas veiklas rasite: https://bit.ly/82-ojo-sezono-renginiai.

Šis nepaprastas laikas parodė kultūros svarbą ir reikšmę kriziniu laikotarpiu. Ji padėjo atkurti bendrystės jausmą ir poreikį grįžti į viešąsias erdves bei aktyvų socialinį gyvenimą. Atkreipdamas į tai dėmesį, Kauno kultūros centras  ne tik ruošia įvairiapusę programą, bet ir kviečia prisijungti prie kolektyvų veiklos.

Prieš porą metų jubiliejinį kūrybinį sezoną atšventęs Kauno kultūros centras šiais metais gali pasidžiaugti dar penkiais jubiliejais. Savo istoriją ilgiau už patį centrą menantys, garbinga 85 metų sukaktimi dalijasi net trys kolektyvai: seniausias Lietuvoje liaudiškų šokių kolektyvas „Suktinis“, vienintelis mėgėjiškas teatras Kaune – Kazio Binkio teatras ir mišrus choras „Gintaras”. Ne ką mažesnes, 75-ąsias, metines mini ir viena seniausių meno studijų KKC dailės studija „Vaivorykštė“. 30-ies metų jubiliejų švenčia mišrus choras „Diemedis“, o 25-ių – „Kamertonas“.

2022-aisiais metais Kauno kultūros centras, drauge su kitais Kauno miesto meno ir renginių kūrėjais, įsilies į „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą. Čia bus pristatyti trys skirtingi projektai.

Pirmasis – studijos „Šokio namai“ dirbtuvės ir pasirodymas „Šiuolaikiniai herojai“. Jo metu KKC periodiškai vyks šiuolaikinio šokio profesionalų pamokos senjorams ir žmonėms su specialiais poreikiais. Antrasis – interaktyvus performansas „Sukilimas“, kuriame apjungiami skirtingi laikotarpiai, muzikiniai stiliai ir atlikimo technikos. Jis bus vykdomas bendradarbiaujant KKC mėgėjų meno kolektyvams, elektroninės muzikos kūrėjui ir profesionaliam kompozitoriui. Trečiasis – KKC tekstilės studijos „Gijų sodai“ projektas – kūrybinės dirbtuvės „Mitinio Žvėries kilimas“. Kauno miesto ir rajono bendruomenių nariai kviečiami įsitraukti į mezgimo, nėrimo, audimo veiklas KKC tekstilės studijoje „Gijų sodai“ ir savo namuose bei išbandyti tekstilės technikas. Pasitelkiant jas, kartu su profesionaliais tekstilininkais bus kuriamas bendras meno darbas, skirtas Mitiniam Kauno Žvėriui.

Nuotraukų autorius – Gražvydas Jovaiša

Kauno kultūros centro informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content