Jubiliejinis Senjorų mėnuo Kaune: gausi renginių bei užimtumo programa

Jau dešimtmetį Kaunas tęsia tradiciją ir spalio 1-ąją – Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną –  kviečia švęsti ištisą mėnesį. Miesto sporto ir kultūros įstaigos bei muziejai garbaus amžiaus kauniečiams dovanos platų spektrą nemokamų veiklų ir pasirodymų. Programoje – kultūriniai ir edukaciniai renginiai, ekskursijos, sporto ir sveikatingumo užsiėmimai bei kitos pramogos. Skirtingose miesto erdvėse vyksiančios veiklos organizuojamos saugiai, valdant srautus ar su Galimybių pasu.

Amžius – ne kliūtis

„Kauno senjorai – parako užtaisas. Kiekvienais metais matome daugybę aktyvių pagyvenusių kauniečių, kuriems amžius tikrai ne kliūtis. Jie veiklūs ir bendruomeniški, todėl Senjorų mėnesio programa dėliojama pagal juos. Ji įvairialypė, kad atitiktų skirtingus lūkesčius, o sau patinkančią pramogą rastų kiekvienas garbaus amžiaus miestietis.

Tikimės, kad Kauno organizacijų ir įstaigų paruošti nemokami renginiai, solidžios nuolaidos į spektaklius bei kitos staigmenos ne tik džiugins, bet ir ragins neužsibūti namuose“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Šiemet mėnesio trukmės programoje numatyta gerokai per pusšimtį renginių – nuo parodų, spektaklių, meno kolektyvų pasirodymų, ekskursijų, paskaitų iki edukacinių užsiėmimų bei sveikatingumo veiklų. Jos bus organizuojamos tiek miesto centre, tiek ir skirtinguose Kauno mikrorajonuose.

Plati kultūrinė programa

Spalį garbaus amžiaus kauniečiams duris tradiciškai atvers daugybė miesto įstaigų: Kauno miesto muziejus ir jo padaliniai, Kauno plaukimo mokyklos baseinai, VDU Botanikos sodas, Kauno Kultūros centras, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno V. Kudirkos viešoji biblioteka, Nacionalinis Kauno dramos teatras bei kitos kultūrinės erdvės.

Senjorai galės rinktis iš plataus muzikos ir šokio pasirodymų repertuaro. Juos dovanos liaudiškų šokių kolektyvai ir gausios choristų gretos. Pasirodymus ruošia folkloro ansamblis „Gadula“ bei sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“. Norintieji būti ne tik žiūrovais, bet ir dalyviais galės išmėginti sutartinių karaoke, šokių aikšteles ar sudalyvauti judesio dirbtuvėse.

Kazio Binkio teatras garbaus amžiaus kauniečius kvies į nemokamą premjerinį spektaklį „Šiurpūs įvykiai Pabališkių karčiamoje“, pastatytą pagal lietuvių liaudies sakmes ir pasakas. Kauno šokio teatro „Aura“, inžinerinio teatro „Akhe“ bei „LEV“ šokio spektaklius senjorai stebės perpus pigiau. Visą spalį jiems bus taikoma  50 proc. nuolaida nuo pilnos bilieto kainos.

Po skirtingas miesto erdves išsibarsčiusios ekskursijos nukels į tarpukarį ir leis geriau pažinti Kaune gyvenusius bei kūrusius iškilius žmones: prezidentus, architektą-inžinierių Arną Funką, kompozitorių Juozą Gruodį, dailininką Antaną Žmuidzinavičių, Fluxus judėjimo pradininką Jurgį Mačiūną, skulptorių Juozą Zikarą ir daugelį kitų. Čia lankytojai galės ne tik pasigrožėti meno kūriniais, sukauptomis kolekcijomis, bet ir įsitraukti į interaktyvias veiklas.

Judėti ir mokytis

Spalis bus pilnas ne tik kultūrinių ir meninių veiklų, bet ir nemokamų sveikatingumo užsiėmimų. Kauno plaukimo mokykla antradienių ir ketvirtadienių rytus dedikuoja išskirtinai senjorams. Čia jie galės pasiplaukioti baseinuose arba atsipalaiduoti saunose. Sekmadienio rytais tokį poilsinį paketą pasiūlys ir sporto mokykla „Startas“.

Garbaus amžiaus kauniečių aktyviu laisvalaikiu pasirūpino projekto „Judėk sveikai“ komanda. Profesionalūs treneriai darbo dienomis ves nuotolines kineziterapijos treniruotes pasitelkdami „Google Meet“ programėlę. Pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais lauks gyvos funkcinės treniruotės, o antradieniais ir ketvirtadieniais – kineziterapijos užsiėmimai.

Ieškantieji egzotiškesnių treniruočių laukiami Kauno sveikatos biuro specialistų vedamose Taiči mankštose. Čia susijungs judesio plastika ir meditacija.

Vyresni kauniečiai taip pat kviečiami pasigilinti į sveikos mitybos subtilybes. Specialiai jiems parengti mokymai aprėps ne vien teoriją, bet ir praktiką. 3 valandų trukmės paskaitose specialistai pristatys skirtingas temas, padės subalansuoti mitybą bei pasirinkti tinkamus maisto produktus. Užsiėmimai vyks porą kartų per mėnesį bei tęsis net ir po spalio.

Norint patekti į kai kuriuos renginius, būtina išankstinė registracija bei galiojantis Galimybių pasas. Kiekvieno senjoro bilietas į nemokamus renginius – pensininko pažymėjimas. Daugiau informacijos apie spalio mėnesio veiklas ir išsamią renginių programą galima rasti čia.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content