Kaune – galimybė susipažinti su 10 žymiausių pasaulio impresionistų kūryba

Spalio 12 dieną Kaune pradeda veikti žymiausių pasaulio impresionistų kūrybą pristatanti paroda – „Pasaulio dailės lobynai: nuo Monė iki van Gogo“, kurioje lankytojai galės pamatyti sertifikuotus originalaus dydžio ir originalia technika (aliejumi ant drobės) pertapytus impresionizmo meistrų darbus.

Tai bus pirmasis VšĮ „Art Central“ projektas, kurios misija – didinti pasaulinio meno paveldo prieinamumą bei padėti kultūrinio ir meninio išsilavinimo neturintiems žmonėms jį geriau suprasti bei pajausti.

„K. Monė, V. van Gogas, P. Sezanas, K. Pisaro – šios pavardės žinomos daugeliui, tačiau jų originalius paveikslus matė retas. Minėti dailininkai ir jų kūriniai yra vieni labiausiai žinomų pasaulyje, o jų poveikis tapybai ir meno istorijai – milžiniškas. Paveikslų originalai eksponuojami visame pasaulyje – Niujorke, Čikagoje, Paryžiuje, Londone, Sankt Peterburge. Norėdami pamatyti juos visus, turėtumėt nukeliauti dešimtis tūkstančių kilometrų, išleisti tūkstančius eurų, o tai daugeliui Lietuvos žmonių yra neįkandama prabanga. Be to, dalis impresionistų kūrinių priklauso privačioms kolekcijoms ir apskritai labai retai parodomi viešai. Sertifikuoti pertapyti darbai yra neišvengiamas kompromisas, jei norime parodyti plačiajai Lietuvos visuomenei, kas yra impresionizmas, žymiausi jo atstovai ir jų kūriniai“, – žada VšĮ „Art Central“ projektų vadovė Agnė Norkutė.

Eksponuojamų darbų įspūdį sustiprins unikali parodos atmosfera – organizatoriai kvies panirti visu įspūdžiu – vaizduotę žadins kvapo, garso ir šviesos instaliacijos. „Pasitelkę įvairias priemones, sukūrėme tokią parodą, kad lankytojas pajaustų skirtingas paveikslų įkvėptas aplinkas: ankstyvą rytą gamtos apsuptyje, Paryžiaus kavinių ir miesto šurmulį ar muzikos ir šokio sūkurį. Siekiame suteikti laisvę lankytojui pačiam pajausti meną be jokio išankstinio nusistatymo, žinojimo ir suvokti kūrinius natūraliai, savo jėgomis, niekam neteisiant ir nekritikuojant. Esame atviri visiems ir kviečiame meną patirti net tuos, kurie niekada negalvojo su tuo susidursiantys“, – kalba „Art Central“ projektų vadovė.

Paroda įsikurs Kaune, greta Kauno „Akropolio“ esančiame verslo centre „Magnum“. „Priimdami šią impresionizmo parodą savo verslo centre siekiame suteikti dar daugiau įspūdžių tiek mūsų biurų darbuotojams, tiek svečiams ir prisidėti prie šiuolaikiško impresionizmo pateikimo.  Kurdami „Magnum“ verslo centrą orientavomės į modernumą ir šiuolaikišką miesto veidą bei miesto mieste koncepciją, kurią papildys ši impresionizmo meno paroda, o kauniečiai ir svečiai  turės unikalią galimybę susipažinti ne tik su išskirtiniais meno kūriniais, tačiau tuo pačiu apsilankyti ir susipažinti su mūsų verslo centro erdvėmis“, – sako „Magnum“ verslo centro vystytojo „Vičiūnų grupės“ generalinis direktorius Šarūnas Matijošaitis.

Parodos komunikacija rūpinsis viena didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų „INK agency“ ir vaizdo komunikacijos agentūra „CUT! Films“.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content