Kaune užbaigiamas „vakcibusų“ sezonas: atidaryti nauji skiepijimo punktai

„Vakcibusuosuose“ pasiskiepijusių gyventojų apimtys rezultatyvios – nepilnai per tris mėnesius pirmam ir antram skiepui nuo COVID-19 sunaudota daugiau kaip 19,4 tūkst. vakcinų dozių. Nors skaičiai iškalbingi, tačiau atvėsus orams skiepų autobusai išleidžiami į rezervą. Gyventojų patogumui medikai toliau skiepys Ledo rūmuose bei privačiose klinikose. Jose bus laukiami visi gyventojai, dar negavę savo pirmųjų vakcinos dozių, taip pat tie, kuriems priklauso revakcinacija trečiuoju skiepu. 

Skiepys privačios įmonės 

„Rudenėjant ir sparčiai vėstant orams, „vakcibusų“ sezoną baigiame, nors apsilankiusių ir čia pasiskiepijusių gyventojų skaičiai kalba patys už save. Vakcinuotis skiepų autobusuose pasirinko kiek daugiau nei  ketvirtadalis gyventojų, o tai rodo, kad arčiau namų ar darbų esantys skiepijimo punktai – efektyvi priemonė.

Vakcinų prieinamumas ir gyventojų saugumas išlieka prioritetu, todėl net penkiuose Kauno mikrorajonuose nuo COVID-19 vakcinuos privačios medicinos įstaigos. Čia laukiami visi kauniečiai, norintys pasiskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos ir taip apsaugoti save ir kitus. Taip pat nuolatos stebime situaciją ir rūpinamės, kad mobilios pajėgos atvyktų į tas vietas, kur jaučiamas poreikis“,  – teigė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Nuo rugsėjo 30 d. kauniečiai ir miesto svečiai galės nemokamai skiepytis ne tik Ledo rūmuose, bet ir privačiose medicinos įmonėse – „Antėja“ ir „Rezus“ laboratorijose bei „InMedica“ klinikoje. Personalas čia turės „Comirnaty“ („Pfizer-BioNTech“) vakciną.

Lokacijos įsikūrusios Centro, Žaliakalnio, Dainavos, Šilainių ir Aleksoto mikrorajonuose. „Antėja“ padalinuose  – Savanorių pr. 97 ir Birželio 23-iosios g. 4 – gyventojai bus skiepijami su išankstine registracija ir be jos. Baltų pr. 7A ir Julijanavos g. 1E esančiose „InMedica“ klinikose miestiečiai bus priimami tik su išankstine registracija, taip pat ir Mindaugo pr. 68 įsikūrusioje „Rezus“ laboratorijoje.

Visų vakcinavimo punktų darbo laikai ir kita aktuali informacija skelbiama bei nuolat atnaujinama: svarbu.kaunas.lt/vakcinacija/

Kelioms grupėms – padidintas dėmesys

Kauniečių imunizacijos lygis sparčiai artėja prie siektinos 70 proc. ribos – beveik 65 proc. sudaro pilnai arba dalinai pasiskiepiję gyventojai ir apie 4 proc. imunitetą po persirgimo įgiję kauniečiai. Pagal tai Kaunas lenkia ne tik bendrąjį šalies vidurkį, bet ir pirmauja tarp didžiųjų šalies miestų.

Nepaisant to, pastebima, kad skiepijimo mastai tam tikrose amžiaus grupėse vis dar vangoki, todėl jiems miestas skiria daugiau dėmesio.

12–15 m. amžiaus vaikų tarpe vakcinuotų dalis siekia vos 35 proc.  Atsižvelgiant į tai, mobilios vakcinavimo pajėgos vyksta į mokyklas, kurių bendruomenių nariai išreiškė norą skiepytis. Jos aplankys daugiau kaip pusšimtį Kauno ugdymo įstaigų, kuriose skiepo laukia beveik 500 asmenų. Medikai vakcinuos visus norinčius švietimo darbuotojus, mokinius ar jų tėvelius.

Nepilnamečiai, 12–15 amžiaus, vaikai skiepytis turės atvykti su vienu iš tėvų arba globėjų. Paaugliai nuo 16 metų gali savarankiškai nuspręsti, ar nori vakcinuotis. Jie skiepijami tik „Spikevax“ („Moderna“) ar „Comirnaty“ („Pfizer-BioNTech“) vakcinomis.

Nepakankamas vakcinavimosi tempas pastebimas ir 80+ amžiaus grupėje. Raginame vyresnio amžiaus žmones konsultuotis su savo šeimos gydytoju ir, esant galimybei, apsilankyti artimiausiame skiepijimo centre. Dėl sveikatos būklės negalinčius savarankiškai judėti kauniečius, medikai skiepija namuose.

Revakcinacija trečiuoju skiepu

Nuo šiol dalis gyventojų gali revakcinuotis trečiuoju skiepu. Prioriteto tvarka skiepytis kviečiami sveikatos sistemos, globos ir socialinių įstaigų darbuotojai bei 65 metų sulaukę ir vyresni senjorai. Jie bus skiepijami „Comirnaty“ („BionTech“ ir „Pfizer“) arba „Spikevax“ („Moderna“) vakcina.

Trečiąjį skiepą asmenys gali gauti praėjus ne mažiau kaip 180 dienų nuo antrosios vakcinos dozės, jei buvo paskiepyti „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinomis.

Gyventojai taip pat galės rinktis, ar skiepytis ta pačia, ar kito gamintojo sukurta vakcina. Vyresnio amžiaus asmenims, atsižvelgiant į lėtines ligas ar sveikatos būklę, dėl vakcinų pasirinkimo rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Asmenys, kurie priklauso prioritetinėms grupėms ir nori gauti trečiąjį skiepą, kviečiami registruotis per platformą vakcinavimas.kaunas.lt arba skambinti į Karštąją liniją 1808. Revakcinuotis rekomenduojama užsiregistravus iš anksto – tokiu būdu procesas užtruks trumpiau.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content