Kaunas aiškinsis miestiečių emigracijos priežastis

Kauno savivaldybė rengia naują miesto strateginį plėtros planą iki 2030-ųjų, kuriuo tikimasi užtikrinti tolesnę darnią ir subalansuotą miesto plėtrą, sustiprinti jo konkurencingumą Lietuvoje ir Europoje bei sudaryti sąlygas emigravusiems kauniečiams sugrįžti į Laikinąją sostinę.

Anonimiška apklausa

Savivaldybė kartu su konkursą laimėjusiais strateginiais konsultantais „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ bei „Civitta“ rengdama strateginį plėtros planą iki 2030–ųjų atlieka emigravusių miesto gyventojų apklausą.

Nuomonės tyrimu norima išsiaiškinti kauniečių emigracijos priežastis bei kas paskatintų juos grįžti gyventi į Kauną. Taip pat tikimasi išgirsti buvusių miesto gyventojų atsiliepimus apie Laikinosios sostinės pažangą.

Emigravusių kauniečių tyrimas vyksta tam dedikuotame tinklalapyje: bit.ly/gyventojuapklausa. Jame kviečiami dalyvauti tikslinės grupės atstovai – visi vyresni nei 18 m. amžiaus miestiečiai, išvykę iš Kauno nuo 2010 iki 2020 metų ilgesniam nei 1 m. laikotarpiui ir užregistravę migraciją.

„Maloniai prašome atsakyti į klausimus ir taip prisidėti prie gyvenimo kokybės Kaune gerinimo bei miesto ateities kūrimo. Apklausa, truksianti vos kelias minutes, yra anonimiška. Visi atsakymai bus analizuojami tik apibendrintai kartu su kitų apklausos dalyvių atsakymais. Jūsų nuomonė yra ypatingai svarbi, tad iš anksto už ją dėkojame!“, – sakė planą rengiančių ekspertų grupės marketingo ekspertas ir bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ partneris Darius Dulskis.

Kaunas 2030

Kauno miesto strateginis plėtros planas iki 2030-ųjų rengiamas trimis etapais. Pirmojo etapo metu ekspertai atlieka 2016–2022 metų strateginio plano įgyvendinimo analizę, įvertindami svarbiausius miesto pasiekimus ir ryškiausias problemas. Šiame etape taip pat vykdomos Kauno miesto aplinkos ir išteklių bei silpnybių, stiprybių, grėsmių ir galimybių (SSGG) analizės.

Antruoju etapu bus rengiamas strateginis dokumentas – miesto ateinančių metų vizijos formulavimas. Dokumentas rengiamas atskirose darbo grupėse pagal veiklos sritis ir miestiečiams teikiamas paslaugas – švietimo, sveikatos apsaugos, ekonomikos, kultūros ir kitas.

Paskutiniame etape numatyta tvirtinti ir viešinti parengtą galutinį strategijos 2030 metams dokumentą.

Daugiau informacijos: 2030.kaunas.lt.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content