Vakcinų atsargas vėl ištuštinęs Kaunas skelbia antrą „šaukimą“ visiems miesto senjorams

Didžiausias šalyje vakcinavimo centras Kaune antrą kartą priverstas daryti pauzę. Kaip ir praėjusią savaitę, visa miestui skirta vakcinų siunta pilnai išnaudota vos per 5 dienas, todėl iki antradienio numatomas štilis. Po savaitgalio laukiama atvykstant naujos „Pfizer-BioNTech“ skiepų nuo COVID-19 partijos. Jais pirmiausia vėl bus skiepijami 65 metų ir vyresni gyventojai. Išimtinai senjorams registracija internete jau vyksta ir tęsis iki pirmadienio.

„Praėjusio savaitgalio sprendimas pasiteisino, tad ir šiomis dienomis dar kartą išskyrėme registraciją vien gyventojams virš 65 metų amžiaus. Stengiamės veikti nuosekliai, nebėgdami įvykiams už akių ir nešokinėdami per prioritetines grupes. Matome, kad garbaus amžiaus kauniečiai skiepus vertina atsakingai, suprasdami, jog tai vienintelis būdas išvengti rimtų sveikatos problemų. Atsižvelgę į jų aktyvumą, kitos savaitės pradžiai suplanavome būtent senjorų skiepijimą, o iškart po to grįšime prie toliau sekančių prioritetų“, – teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Vien per šią savaitę Kauno mieste paskiepyta apie 5 tūkst. garbaus amžiaus žmonių. Pagal senjorų vakcinacijos progresą Kaunas užtikrintai lyderiauja tarp didžiųjų šalies miestų ir žengia trečias tarp visų 60 šalies savivaldybių.

Pasak P. Kero, kauniečiams ypač pasitarnavo kovo pradžioje startavusi elektroninė registracijos sistema internete vakcinavimas.kaunas.lt. Čia užregistruoti artimuosius gali ir kiti namiškiai, giminaičiai ar pažįstami, netgi būdami svetur: „Matome, kad šeimos narių „resursas“ jau priartėjo prie galimybių ribos, todėl dabar norime atkreipti bendruomenių dėmesį. Jeigu kaimynystėje gyvena vieniši senjorai, pats metas pasiūlyti jiems pagalbą registruojantis. Toks paslaugumas kainuos vos kelias minutes, bet rezultatas gali būti itin brangus. Tereikia žinoti skiepytis norinčio žmogaus pagrindinius anketinius duomenis, asmens kodą ir kontaktinį telefono numerį.“

Kaip pranešė Lietuvos statistikos departamentas, jau savaitės viduryje Kaune buvo pasiekta reikšminga riba – paskiepyta daugiau kaip 60 proc. (virš 37 tūkst.) prioritetinės 65+ amžiaus grupės gyventojų. Vis dėlto dar apie 22 tūkst. vyresniųjų kauniečių tokia galimybe nepasinaudojo. Užsibrėžtas tikslas – kuo greičiau perkopti 70 procentų ribą.

„Kauno miesto poliklinikos medikai drauge su savivaldybės komanda daro viską, kad gyventojai būtų skiepijami kuo rezultatyviau. Skaičiai kalba patys už save. Turime išlaikyti tą pagreitį, kad apsaugotume savo žmones, o ypač – senjorus, kuriems rizika yra didžiausia. Savo vakcinavimo procesų koordinavimo patirtimi jau pasidalinome su kolegomis iš Vilniaus, Klaipėdos. Esame atviri visoms savivaldybėms, jei tik mūsų specialistų sukauptos žinios gali būti naudingos ir prisidėti prie bendro tikslo – kuo greičiau atsikratyti viruso grėsmių bei karantino suvaržymų“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Jis dar kartą užtikrino, kad Kaune pilnai pasirengta masinei vakcinacijai – numatyti keli alternatyvūs scenarijai bei atitinkami veiksmų planai, priklausomai nuo besiskiepijančių gyventojų srautų. Vienintelis ir pats svarbiausias faktorius čia – pakankamas vakcinų kiekis.

Kol kas, net ir dirbant mažesniu nei 50 proc. pajėgumu, naujuosiuose Kauno ledo rūmuose įkurtam vakcinavimo centrui skiepų atsargų pakanka maždaug penkioms dienoms. Praėjusią savaitę sunaudota apie 17 tūkst. vakcinos dozių, o šią – virš 9 tūkst. Būtent tiek jų buvo gauta Kaune.

Kitą savaitę Kauną turėtų pasiekti per 8 tūkst. „Pfizer-BioNTech“ („Comirnaty“) vakcinos dozių. Skiepijimas jomis prasidės nuo antradienio.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content