Kaunas išnaudojo visas vakcinas – vėl skiepys nuo antradienio: 7000 „Pfizer“ – išskirtinai vien senjorams

Kauno ledo rūmuose ši savaitė buvo ypač karšta. Net ir dirbdamas mažesniu nei 50 proc. pajėgumu, čia įsikūręs vakcinavimo centras išnaudojo vakcinų atsargas, todėl sekmadienį ir pirmadienį medikai priversti daryti pauzę. Vos per 5 dienas paskiepyta virš 17 tūkst. žmonių. Nauja siunta – 7 tūkst. „Pfizer“ dozių – nuo antradienio bus skirta išvien masinei 65+ amžiaus senjorų vakcinacijai. Jau sudarinėjama jų eilė – užregistruoti skiepams savo artimuosius gali bet kuris iš namiškių.

Nuo antradienio iki šeštadienio didžiausiame šalyje vakcinavimo centre Kauno ledo rūmuose apsilankė daugiau kaip 16,5 tūkst. kauniečių. Dar beveik 700 sunkiau judančių ar slaugomų žmonių paskiepyta namuose. Tokio aktyvumo užteko, kad vos per penkias dienas būtų išnaudoti bemaž visi šios savaitės vakcinų rezervai. Likutį sudaro vos keli šimtai skiepų.

„Priešvelykinis planas pasiteisino. Per šventes sudarėme galimybę Kauno poliklinikos medikams atsikvėpti, o iškart po to kibome į darbus, kad išnaudotume visas Kaune gautas vakcinas. Dabar tenka padaryti kelių dienų pauzę. Pirmadienį Kauną turi pasiekti apie 7 tūkstančiai „Pfizer“ dozių, todėl nuo antradienio visas jas norime paskirti 65 metų ir vyresniems gyventojams. Registracija atvira visiems šios amžiaus grupės žmonėms, o vietų skaičius palengva mažėja“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, ragindamas visus miesto senjorus bei jų artimuosius suskubti pasinaudoti neeiline galimybe.

Kauniečių susidomėjimas skiepais pastaruoju metu akivaizdžiai auga. Šią savaitę skiepytis kviesti visų prioritetinių grupių atstovai: senjorai, švietimo darbuotojai, pilnamečiai abiturientai, sergantieji lėtinėmis ligomis, specialiųjų tarnybų atstovai ir net kelių didžiųjų įmonių darbuotojai.

Nuo kitos savaitės bent kelioms dienoms visas dėmesys bus sutelktas vien tik į prioritetinės 65+ amžiaus grupės žmones. Būtent jiems numatyta paskirti visą artimiausiu metu Kauno miestui numatytą vakcinų kiekį – 7000 „Pfizer“ („Comirnaty“) dozių.

Tokio sprendimo prieita atsižvelgus į šalies Prezidento ir Vyriausybės atstovų nuogąstavimus, esą senjorų vakcinacija turi vykti sparčiau.

Elektroninė sistema internete vakcinavimas.kaunas.lt nuo šeštadienio ryto priima tik vyresnio amžiaus kauniečių registracijas. Užregistruoti savo tėvus, senelius, kaimynus ar kitus artimuosius gali ir namiškiai bei giminaičiai. Užsiregistravusieji per šį savaitgalį, „Pfizer“ skiepų sulauks ateinantį antradienį ir trečiadienį.

„Jau kuris laikas raginame kauniečius su specialiai tam skirta kampanija „Paskiepyk senelį“. Lygiai taip kiekvienas galime pasirūpinti ir savo močiutėmis, tėvais ir motinomis. Šiandien turime geriausią progą tai padaryti, nes visas vakcinavimo procesas artimiausiomis dienomis bus dedikuota specialiai tik vyresnio amžiaus žmonėms. Todėl labai svarbu dalinti šia žinia, kalbėtis su senjorais ir padaryti viską, kad greitu metu jie jaustųsi kur kas saugesni“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Kauno mieste suskaičiuojama beveik 60 tūkstančių gyventojų, sulaukusių 65 metų ir vyresnio amžiaus. Paskutiniais duomenimis, jų paskiepyta daugiau kaip pusė – virš 33 tūkst.

Bendras vakcinavimo efektyvumo rodiklis Kaune šią savaitės užtikrintai perkopė 20 proc. ribą – pirmojo skiepo sulaukė daugiau kaip penktadalis visų miesto gyventojų. Abidvi skiepų dozes gavę ir imunitetą įgiję virš 9 proc. kauniečių.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content