Kaune startuoja elektroninė registracijos sistema skiepams nuo COVID-19

Didinant vakcinavimo apimtis, vis daugiau garbaus amžiaus kauniečių sulaukia savo eilės skiepytis. Vis dėlto medikai skaičiuoja, kad dalies pacientų nepavyksta pasiekti. Nuo šiol 75+ amžiaus grupės senjorai, pageidaujantys pasiskiepyti nuo COVID-19, su artimųjų pagalba kviečiami tiesiogiai registruotis specialioje platformoje internete: vakcinavimas.kaunas.lt.

Gali registruotis savarankiškai

Šiuo metu pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą prioritetinę tvarką Kauno vakcinavimo centre toliau skiepijami 75 metų ir vyresni senjorai. Netrukus planuojama pereiti prie jaunesnio amžiaus grupės.

Paskutiniais duomenimis, pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę jau gavo daugiau kaip trečdalis aštuoniasdešimtmečių ir vyresnių miestiečių. Iš viso 26 tūkst. kauniečių sulaukė pirmojo skiepo, o 11,8 tūkst. turėjo įgyti imunitetą pasiskiepijus du kartus.

„Nors skiepijimo procesas vyksta sklandžiai, neatmetame galimybės, kad informacija apie vakcinas galėjo pasiekti ne visus suinteresuotus gyventojus. Kalbame apie amžiaus grupę, kuri nebūtinai turi prieigą prie interneto, naudojasi kompiuteriu ar kitais išmaniaisiais įrenginiais. Tikriausiai ne kiekvienas senjoras aktyviai seka ir žiniasklaidoje pasirodančią informaciją apie koronavirusą.

Norėdama užtikrinti, kad vakcinuotis nuo COVID-19 galėtų visi norintieji, sulaukę savo eilės, Kauno miesto poliklinika paruošė elektroninę sistemą. Visi garbaus amžiaus kauniečiai, kurie nebuvo susisiekę su savo šeimos gydytoju ir neinformavo apie norą skiepytis, galės registruotis tiesiogiai. Žinoma, tam gali prireikti namiškių, giminaičių ar kitų artimųjų pagalbos, tačiau gyventojai galės būti tikri, kad vakcina jiems prieinama paprastai ir greitai“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Pasirengimas visuotinei vakcinacijai

Šiuo metu registruotis kviečiami 75 metų amžiaus ir vyresni kauniečiai, su kuriais iki šiol dėl skiepų nesusisiekė šeimos gydytojai.

Skiepui nuo COVID-19 savarankiškai užsiregistruoti galima internete adresu vakcinavimas.kaunas.lt. Prisijungimas prie sistemos vyksta per elektroninius valdžios vartus. Užpildžius reikiamas formas, nurodant pasiskiepyti norinčio senjoro asmens duomenis bei kontaktinį numerį, tereikės pasirinkti vieną iš galimų atvykimo laikų.

Kiekvienas užsiregistravęs pacientas, artėjant vizitui į Kauno ledo rūmų vakcinavimo centrą, taip pat sulauks priminimo trumpąja SMS žinute su tikslia atvykimo data, laiku bei vieta. Naujoji registracijos sistema padės užtikrinti sklandesnį vakcinavimo procesą ir ypač pasitarnaus tolesniame etape, prasidėjus visuotiniam gyventojų skiepijimui.

„Kauno poliklinikos medikai kartu su savivaldybės darbuotojų komanda deda nemažai pastangų, kad skiepijimas vyktų kaip įmanoma rezultatyviau. Prisidedant greitosios pagalbos medikams ir gausioms Raudonojo Kryžiaus savanorių pajėgoms, vakcinavimo centras Kauno ledo rūmuose veikia pilnu pajėgumu. Per dieną čia paskiepijama iki 2700 žmonių.

Jei Kaunas sulauks užtektinai vakcinų, skiepijimo apimtys dar labiau augs, tačiau turime pasirūpinti, kad visa tai pasiektų kiekvieną žmogų. Būtent todėl jau dabar pradeda veikti nauja registracijos sistema, kad artėjantis masinis vakcinavimas kauniečiams nesukeltų kliūčių ir vyktų sėkmingai“, – kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Greičiau ir paprasčiau

Gyventojų patogumui, sistemoje iškart užpildomas ir kontrolinis skiepų klausimynas. Ši informacija reikalinga siekiant išsiaiškinti ar senjorai jaučiasi gerai, jiems nebuvo pasireiškusios alergijos maistui, vaistams ar kitiems skiepams. Tiesioginės registracijos platformoje taip fiksuojamas ir asmens sutikimas skiepytis. Atlikus šiuos formalumus internetu, vėliau nebereikės tuo rūpintis vakcinavimo centre.

„Ledo rūmuose sudėliojome optimalius srautų valdymo ir vakcinavimo algoritmus, kad visi atvykstantieji čia jaustųsi saugiai, o aptarnaujami būtų maksimaliai greitai. Tikiu, kad „įsivažiavus“ naujai registracijos sistemai galėsime dirbti dar operatyviau ir efektyviau“, – teigė Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Dėl objektyvių priežasčių negalint užsiregistruoti internetu, nuo šiol į eilę skiepui gauti gyventojai galės užsirašyti ir telefonu (8-37 401 420). Norintys pasikonsultuoti dėl COVID-19 vakcinų gali kreiptis bendrąja Lietuvos vakcinacijos linija telefonu + 370 5 230 0123 arba rašyti el. p. [email protected].

Kauniečiai raginami pasirūpinti savo garbaus amžiaus artimaisiais padedant jiems užsiregistruoti, o prireikus ir palydint į Vakcinavimo centrą naujuosiuose Kauno ledo rūmuose (Kovo 11-osios g. 26, greta „Girstučio“ baseino). Kelionę planuokite taip, kad vakcinavimo centre būtumėte likus bent 15 minučių iki paskirto vizito laiko.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content