Startavo šeštasis „Iniciatyvų Kaunui“ sezonas: miestas žvalgosi inovatyvių projektų

Nevyriausybinės organizacijos ir Kauno bendruomenės skatinamos prisidėti prie vaikams ir jaunimui draugiško miesto kūrimo, socialinių, sporto ir sveikatinimo paslaugų bei kultūros renginių plėtros. Programa „Iniciatyvos Kaunui“ skelbia pirmuosius kvietimus 2021 metų projektinėms veikloms. Perspektyviausioms idėjoms numatytas savivaldybės finansavimas. Paraiškų laukiama iki sausio vidurio.  

Penkios prioritetinės sritys

Kauno miesto savivaldybė tęsia dar 2016 metais pradėtą programą „Iniciatyvos Kaunui“.  Tradiciškai, jos gaires nubrėžia miesto ilgalaikė strategija, kryptingas siekis spręsti visuomenei aktualias problemas bei gerinti gyvenimo kokybę Kaune. Miesto partneriais kviečiamos tapti nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, bendruomenės ir kitos viešosios įstaigos, siūlančios originalias idėjas bei teikiančios projektus joms įgyvendinti.

2021 metų programa „Iniciatyvos Kaunui“ pareiškėjus pasitinka su penkiomis kertinėmis sritimis: „Kaunas – veržlus miestas“, socialinių ir sveikatinimo paslaugų plėtra, vaikams ir jaunimui draugiškas miestas, „Kaunas pilnas kultūros“ bei „Kaunas sportui – sportas Kaunui“. Pastaroji skyla į dvi smulkesnes grupes: Kauno pristatymą kaip būsimų olimpiečių bei aukščiausio lygio sporto komandų kalvę ir šiųmetinės programos naujieną – negalią turinčių žmonių integraciją per sportą.

Dalyvių paraiškų kartu su kvietimuose nurodytais dokumentais laukiama iki 2021 m. sausio 13 dienos. Pareiškėjų patogumui, visus formalumus galima susitvarkyti elektroniniu būdu, naudojantis projektų atrankos ir finansavimo paraiškų informacine sistema paraiskos.kaunas.lt/.

Paraiškas vertins ekspertai

„Kasmet bendraudami su programos dalyviais matome, kad miestiečiai turi ambicingų idėjų, tačiau ne visuomet išdrįsta jomis pasidalinti su kitais. Tikiu, kad „Iniciatyvos Kaunui“ tampa ta vieta, kurioje atsiranda kompleksiniai sprendimai, kokybiški rezultatai ir graži partnerystė tarp savivaldybės ir miestiečių. Esama kasmet darbus tęsiančių inovatorių, bet ir sulaukiama vis daugiau naujokų.

Likus metams iki Kauno tapimo Europos kultūros sostine, vienu iš prioritetų tampa gyventojų  įtraukimas į kultūros ir meno veiklas bei miesto įvaizdžio stiprinimas užsienyje. Šalį purtančios pandemijos akivaizdoje sieksime sustiprinti socialinių paslaugų teikimą bei vienišų žmonių ir senjorų įtraukimą į socialiai ar visuomeniškai aktyvias veiklas. Taip pat puoselėsime ilgalaikį įdirbį jaunimo užimtumo, visuomenės sveikatos gerinimo, fizinio aktyvumo bei sporto srityse. Šiemet visos jos yra prioritetų sąraše, todėl miestas svariai prisidės jas finansuojant“, – apie programos siekius pasakojo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Projektų atrankos bei vertinimo kriterijai šiemet nekinta. Visas paraiškas svarstys nepriklausomi ekspertai, kurie atsižvelgs į aktualumą bei atitikimą kvietime nurodytiems reikalavimams. Svarbiu vertinimo aspektu išlieka ir projektinės veiklos imtis – kokį kiekį žmonių ji pasieks ir kokių rezultatų  galima tikėtis projekto pabaigoje.

Solidus miesto indėlis

Vieno projekto įgyvendinimui savivaldybė iš miesto biudžeto gali skirti iki 80 proc. viso projekto išlaidų. Likusia lėšų dalimi turi pasirūpinti pats projekto iniciatorius arba jas padengti gali iniciatyvos rėmėjai bei partneriai. Visos miesto finansuojamos idėjos privalo būti įgyvendintos iki 2021 metų pabaigos.

Šiemet projektus teikiantys asmenys turėtų įsivertinti ir galimas rizikas, susijusias su COVID-19 grėsmių valdymu ar karantininiu režimu. Tai itin svarbu programos dalyviams, kurių planuose – bendradarbiavimas su užsienio šalių organizacijomis ar Kauno miestais-partneriais. Kiekvienas pareiškėjas privalės užtikrinti galiojančių Vyriausybės ir sveikatos specialistų nutarimų, ribojimų bei rekomendacijų laikymąsi viso projekto metu.

Daugiau aktualios informacijos apie projektų teikimą, ligšiolinius „Iniciatyvos Kaunui“ programos dalyvius ir jų pasiektus rezultatus galima rasti atnaujintoje svetainėje iniciatyvos.kaunas.lt. Čia taip pat pateikiami programos koordinatorių kontaktai papildomoms konsultacijoms.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content