Šildymas lapkritį kauniečiams kainuos penktadaliu mažiau nei pernai

Nors vidutinė lapkričio mėnesio oro temperatūrą mažai kuo skyrėsi nuo praėjusių metų, tačiau už šildymui suvartotą šilumą mokėsime 19,6 proc. mažiau.

Šį lapkritį senos statybos daugiabučiuose šildymui vidutiniškai buvo suvartotas labai panašus kiekis šilumos kaip ir pernai metų lapkritį – atitinkamai 12,67 ir 12,76 kWh, skaičiuojant kvadratiniam metrui. Tačiau mokėjimai bus mažesni beveik penktadaliu: jei pernai lapkritį už 60 m2 ploto buto šildymui suvartotą šilumą mokėjote 33,6 euro, tai už šiemet lapkritį – jau tik 27 eurus.

Akivaizdu, jog mažesnius mokėjimus šį lapkritį lėmė 19,6 proc. mažesnė šilumos kaina. Pernai lapkritį ji sudarė 4,04 ct/kWh be PVM, šiemet – 3,25 ct/kWh be PVM.

Šilumos kainos sumažėjimui didžiausią įtaką turėjo sumažėjusi kuro kaina. Be to, kainą mažina ir dar 2018 metų pavasarį priimtas bendrovės valdybos sprendimas dalintis su vartotojais bendrovės uždirbta papildoma investicijų grąža. Šiuo tikslu kiekvieną mėnesį sumažinama vartotojams tiekiamos šilumos kaina. Iš viso tokiu būdu nuo 2018 m. gegužės 1 d. iki 2020 m. spalio 31 d. AB „Kauno energija“ su vartotojais jau pasidalino 8,57 mln. eurų.

Papildomai prie kainos sumažinimo prisidėjo ir sumažėjusios AB „Kauno energija“ sąnaudos, atsisakius tolesnės gamybos rezervavimo paslaugos iš Kauno termofikacijos elektrinės. Per šiuos 2020 metus bendrovei tai leis Kauno, Kauno rajono ir Jurbarko vartotojams sutaupyti papildomus 1,6 mln. eurų.

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokėjimus už suvartotą šilumą galite rasti šios svetainės skiltyje „Šilumos vartojimo pastatuose palyginimas“.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content