Šventinio laukimo nuotaikos: artėja „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“

Lietuvą ir pasaulį sukausčiusi pandemija jaukia įprastą kasdienybę, tačiau negali užgožti gražiausių metų švenčių pasitikimo. Šių dienų sąlygomis renginiai keliasi į virtualią erdvę. Ne išimtis ir viena laukiamiausių tradicijų Kaune – pagrindinės Kalėdų eglės įžiebimas. Šventiškas koncertas pirmąkart vyks ne Rotušės aikštėje: saugant savo ir aplinkinių sveikatą, kitą šeštadienį (lapkričio 28 d.) kauniečiai bei žiūrovai visoje Lietuvoje kviečiami jį patogiai stebėti namuose per LRT televiziją.

Dar viena unikali kompozicija

Nors iki didžiųjų metų švenčių liko dar visas mėnuo, menininkės Jolantos Šmidtienės dirbtuvėse – pats darbų įkarštis. Šiemet eglutės puošybos elementai primins saldžią Kalėdų pasaką. Jie kuriami iš ekologiškos medžiagos – izolono.

„Pagrindinį Kalėdų simbolį Kaune vėl kuria unikalių eglučių autorė – menininkė Jolanta Šmidtienė. Jos idėjos ir darbai kasmet maloniai nustebina ir džiugina kauniečius bei miesto svečius. Pernai Rotušės aikštėje dominavusias ryškiaspalves „kosmines“ dekoracijas pakeis kalėdinės pasakos motyvai. Eglė bus visiškai kitokia, bet tradiciškai kerinti ir šventiška.

Metai buvo sudėtingi, tad Kalėdos Kaune tegul bus ramios ir lengvos. Tai atspindi ir šių metų šūkis: „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“. Į Rotušės aikštę sugrįš šviesios spalvos, o čia vykdavusios veiklos ir pramogos iš kalėdinio miestelio persikels į virtualią erdvę ir miestiečių namus“, – pasakojo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Atsižvelgiant į šalyje galiojančius saugumo reikalavimus bei rekomendacijas, šįkart tradicinės miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikels į virtualią erdvę. Mažųjų kauniečių ypač pamėgtos edukacijos, dirbtuvėlės ir kitos veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų lauks internete: artimiausiu metu startuos interneto svetainė kaledos.kaunas.lt.

Šviesi, šventiška bei saldžią pasaką menanti pagrindinė miesto eglė kauniečių lauks iki pat Trijų karalių. Pasigrožėti ja ir pasimėgauti išpuoštu miestu saugiai, be didelių žmonių susibūrimų spės visi.

Įkvėpimo sėmėsi iš morengų

J. Šmidtienė atskleidė, kad inspiracija šių metų Kalėdų simboliui ją aplankė netikėtai. Namuose, smaližiaudama morengais, ji atkreipė dėmesį į dailią deserto tekstūrą. Žinoma tekstilininkė tiki, kad saldumynai yra neatskiriama švenčių dalis, ypač šių dienų kontekste, kai žmonės namuose praleidžia itin daug laiko.

„Norėjosi sukurti tokią, kuri būtų saldi, lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Dabar iš to ir gimsta Kauno kalėdų eglė“, – šypsodamasi pasakojo menininkė.

Bendradarbiaudama su Kauno kultūros centru, šiųmečius kalėdinio miestelio papuošimus menininkė kuria panaudodama 2018 metais miesto įsigytus šventinių dekoracijų pagrindus, karkasus bei detales. Kaip įprastai, intensyviuose darbuose talkina gausi savanorių komanda.

Pasak autorės, papuošimų gamyba jau eina į pabaigą. Kitą savaitę laukia didžiausias iššūkis – „morengines“ dekoracijas sujungti į bendrą visumą, Rotušės aikštę paversiančią saldžia kalėdine pasaka.

Koncertas tik TV ekranuose

Kasmet eglutės įžiebimas į Rotušės aikštę pritraukia tūkstančius žiūrovų, tačiau šiemet renginys vyks kitaip. Koncerto transliacija su garsiausiomis šalies scenos žvaigždėmis LRT televizijos eteryje prasidės lapkričio 28 d. 18 val.

Savo žinomiausius kūrinius dovanos Monique, Vidas Bareikis, Jazzu, Justinas Jarutis, „Saulės kliošas“, „The Roop“, Saulius Prūsaitis, Martynas Kavaliauskas ir Girmantė Vaitkutė.

„Švenčių laukimo pradžią pasipuošęs Kaunas skelbs ne tik skambiai įžiebdamas Kalėdų eglę, bet ir nutvieksdamas padangę įspūdingais fejerverkais. Kol kas išduosime tik tiek, kad jie vienu metu plykstelės net 6 skirtingose erdvėse. Fejerverkai puikiai daugumai kauniečių, tad saugiai pasidžiaugti reginiu jie galės neišeidami iš namų“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Papuoš tūkstančiai švieselių

Kalėdinę dvasią visame Kaune jau žadina įsibėgėję miesto puošimo darbai. „Lietučio“ girliandos sužibės virš pagrindinių miesto gatvių, o žiemiškai „apšerkšnijusiomis“ dekoracijomis pasipuoš Kauno tiltai. Tradiciškai švieselėmis pasidabins ir senamiesčio gatvės, Santakos parkas bei Smetonos alėja.

Rotušės aikštė kauniečius taip pat pasitiks gerokai šviesesnė nei anksčiau. Šiemet kur kas daugiau lempučių ir girliandų sužibs medžiuose, o aikštę supančių pastatų fasadus išryškins prožektorių šviesos.

„Aišku viena – nors šiemet gražiausios žiemos šventės bus kitokios nei įprastai, jas vis tiek pasitiksime šviesiai ir jaukiai, leisdami laiką artimiausių žmonių draugijoje, nesibūriuodami ir mėgaudamiesi pasipuošusiu miestu iki pat Trijų karalių“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Į naujai atgijusios Laisvės alėjos liepas jau „nutūpė“ daugiau kaip 12 tūkst. švieselių, traukiančių praeivių žvilgsnius. Netrukus beveik šimtas šviečiančių eglučių sužibs ir klombose prie Kauno miesto savivaldybės pastato.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content