Kaune griežtinama kontrolė dėl karantino režimo: dėmesio sulauks ir verslo organizacijos

Taisyklingas kaukių dėvėjimas, socialinės distancijos laikymasis ir kiti karantino laikotarpiu taikomi reikalavimai elementarūs, tačiau kritiškai svarbūs, siekiant suvaldyti COVID- 19 proveržį. Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai drauge su policijos pareigūnais, šauliais ir kitų institucijų specialistais sutelkė jėgas griežtesnei kontrolei dėl karantino režimo.

Apeliuoja į sąmoningumą

„Artimiausiu metu bus akylai stebima, kaip gyventojai ir verslas laikosi įsigaliojusių reikalavimų. Įvairiose Kauno vietose per garsiakalbį skelbiama informacija dėl būtinybės dėvėti kaukes, laikytis socialinės distancijos, nesibūriuoti. Viešojo transporto kontrolieriai didelį dėmesį skiria keleiviams, o maitinimo įstaigose pareigūnai jau pradėjo fiksuoti pirmuosius pažeidimus.

Nėra tikslo bausti. Siekiame tik vieno – paakinti gyventojus ir organizacijas rimtai pažiūrėti į esamą situaciją ir prisidėti ją suvaldant. Dabar tikrai ne laikas žaisti savo bei aplinkinių sveikata ar net gyvybe, todėl prašome kauniečių elgtis sąmoningai ir atsakingai“, – teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Visą ilgąjį Vėlinių savaitgalį tiek šauliai, tiek ir policija dirbs masinio susibūrimo vietose. Prie kapinių budės pareigūnų ekipažai, kurie ne tik reguliuos eismą, bet ir stebės, ar gyventojai dėvi kaukes.

Sutelkė bendras pajėgas

„Įvairios institucijos telkiame jėgas tam, kad maksimaliai visapusiškai apsaugotume kiekvieną gyventoją. Šį ilgąjį savaitgalį vėl laukia iššūkis – daugelis gyventojų lankys artimųjų kapus. Kaip ir kiekvienais metais, užtikrinsime eismo saugumą kapinių prieigose, o šalyje esant tokiai situacijai – papildomai stebėsime ir kontroliuosime kaukių dėvėjimą ir buriavimąsi grupėmis.

Apskritai nuo šiol įvairiose miesto erdvėse vis dažniau gyventojai girdės garsinius raginimus su Lietuvos policijos priminimais dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, nesibūriuoti didelėmis grupėmis bei, žinoma, saugoti save ir vieni kitus. Belieka tikėtis, kad ir patys gyventojai bus supratingi bei sąmoningi“, – apie didėjantį policijos pareigūnų dėmesį karantino sąlygų laikymuisi sako Kauno apskrities policijos vadovai.

Dėmesys viešajam transportui

Viešasis transportas – dar vienas „karštas taškas“, kuriame miestiečiams privalu paisyti reikalavimų dėvėti kaukes ir išlaikyti saugius atstumus.

„Kontrolieriai atidžiai stebės, ar keleiviai dėvi kaukes, ar laikomasi saugių atstumų. Visų labai prašome viešajame transporte kaukes dėvėti tinkamai, kad jos dengtų burną ir nosį. Nebūkime „pinokiais“ – saugokime save ir aplinkinius“, – keleivių prašė P. Keras.

Nors pastaruoju metu viešajame transporte keleivių sumažėjo maždaug trečdaliu, tačiau retinti maršrutų neplanuojama. Taip siekiama užtikrinti, jog žmonėms būtų užtektinai vietos vykti autobusais ir troleibusais saugiu atstumu vieniems tarp kitų.

Vyksta reguliarūs patikrinimai

Epidemiologai pripažįsta, kad padidintos rizikos vieta virusui plisti išlieka kavinės bei pasilinksminimo vietos. Čia patikrinimus rengia tiek savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, tiek ir mieste patruliuojantys Kauno policijos pareigūnai.

Jau pirmąją dieną patikrinta daugiau kaip pusšimtis restoranų, naktinių klubų, lošimo namų bei kitų pramogų ir laisvalaikio vietų. Panašu, jog kauniečiai įvertino galimas rizikas. Anot pareigūnų, baruose lankytojų skaičius drastiškai sumažėjęs.

„Daugumoje kavinių – vos keletas lankytojų. Senamiestyje nebedirba nė vienas naktinis klubas. Tiesa, nustatėme vieną pažeidimą restorane, kuomet barmenė darbo vietoje buvo be kaukės. Jos laukia vizitas į mūsų skyrių. Taip pat prižiūrime, ar saviizoliacijoje esantys asmenys laikosi jiems taikomų reikalavimų“, – komentavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rimantas Vilimas.

Kasdien atnaujinamą statistiką, naujienas ir kitą aktualią informaciją apie COVID-19 Kauno mieste drauge su rekomendacijomis gyventojams galima rasti internete: svarbu.kaunas.lt

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content