Medicinos technologijų sektoriaus žaidėjai Kaune: „Turime gerą vaizduotę ir ją nuolat laviname“

Medicinos technologijų (MedTech) verslas yra vertinamas kaip vienas iš prioritetinių ir didelį potencialą turinčių sektorių Kaune. Potencialą šiam sektoriui plėtotis ir augti sukuria ne tik Kauno technologijų (KTU) bei Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai, bet ir čia jau veikiančių medicinos inovacijas kuriančių kompanijų sinergija, verslo ir mokslo partnerystės, Kaune gyvenantys talentingi specialistai. Vieni tokių – UAB „Vaizduotė“, suvienijusi inovatyvių technologijų vystytojus, šiuo metu dirbančius prie perspektyvių ne tik medicinos, bet ir gynybos srities technologijų.

Įmonės priešistorė prasidėjo nuo startuolių kūrėjų, daugiau kaip dešimtmetį dirbusių MedTech sektoriuje ir vysčiusių inovatyvias medicinos technologijas. Vienas tokių startuolių buvo UAB „Vittamed“ – kartu su prof. A. Ragausku ir komanda kurtos ir tobulintos neinvazinės neuro-diagnostikos technologijos. Vėliau sekė sėkmingai įgyvendintas ne vienas technologijų vystymo projektas, finansuotas Europos Komisijos, NASA, DLR (Vokietijos Kosmoso agentūros), atlikti klinikiniai tyrimai tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijos šalyse, Šveicarijoje, JAV. Pagaliau, įmonei pritraukus 10 milijonų USD investiciją, jos valdymas  persikėlė į JAV, ji pervadinta į „Boston Neurosciences Inc.“, o sėkmės paskatinti lietuviai nusprendė imtis kitų įdomių projektų, kurių idėjos jau kuris laikas sukosi galvoje.

Inovacijų raktas – vaizduotė

„Nusprendėme UAB „Vaizduotė“ pasitelkti inovatyvių technologijų vystymui – juk vaizduotės tam tikrai reikia.  Komandos nariai atsinešė sukauptą ilgametę ne tik vadybinę, sertifikavimo, bet ir inžinerinę technologijų vystymo patirtį; tiek elektroninių sistemų (aparatinės ir programinės įrangos), tiek precizinės mechanikos, robotikos ir mechatronikos, sensorikos bei signalų apdorojimo kompleksiniais algoritmais, mašininio mokymosi ir panašias kompetencijas,“ – apie „Vaizduotės“ veiklos pradžią pasakoja jos vadovas Edvardas Satkauskas.

Pradėjusi kaip technologijų vystymo paslaugas teikianti įmonė su specializacija medicinos įrangos, jutiminių sistemų ir robotikos sprendimų kūrime, šiuo metu kompanija su partneriais vysto įdomias ir perspektyvias ne tik medicinines, bet ir gynybos srities technologijas.

Kaunas patraukia kompetencijomis ir išskirtine infrastruktūra

Paklaustas, kuo Kaunas yra palankus tokios krypties veikla užsiimančiam verslui, E. Satkauskas pirmiausia mini akademinius partnerius, turinčius kompetencijas, infrastruktūrą, suteikiančius išsilavinimą būsimiems (ir esamiems) darbuotojams: „Mūsų sritis reikalauja tarpdisciplininių technologinių bei medicininių kompetencijų, išskirtinės infrastruktūros. Kaune turime du stiprius universitetus – KTU ir LSMU, kurių prioritetinės mokslo bei technologijų vystymo kryptys puikiausiai atitinka mūsų įmonės poreikius. Be to, šios kompetencijos gimdo ir vis daugiau startuolių, kuriems savo ruožtu reikia daugiau paslaugų iš skirtingų industrijų (prototipavimo, laboratorinių tyrimų, klinikinių tyrimų, dizaino, medžiagų ir t. t.). Taip plečiantis visai ekosistemai miestas palaipsniui tampa vis geresne ir geresne vieta MedTech pramonei, kur koncentruojasi tikslinės kompetencijos. Manau, ši kryptis yra tikrai labai perspektyvi, kurianti didelę pridėtinę vertę tiek Kaunui, tiek visai Lietuvai“.

Platus projektų spektras

Kompanija gali kalbėti ne apie visas savo kuriamas technologijas – kai kurių užsienio klientams teikiamų technologijų vystymo paslaugų atskleisti negalima dėl konfidencialumo sutarčių. O tarp pristatomų pavyzdžių – futuristiškai skambantys projektai ir ambicingos inovacijos: pavyzdžiui, su partneriu UAB „Inovatyvi medicina“ kuriama robotinė sistema kraujagyslių chirurgijai, rinkoje teturinti vieną realų konkurentą (korporacija „Siemens“ jį pernai nupirko už 1,1 mlrd. EUR) ir dar kelias šiuo metu vystomas konkuruojančias technologijas.

„Mums kol kas puikiai sekasi, manome, kad einame teisingu keliu ir į šią technologiją investuojame tikrai daug,“ – šypsosi E. Satkauskas.

Kitas projektas – su UAB „Emplastrum“ kuriamas inovatyvus žvynelinės gydymui skirtas UV šviesos terapijos prietaisas – kokio rinkoje nėra. Bendradarbiaujant su Santaros klinikomis kuriamas išmanusis operacinio lauko apšvietimo sprendimas, 3D technologijomis gaminamų ortopedinių įtvarų technologija. Bendradarbiaujama ir su LSMU, MedTech startuoliais, kuriamos technologijos krašto apsaugos poreikiams.

MedTech inkubatorius

„Kas veda kompaniją į priekį? Tai, kas užkoduota jos pavadinime: vaizduotė, – tvirtina E. Satkauskas.

„Turime gerą vaizduotę ir ją nuolat laviname. Šiuo metu investuojame išties daug laiko ir lėšų į kuriamus prototipus, tad, natūralu, ateityje tikimės, kad jie pavirs produktais ir generuos solidžią grąžą“.

Komanda tiki, kad „Vaizduotės“ kuriamos technologijos taps ateities sėkmės istorijomis, kurios savo ruožtu paskatins naujų technologijų bei produktų vystymą. O pačią kompaniją regi kaip savotišką MedTech inkubatorių, kuriame gimsta inovatyvios technologijos, vėliau virstančios inovatyviais produktais rinkoje.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content