Kauno aviacijos šventė keičia kursą: iš aerodromo keliasi miesto viešąsias erdves

Tradicija tapusi Kauno aviacijos šventė sugrįžta nauju formatu. Iš Aleksoto S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo šiemet ji keliasi į skirtingas erdves ir jau šį šeštadienį (rugpjūčio 29 d.) kvies kauniečius pakelti akis į dangų visame mieste. Įspūdingoje nemokamų renginių programoje – gausios Lietuvos aviatorių pajėgos ir ypatingas svečias iš užsienio, karšto oro balionai, parašiutininkų šuoliai, aviamodelių pasirodymai bei ekspozicijos ir kiti kvapą gniaužiantys šou elementai.

Renginiai visą dieną

Organizatoriai ypatingą reginį aukštybėse žada ne tik miesto centre, bet ir kitose aviacijos lopšiu tituluojamo Kauno dalyse – Aleksote, Vilijampolėje, Žaliakalnyje, atnaujintame Draugystės parke ir kitur.

Šventinė programa startuos atgimusioje Vienybės aikštėje, kur bus galima išvysti „RC Air Shows“ komandos radijo bangomis pilotuojamus aviamodelius. Stebėti jų šou kauniečiai ir miesto svečiai galės visą dieną, mat šie pasirodymai kartą per valandą vyks iki pat šeštadienio vakaro.

Taip pat čia įsikurs savo gabaritais stebinančio „Extra 300“ aviamodelio ekspozicija. Triskart pasaulio čempionas Donatas Paužuolis savo virtuoziškus muzikalius pasirodymus danguje su šiuo radijo bangomis valdomu lėktuvu šeštadienio vakarą surengs Santakos parke.

Aviacijos šventės garsas ir vaizdai šįkart aprėps ir miegamuosius miesto mikrorajonus. Antai Marijampolės aeroklubo parašiutininkai nusiteikę maloniai nustebinti kauniečius savo nusileidimais netikėtose vietose. Žemėn tupiančius parašiutų kupolus bus galima išvysti VDU „Rasos“ gimnazijos sporto aikštyne, Aukštaičių gatvėje ir Draugystės parke.

Padangę virš Kauno planuoja išmarginti ryškiaspalviai oro balionai. Savo skrydžių trajektorijas iš Aleksoto į Lampėdžius ir atgal Nemunu ligi Santakos brėš motoparasparniai. Vakarėjant jie surengs ir specialią staigmeną – nusileidimą Santakos parke su rekordinio dydžio trispalve.

Svečiuose – oro akrobatikos asas

Šeštadienį kauniečius savo meistrišku pasirodymu tradiciškai sveikins tikri lietuviškų padangių asai – lakūnų grupė ANBO. Jų pasirodymai bus matomi net iš 9 Kauno vietų ir kiekvienoje jų garsūs pilotai atliks po 27 kilpas. Ši programa dedikuojama Laisvės dienai, kuri, minint sovietų kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 27 metų sukaktį, bus švenčiama paskutiniąją rugpjūčio dieną. 

Kad šeštadienis Kaune dedikuotas aviacijai abejonių tikrai neliks po vieno įspūdingiausių renginio pasirodymų. Jį oro erdvėje virš Kauno atliks keturių pilotų grupė ANBO drauge su kviestiniu svečiu iš Jungtinės Karalystės – daugkartiniu Didžiosios Britanijos oro akrobatikos čempionu Mark Jefferies. Penkių lėktuvų eskadrilė danguje išraižys milžinišką užrašą, kuris taps malonia staigmena kiekvienam kauniečiui ir ne tik.

Vakare garsus svečias Kauno žiūrovams dovanos ypatingą naktinę akrobatinę programą lėktuvu „Extra 330“, skraidindamas prie sparnų pritvirtintus fejerverkus. Šis aukštojo pilotažo pasirodymas virš Lampėdžio ežero vainikuos šventinę dieną.

Patys nekantriausieji, laukdami šventinės dienos, jau nuo ketvirtadienio galės Kauno „Akropolyje“ iš arti apžiūrėti lietuviško sklandytuvo „LAK 17B MINI“ modelį bei pabendrauti su jo gamintojais.

Greta lėktuvų – motociklų fiesta

Tą pačią dieną į Kauną sugrįš ir didžiausia Baltijos šalyse jau 21-oji motociklininkų fiesta „Bike Show Kaunas“. Vidurdienį plieninių žirgų šeimininkai rinksis į Rotušės aikštę ir tradiciškai ilga kolona apjuos miestą, riedėdami pagrindinėmis gatvėmis. 

Sugrįžę į senamiestį, dalyviai drauge su kauniečiais linksminsis šventiniame koncerte. Scenoje pasirodys grupės „Biplan“, „Colours of Bubbles“ ir svečiai iš Latvijos „3Live Project“. Taigi pramogų šventinėje savaitgalio programoje ras kiekvienas.

Šventės lankytojų patogumui bus sudaryta galimybė automobilius parkuoti abiejose Jonavos gatvės pusėse, atkarpoje nuo vadinamojo „Lituanicos“ žiedo iki Varnių tilto, lygiagrečiai važiuojamajai daliai viena eile, išskyrus viešojo transporto stoteles ir įvažas.

Išsamią šventinių renginių programą galima rasti internete: http://bit.ly/svente2020. 

Priklausomai  nuo oro sąlygų pasirodymų laikas gali keistis.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content