Atnaujintas Kauno kultūros centras kviečia į pasikeitusias erdves

Kauno kultūros centras pasiruošęs lankytojus ir atlikėjus priimti į modernias ir atsinaujinusias erdves. Pastato rekonstrukcijai skirti 3 mln. eurų iš Europos Sąjungos fondų ir Kauno miesto savivaldybės biudžeto. Projektas įgyvendintas ne tik renovuojant patalpas bei pastato išorę, bet tuo pačiu iš esmės pertvarkant įstaigos veiklas. Gerokai pasikeitusios erdvės tapo patrauklesnės menininkams, kolektyvams bei lankytojams.

Vietoje aikštelės – jauki terasa

Kauno kultūros centro atnaujinimo idėja gimė bemaž prieš dešimtmetį ir per ilgą laiką jau tapo gerokai įsisenėjusi, tačiau pastaruoju metu ši įstaiga sulaukė išskirtinio dėmesio. Įsibėgėję darbai nesustoja ir toliau. Rekonstrukcija jau atlikta pastato viduje, o netrukus kelsis ir į išorę – bus restauruojamas fasadas, smulkūs apdailos elementai bei sumontuotas šio išskirtinės architektūros objekto apšvietimas. Pasak Kauno kultūros centro direktorės Klaudijos Aleksandravičiūtės, iki 2022 m., kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine, tikimasi galutinai pabaigti visus tvarkybos darbus.

Seniau, iškritus didesniam kritulių kiekiui, lietaus vanduo prasiskverbdavo vidun, todėl pirmiausia atnaujinta Kultūros centro stogo danga, vandentiekio ir šildymo sistemos. Taip pat patalpose sumontuota šiuolaikiška ventiliacijos įranga, užtikrinanti sklandžią oro cirkuliaciją renginių metu. Pastatas taip pat pasipuošė naujais langais, atrestauruotos pagrindinės durys, vedančios į Kęstučio gatvę ir Vytauto prospektą.

Nuo šiol vasaros sezonu Kauno kultūros centro vidiniame kiemelyje veikia naujai įrengta terasa, kuri anksčiau tarnavo kaip automobilių stovėjimo aikštelė ir prieglauda įvairiems rakandams. Pastate įsikūrusi kavinė „Vytautas / Kęstutis“ veikia viduje, bet šiltuoju metų laiku aptarnauja ir į koncertus, kolektyvų repeticijas bei pasikalbėjimų vakarus susiburiančius lankytojus. Terasoje įrengtas transformuojamas stogas, kurį prireikus galima greitai išskleisti apsaugant svečius nuo lietaus.

Kokybiškos erdvės menui

Į rekonstruotas patalpas užėjusius lankytojus maloniai nustebins centro šiuolaikiškumas susipynęs su išsaugotais autentiškais elementais. Nepaisant visų naujovių, pastate tebėra išlikę istoriniai stiklo vitražai, restauruotos senosios grindys.

Didžiausi pokyčiai – Didžiojoje salėje: patalpos perdažytos, pakeista susidėvėjusi grindų danga. Siekiant pagerinti matomumą žiūrovams, pereita prie amfiteatrinio kėdžių išdėstymo. Atnaujinta garso ir šviesos technika leidžia mėgautis kokybiškais atlikėjų pasirodymais scenoje.

Pasak legendos, 1938 m. pastačius pastatą, po grindimis buvo sudėtas stiklo šukių sluoksnis, manant, kad tai pagerins visos patalpos akustiką. Per ankstesnes renovacijas jos buvo pašalintos ir tai galimai lėmė suprastėjusį skambesį Didžiojoje salėje, todėl šįkart, atnaujinant patalpas, didelis dėmesys skirtas kokybiškai garso sklaidai. Dabar koncertuose ir kituose renginiuose žiūrovai ir atlikėjai galės mėgautis puikia akustika.

Kultūros centras taip pat įsigijo naują „Steinway & Sons“ fortepijoną, tapusį pagrindiniu Didžiosios salės akcentu. Šio gamintojo instrumentai yra unikalūs, kuriami pasitelkiant senas ir laiko patikrintas technikas. Tikimasi, kad fortepijonas išplės Kultūros centre vykstančių klasikinės muzikos koncertų įvairovę.

„Atnaujintos KKC patalpos tapo tinkamesnėmis kolektyvų ir menininkų veikloms. Dabar turime galimybę organizuoti kino seansus Didžiojoje salėje ar net filmuoti televizijos projektus – „Kitokius pasikalbėjimus“, „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“. Kūrybininkus čia pasitinka aukšto lygio repeticijų erdvės, daugiafunkcė Didžioji salė, patogūs užkulisiai su grimerine patalpa bei persirengimo kambariais. Kauno kultūros centro Įstaigos darbuotojai taip pat įsikūrė pertvarkytose administracinėse patalpose.

Daugiausia džiaugsmo suteikia tai, kad mūsų erdvės atsivėrė žmonėms, turintiems judėjimo negalią – įrengtas liftas, keltuvai. Tokie pokyčiai padarė kultūrinius renginius ir repeticijas prieinamus visiems“, – apie permainas kalbėjo Kauno kultūros centro vadovė.

Renginių gausa

Modernizavus turimas erdves, atsinaujinęs Kultūros centras lankytojus kviečia dalyvauti naujose ir kokybiškose veiklose. Sudarytos galimybės organizuoti plataus spektro renginius: koncertus, diskusijas, spektaklius bei kitų meno sričių pasirodymus.

Šiuo metu pastate įsikūrę 15 meno kolektyvų – nuo modernaus šokio iki kauniečiams gerai pažįstamo Kazio Binkio teatro. Čia miestiečiai taip pat gali susipažinti su fotografijos, architektūros ir elektroninės muzikos kūrimo subtilybėmis. Būtent tokia užsiėmimų gausa parodo, kad šiuolaikiniai ir tradiciniai menai gali vieni kitus papildyti.

Šiuolaikinis šokis, dainavimas, foto studijos kūrybiniai užsiėmimai, edukacijos vaikams – tai tik dalis veiklų, kurias pažinti iš arčiau siūlo atsinaujinęs Kauno kultūros centras. Lankytojai taip pat gali patekti į ekskursijas po centro erdves, kuomet gidai pasakoja apie aštuoniasdešimtmetį skaičiuojančio centro veiklas, tarpukario ir šiuolaikinės kultūros epochas ir kitas istorines įdomybes.

Pastato sienos mena įvairius klubus, biblioteką, teatro studiją, vokiečių gestapą ir kai kam dar atmenamus sovietmečiu veikusius Profsąjungų kultūros rūmus. Šiomis dienomis jo istorija, persipynusi su modernizmu, toliau pasitarnauja Kauno kultūriniam gyvenimui.

Kultūros centras tapęs visuomenės traukos vieta. Čia vyksta kino festivaliai, „TEDxKaunas“ diskusijos, klasikinės ir elektroninės muzikos vakarai. Nepaisant skirtingų pomėgių, kiekvienas lankytojas gali atrasti jį dominančią meno rūšį šiose erdvėse. Daugiau apie vykstančius renginius galite sužinoti kalendoriuje, kurį rasite čia: http://kaunokulturoscentras.lt/

 

Nuotraukų autor. Kauno kultūros centras

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content