Kauno taryba pritarė geriamojo vandens kainos korekcijoms

Artimiausiu metu Kaune simboliškai keisis geriamojo vandens kaina. Tokiam Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įpareigojimui antradienį vykusiame nuotoliniame posėdyje pritarė Kauno miesto taryba. Pokytis kauniečius palies beveik nejuntamai, mat praėjusiais metais vanduo Kaune buvo atpigintas 6 centais už kubinį metrą ir iki šiol išlieka vienas pigiausių šalyje.

VERT sprendimu, tiek Kaune, tiek visame „Kauno vandenų“ aptarnaujamoje teritorijoje geriamojo vandens kaina pakis 1–2 centais. Toks pokytis atsirado dėl to, kad vandens kaina sumažinta 1 centu, o nuotekų – 2 ct padidinta, todėl bendrai gyventojai pajus apie 1 cento skirtumą už 1 kub. m.

„Sprendimas keisti vandens kainą nepriklauso nuo mūsų ar miesto politikų. Tas pokytis pavieniams kauniečiams ar šeimoms bus minimalus. Tačiau būtent jis „Kauno vandenims“ leis dar aktyviau investuoti į vandens kokybės gerinimą, vandenviečių plėtrą, atnaujinimą bei tęsti svarbius pradėtus projektus, kad visus miesto gyventojus pasiektų tik kokybiškas vanduo. Neslepiame, jog tikrai matome nemažai vietos, kur galime tobulinti savo paslaugas bei plėsti infrastruktūrą ir tai darome išties dideliais mastais“, – teigė bendrovės „Kauno vandenys“ vadovas Ramūnas Petras Šulskus.

Remiantis naujausiais skaičiavimais, vidutiniškai vienas namų ūkis per mėnesį suvartoja apie 5 kubinius metrus vandens ir už vandenį bei nuotekas per mėnesį sumoka apie 7,5 euro. Taigi po kainos pasikeitimo daugiabutyje gyvenanti šeima per mėnesį mokės maždaug 5 centais daugiau nei pernai, bet vis dar ženkliai mažiau nei mokėdavo 2018 metais.

Kauno miesto tarybos pritarimas tokiam sprendimui – daugiau formalumas. Net jei miesto politikai nepritartų Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos siūlomam kainos pakeitimui, įstatymai suteikia galią šiai institucijai bet kokiu atveju nustatyti kainą vienašališku sprendimu.

Beje, atnaujinta geriamojo vandens kaina palies ne tik Kauno miesto gyventojus. Ji pateikta tvirtinti ir Kauno rajono tarybai.

Lyginant su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais, Kaune tiekiamo geriamo vandens kaina viena mažiausių.

Šiuo metu „Kauno vandenys“ vykdo geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukciją ir plėtrą, stato dar vienus vandens gerinimo įrenginius, kurie leis sumažinti vandenyje esančių natūralių medžiagų – mangano ir geležies – kiekį. Dėl to tinkluose nebesikaups ir vartotojų vamzdynų nepasieks nuosėdos.

Taip pat augant vandens suvartojimui ir gamtai diktuojant sąlygas, bendrovės „Kauno vandenys“ planuose numatyti penki nauji gręžiniai Kleboniškio ir Vičiūnų vandenvietėse.

R. P. Šulskus pastebėjo, kad pernai vasarį Kaunas patvirtino net 6 ct mažesnį tarifą, tad šiųmetis kainos pokytis vos 1 ct už kubinį metrą gyventojams neturėtų būti itin juntamas. Juolab kad pastaruoju metu visuomenėje pastebimas socialinės atsakomybės suaktyvėjimas, gyventojams skatinant vieni kitus tausoti vandenį, ypač atsakingai jį vartoti želdynų laistymui. Tiesa, realybėje skaičiai kol kas nemažėja.

Per dieną „Kauno vandenys“ vartotojams patiekia daugiau kaip 67 tūkst. kub. m vandens. Per 2019 metus kauniečiai ir Kauno rajono gyventojai iš viso suvartojo daugiau kaip 18 mln. kub. m vandens. 2018 metais vandens suvartojimas buvo šiek tiek mažesnis – 17,7 mln. kub. m.

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content