Kaunas kviečia: „Elkis protingai – būk namie!“

Dėl pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos Lietuvoje pratęstas karantinas skatina į problemą žvelgti ne tik rimtai, bet ir kūrybiškai. Kauno savivaldybė, sulaukusi lauko reklamos agentūrų ir kelių spaustuvių palaikymo, startuoja su socialine kampanija „Elkis protingai būk namie!“. Didžiuliais stendais visame mieste ir dideliu tiražu atspausdintais specialiais leidiniais siekiama užtikrinti, kad aktuali informacija pasiektų net ir tuos kauniečius, kurie neturi prieigos prie interneto.

Skelbia plačiai ir garsiai

Per artimiausias keletą dienų gyventojams bus išplatinta 100 tūkst. lankstinukų su trumpai ir aiškiai apibendrinta informacija, kuri aktuali tiek senjorams, tiek ir dirbantiesiems, taip pat šeimoms su vaikais bei sugrįžusiems iš svetur.

Viešojo transporto stotelės, lauko ekranai, stendai taip pat jau puošiasi socialinėmis reklamomis, kuriomis su Kaunui būdingu žaismingumu skatinamas žmonių sąmoningumas karantino laikotarpiu.

„Norime pasiekti kuo daugiau kauniečių, todėl savo žinutę skelbiame plačiai ir garsiai. Ji turi būti matoma ir girdima visiems. Įvairiose Kauno vietose atsiras iš viso per pusantro šimto lauko reklamų su labai aiškiu šūkiu: „Elkis protingai – būk namie!“ Tikimės, kad jas pamačiusieji išties susimąstys patys ir paskatins taip elgtis savo namiškius, draugus bei kitus artimuosius. Tuo pačiu pavadinimu išleista karantino rekomendacijų atmintinė jau greitai pasieks gyventojų pašto dėžutes. Tai vieningo komandinio darbo, talkinant miesto verslams, rezultatas“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Reklamos bendrovės ir paštas

Prie šios kampanijos įgyvendinimo geranoriškai prisidėjo net 11 verslo įmonių. Savo valdomus plotus nemokamai suteikė lauko reklamos nuoma užsiimančios įmonės „Clear Channel Lietuva“, „Gijota“, „Neoreklama“, „Reklamos arka“, „LT Advert“, „Katos studija“ ir „BVA“.

Spaustuvės paslaugas teikiančios bendrovės „Vitae Litera“ ir „Spaudera“ atspausdino į kauniečių namus keliaujančias atmintines. Dalį popieriaus padovanojo įmonė „Libra Vitalis“.

Prie iniciatyvos iniciatyviai prisideda ir „Lietuvos paštas“ – darbuotojai rūpinasi, kad 100 tūkst. skrajučių per itin trumpą laiką pasiektų kauniečių pašto dėžutes. Taip pat imasi visų priemonių, kad pristatomos spaudos paviršiai būtų saugūs – laiškininkai naudoja apsaugines pirštines, dezinfekantus bei kaukes.

Priminimai ir pasiūlymai kauniečiams

Nors apie karantino sąlygas transliuojama visais įmanomais kanalais, tačiau vis dar atsiranda žmonių, kurie pilnai nesupranta pandemijos grėsmės. Lauko reklamomis siekiama keisti šių žmonių požiūrį bei priminti, kad šiuo metu saugiausia likti namuose.

Informacija atsiranda svarbiausiose miesto erdvėse – parkų, vaikų žaidimo aikštelių ir stadionų prieigose bei judriausiose miesto gatvėse. Taigi, jei pamatėte priešais save iškilusį reklaminį skydą, vadinasi, elgiatės ne taip, kaip šiuo metu derėtų.

Gausiai platinamose atmintinėse susisteminta visa svarbiausia informacija apie saviizoliaciją ir karantiną, pateikiami miestiečiams aktualūs kontaktiniai duomenys bei patarimai apie apsisaugojimo būdus.

Leidinyje taip pat aprašytos Kauno miesto ir kultūros įstaigų iniciatyvos, kviečiančios turiningai leisti laiką namuose. Karantino metu savo virtualius fondus atveria bibliotekos, teatrai, kino festivaliai ir miesto muziejai. Kauniečiai galės pasinerti į kiną, el. knygas, tinklalaides, spektaklius, parodas ar virtualius turus po kultūrines erdves neiškeldami kojos iš namų.

Galimybė atsispausdinti namuose

Sudėtingoje situacijoje svarbiausia, kad reikalinga informacija pasiektų kuo daugiau žmonių. Kauniečiai kviečiami dalintis elektronine lankstinuko versija su artimaisiais ir draugais, o atspausdintas kopijas pakabinti daugiabučių laiptinėse ar kitose viešosiose vietose, saugiai perduoti greta gyvenantiems vyresnio amžiaus žmonėms.

„Padėdami vieni kitiems, dalindamiesi informacija, įspėdami ir patardami galime pasiekti, kad mūsų miesto žmonės būtų tinkamai informuoti, jaustųsi saugūs ir išliktų ramūs. Daugybė kauniečiu jau iki šiol savaip prisideda prie šio tikslo, tad kviečiame prisijungti ir kitus“, – kalbėjo vicemeras A. Palionis.

Karantino atmintinę skaitmeniniu formatu galima atsispausdinti namuose parsisiuntus internetu

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content