Karantinas – privalomas visiems: kauniečiai gali pranešti apie pažeidimus

Sugriežtintų karantino sąlygų laikymasis gyvybiškai svarbus siekiant užkirsti kelią COVID-19 viruso plitimui. Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, padedami policijos patrulių, jau kelias savaites akylai stebi situaciją Kauno mieste. Prisidėti prie pareigūnų darbo gali ir patys kauniečiai, fiksuodami galimus piktnaudžiavimo atvejus specialioje interneto platformoje.

Interneto svetainėje svarbu.kaunas.lt kauniečiai jau kuris laikas gali rasti ne tik atsakymus į Kauno gyventojams aktualius klausimus, bet ir siūlyti savo savanorišką pagalbą bei pranešinėti apie mieste pastebėtus galimus karantino tvarkos pažeidimus. Pastarieji fiksuojami Savivaldybės įmonės „Kauno planas“ parengtoje GIS platformoje (bit.ly/mapkaunas), užpildant anoniminę anketą.

„Nuo karantino pradžios sulaukta dešimčių pranešimų apie taisyklių nepaisymą. Dauguma jų pasitvirtino. Dažniausiai informacija buvo susijusi su verslo įmonėmis, tačiau pasitaikė ir nemažai atvejų apie fizinius asmenis. Žmonės vis dar linkę būriuotis viešose vietose, miesto parkuose bei kitose žaliosiose erdvėse, ne visada paiso reikalavimų ir parduotuvėse. Jiems buvo primintos karantino sąlygos. Už pasikartojančius nusižengimus ar tyčinį karantino tvarkos nesilaikymą gali būti skiriamos atitinkamos baudos“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rimantas Vilimas.

Pašnekovas pripažino, kad įspėjimai ir paraginimai turi teigiamą poveikį. Dauguma juridinių asmenų iškart po įspėjimų nutraukė veiklą, kaip tai numato visoje šalyje vienodai galiojanti karantino tvarka.

Taigi, užuot puolus bausti, kol kas Kauno mieste dažniau pasitelkiama būtent žodinė prevencija. Šią funkciją jau kuris aktyviai vykdo policijos pareigūnai, o šį savaitgalį gausiomis pajėgomis prisijungė ir mieste patruliavę šauliai. Gyventojams primintos rekomendacijos viešose vietose dėvėti apsaugines kaukes, būriuotis ne daugiau kaip po du asmenis (išskyrus vienos šeimos narius), nesinaudoti lauko treniruokliais, neiti į vaikų žaidimų aikšteles.

Pasak R. Vilimo, interneto platformoje numatyta galimybė pranešti apie pastebėtus galimus pažeidimus, susijusius su šiuo metu galiojančiais draudimais. Vartotojai anketoje turi pasirinkti vieną iš nurodytų sričių, trumpai aprašyti aplinkybes, gali prisegti nuotrauką ir tiksliai pažymėti tašką žemėlapyje, jei nėra konkretaus adreso.

„Prašome kauniečių, prieš siunčiant pranešimą, objektyviai įvertinti turimus duomenis, jų pagrįstumą ir svarbą. Norime, kad ši platforma netaptų „skundų lenta“, bet būtų realiai naudingas įrankis siekiant maksimaliai užtikrinti karantino laikymąsi tiek įvairiose organizacijose, tiek ir tarp žmonių. Galiausiai pagal gaunamą informaciją galime lengviau matyti žmonių dažniau lankomas vietas, kad galėtume operatyviau reaguoti užkardydami didesnius susibūrimus, – kalbėjo R. Vilimas. – Būdami sąmoningi ir pilietiški, galime svariai prisidėti apsaugant save ir aplinkinius.“

Už karantino sąlygų nepaisymą numatyta griežta administracinė atsakomybė: baudos fiziniams asmenims siekia iki 560 Eur, o juridiniams – iki 3000 Eur.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content