Miesto dovana naujagimius Kaune pasiekia ir per karantiną

Nuo kovo vidurio Lietuvoje paskelbus karantiną, šalies savivaldybėse sustabdytas gyvas asmenų aptarnavimas, trumpam stabtelėjo ir kūdikių kraitelių dalinimas. Vis dėlto sprendimas surastas. Vaiko registraciją bei kitus formalumus tėveliai sėkmingai tvarko internetu, tad jau nuo šios savaitės kraiteliai saugiai pristatomi tiesiai į pagausėjusius namus.

Įregistruoti vaiko gimimą, deklaruoti jo gyvenamąją vietą Kauno mieste ir užpildyti prašymą dėl vienkartinės išmokos galima per Elektroninius valdžios vartus adresu: https://epaslaugos.kaunas.lt/. Vaiko gimimo įrašą liudijantis išrašas bus atsiųstas gyventojo nurodytu elektroniniu paštu.

„Jau kelios dešimtys šeimų Kauno dovanų sulaukė atkeliaujančių tiesiai į namus. Vengiant tiesioginio kontakto ir saugant mūsų mažuosius kauniečius, patys susisiekiame su tėvais telefonu ir susitariame dėl kūdikio kraitelio pristatymo. Nors šiuo metu situacija visoje šalyje išties neeilinė, siekiame pasveikinti mažylius su gimimu, kad visi nauji kauniečiai augtų laimingai. Dar kartą raginame gyventojus saugoti save bei aplinkinius ir likti namuose“ – pasakojo Kauno miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo ir informavimo skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Visi kauniečiai, kuriems turėtų priklausyti kūdikio kraitelis, gali  kreiptis į Klientų aptarnavimo skyriaus Interesantų priimamąjį elektroniniu paštu [email protected] arba skambinti telefono numeriais 8-612 90589, 8-671 43921. Visi prašymai bus nedelsiant išnagrinėti.

Nuo 2020-ųjų kūdikio kraitelius gauna visi kauniečiai, per tris mėnesius užregistravę savo atžalas Kauno mieste. Taip pat galioja reikalavimas, kad ir patys tėvai būtų deklaravę gyvenamąją vietą čia ne mažiau nei tris mėnesius iki kūdikio gimimo.

„Galbūt nuskambės kiek poetiškai, tačiau tėvelius su naujagimio atėjimu į šį pasaulį išties sveikina ne savivaldybė, o visas miestas. Ši simbolinė dovana turi labai aiškų tikslą – palaikyti šeimas prisidedant prie jų pokyčių tomis svarbiomis naujo gyvenimo dienomis ir tuo pačiu padėkoti už drauge auginamą Kauną“, – sakė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

300 eurų vertės kaunietišką kūdikio kraitelį sudaro iš viso keturios dalys: vaiko priežiūros vadovas, prisiminimų knyga – albumas, mažylio priežiūros reikmenys ir Kauno dovanų kortelė, leisianti atsipalaiduoti patiems tėveliams.

„Norime padėkoti už mūsų šeimos pasveikinimą gimus dukrai. Kaunas tai padarė šiltai ir išradingai. Malonus skambutis telefonu ir jau netrukus dovana atkeliavo tiesiai į namus. Ne tik pristatymas, bet ir visas turinys apgalvotas iki smulkmenų“, – Kauno savivaldybės feisbuko paskyroje savo atsiliepimą paliko prieš savaitę dukros susilaukęs kaunietis Valdas Ratautas.

Kauniečiai kviečiami dalintis akimirkomis ir komentuoti bei vertinti kūdikio kraitelį socialiniame tinkle Instagram su grotažyme #KadAugtumLaimingai, o daugiau pamatyti apie jo turinį bei ypatumus, taip pat sužinoti aktualios informacijos galima specialiai šiai iniciatyvai skirtoje paskyroje kad_augtum_laimingai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content