Kaunas patvirtino rekordinį biudžetą: augimas – beveik 50 mln. eurų

Kauno miesto taryba antradienį balsų dauguma pritarė 2020-ųjų biudžetui. Šiemet jis siekia 375,4 mln. eurų ir yra apie 15 proc. didesnis už pernykštį (327,17 mln.). Didžiausią dalį sudaro lėšos švietimui, daugiau dėmesio skiriant specialiųjų poreikių turintiems vaikams. Solidus finansavimas taip pat numatytas svarbiausiems miesto infrastruktūros projektams.

„Šių metų biudžetas – didžiausias per visą Kauno istoriją. Augantis biudžetas – ryškus augančio miesto požymis. Šiemet tai ypač svarbu Kaunui, nes esame suplanavę pradėti nemažai miestui strategiškai svarbių projektų ir tęsti bei užbaigti jau startavusius anksčiau. Padidinome lėšas visose srityse – nuo socialinės apsaugos iki sporto. Pinigai tėra įrankis pasiekti pagrindinį tikslą – kad Kaune būtų patogu ir patrauklu gyventi visiems“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, šiemet solidaus finansavimo prireiks pradedant „Mokslo salos“ ir naujosios ledo arenos statybas, tiesiant tiltą į Nemuno salą, taip pat vykdant sporto halės ir Lampėdžio irklavimo bazės rekonstrukciją bei įrengiant tarptautinius standartus atitinkančią irklavimo trasą. Numatoma toliau tvarkyti Santakos parką, netruks prasidėti kompleksiniai infrastruktūros atnaujinimo darbai ir Ąžuolyno parke. Nemažai lėšų pareikalaus ir kitos žaliosios miesto, taip pat šaligatviai, dviračių takai.

Savivaldybė planuoja pasiskolinti 26 mln. eurų kur kas palankesnėmis sąlygomis nei anksčiau. Įstatymų nustatyta tvarka miestas einamaisiais metais skolinsis tiek, kiek planuojama ir grąžinti. Per šiuos metus miestas padengs dalį esamų paskolų, o naujai pasiskolintas lėšas panaudos strategiškai svarbiems investiciniams projektams finansuoti.

„Grąžinus ligšiolines „blogąsias“ paskolas su aukščiausiomis palūkanų normomis, ateityje miestas patirs mažiau išlaidų. Kaunas uoliai laikosi fiskalinės drausmės ir nuolat ieško racionaliausių sprendimų, kaip optimaliai panaudoti biudžeto lėšas. Tai patvirtina ir savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos išvados. Planuojama, kad Kauno savivaldybės paskolų suma metų pabaigoje liks tokia pati, kaip ir metų pradžioje“, – komentavo mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Kaip įprastai, didžiausia dalis (43,6 proc.) viso biudžeto – beveik 160 mln. eurų – numatyta švietimui. Ypatingas dėmesys 2020 metais bus skiriamas švietimo pagalbai specialiuosius poreikius turintiems vaikams. Kauno specialiojoje mokykloje numatoma įsteigtų ikimokyklinių grupių plėtra, trijose švietimo įstaigose dirbs kvalifikuoti sveikatos priežiūros specialistai (slaugytojai), kurie teiks sudėtingesnes slaugos procedūras ir priežiūrą. Dar 7,4 mln. eurų 2020 m. biudžete numatyta mokyklų ir darželių modernizavimui bei naujų statyboms.

Miesto infrastruktūrai ir tvarkymui – 76,12 mln. eurų, kultūrai ir sportui – 43,75 mln., o socialinei apsaugai – beveik 28,65 mln. Dar 5,67 ir 3,68 mln. eurų suplanuota atitinkamai aplinkos apsaugai ir sveikatos apsaugai. Likusios biudžeto lėšos bus skirtos kitoms išlaidoms.

Pagal šių metų prognozes Kaunas planuoja į miesto biudžetą surinkti apie 178,5 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio. Tai yra 16,4 mln. eurų daugiau nei pernai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content