Kaunas įvertintas kaip vienas perspektyviausių miestų paslaugų centrams Centrinėje ir Rytų Europoje

Kaunui – dar vienas prestižinis įvertinimas šiais metais. Ketvirtadienį, sausio 30-ąją, Varšuvoje vykusiuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose (angl. Central and Eastern Europe (CEE)) Kaunas dėl nominacijos „Metų proveržis“ (angl. Emerging City of the Year) varžėsi su keturiais kitais regiono miestais – Debrecenu, Klaipėda, Košice bei Lvovu. Ši nominacija – tik dar vienas įrodymas, kad augantis miestas ir toliau sėkmingai stiprina ir įtvirtina savo, kaip paslaugų centrams patrauklaus taško regiono žemėlapyje, statusą.

„Šis įvertinimas – geriausias dinamiško miesto vystymosi pavyzdys. Ilgalaikės ir kryptingos miesto bei valstybės pastangos lemia spartų ekonomikos sektoriaus augimą Kaune, didina miesto patrauklumą ne tik naujiems verslams, bet ir talentams. Vadinasi, pasirinkta kryptis yra teisinga ir aiški, tad ir toliau dirbsime, kad Kaunas būtų kuo patogesnis miestas sėkmingam darbui bei įdomiam gyvenimui.“ – miesto įvertinimu džiaugėsi Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto investicijų pritraukimo, tarptautinės rinkodaros ir turizmo plėtros agentūros VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Tadas Stankevičius įsitikinęs, kad toks miesto įvertinimas pasauliniame kontekste – nėra stebinantis, būtent dėl ilgalaikių miesto pastangų ir ligšiolinio įdirbio paslaugų sektoriaus kontekste:

„Spartus biurų nekilnojamojo turto rinkos augimas pastaraisiais metais ir didėjantis visos šalies, tame tarpe, ir Kauno konkurencingumas, natūralu, lemia ir tendencingai augantį įmonių susidomėjimą miestu. Visgi, tarptautinių paslaugų centrų plėtra Kaune – didžiulis, ir iki šiol, dar tinkamai neišnaudotas potencialas miestui, kuris ateityje galėtų į miestą pritraukti ir dar daugiau talentų bei specialistų. Tikime, jog kryptingas ir tęstinis darbas jau artimiausioje ateityje leis Kaune turėti tiek brandų, tiek ir tolygiai augantį paslaugų centrų sektorių, o šis įtraukimas į TOP penketuką – tai puikus visų partnerių bei atsidavusių žmonių, dirbančiųjų miesto labui, įdėtų pastangų įvertinimas.“ – mintimis apie miesto laimėjimą dalijosi Tadas Stankevičius.

Miesto įtraukimas į vieno reikšmingiausių Centrinės bei Rytų Europos verslo apdovanojimų finalistų penketuką – išties didelė garbė. Šiais metais, ekspertų komisijos nuomone, sparčiausią augimą regione pademonstravę penki miestai: Debrecenas (Vengrija), Klaipėda, Košice (Slovakija) bei Lvovas (Ukraina). Laimėtojai buvo išrinkti ekspertų komisijos, dieną prieš apdovanojimų ceremoniją. Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu, sparčiausiai praėjusiais metais augusiu miestu buvo paskelbtas Lvovas (Ukraina).

Šie metai – ne pirmieji, kuomet Kaunas buvo įvertintas  ir pastebėtas šiuose reikšminguose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose. 2016-aisiais, Kaunas buvo iškovojęs „Greičiausiai augančio verslo paslaugų centro“ vardą, taipogi – ne kartą nominuotas ir kitose apdovanojimų kategorijose.

„Į Centrinės ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimus nukreiptos ne tik miestų, bet ir užsienio investuotojų akys. Šie apdovanojimai vertina miestų ar regionų gebėjimą ir potencialą patraukti paslaugų centrų dėmesį šiandien ir ateityje. Patekimas į TOP 5 Kauno miestui – didelis įvertinimas ir paskatinimas ir toliau didinti miesto patrauklumą paslaugų centrų industrijai.“ – mintimis apie Kauno miesto nominaciją dalijosi VšĮ „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros komandos vadovė Živilė Kazlauskaitė.

Įvertinus 2019-ųjų rezultatus, šių metų apdovanojimuose Lietuva buvo nominuota net 13-kai skirtingų apdovanojimų nominacijų, 11-oje skirtingų kategorijų, tarp kurių – „Metų paslaugų centras“, „Metų robotikos pritaikymas“, „Metų universitetų ir verslo bendradarbiavimas“, „Metų socialines atsakomybės iniciatyva“ ir kita.

Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimai – tai aštuntus metus organizuojamas renginys sutraukiantis miestų bei verslų atstovus iš viso regiono ir atkreipiantis dėmesį į verslo paslaugų centrų sektoriaus svarbą. Daugiau apie apdovanojimus sužinoti galite čia: http://ceeoutsourcingawards.com/.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Nuotr. A. Aleksandravičiaus

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content